OMNIVA & SMARTPOST PAKIAUTOMAATI 0.99€   |   BUDOPUNKT TEGUTSEB UUEL AADRESSIL ARTELLI 7, LOE LÄHEMALT

Jooga

Tooted 1-15, kokku 140

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Gaiam Hand Towel joogarätik
  15,00 €
 2. Gaiam Toeless joogasokid
  al. 14,00 €
 3. Liveup joogarõngas
  29,00 €
 4. Gaiam Grippy joogasokid
  15,00 €
 5. Gaiam Grippy joogasokid
  15,00 €
 6. Gaiam Grippy joogakindad
  15,00 €

Tooted 1-15, kokku 140

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mis on jooga (yoga)?


Jooga mõiste päritolu ja ajalugu küündib väga kaugele enne meie ajaarvamist (India) ning on tugevalt seotud filosoofiliste ja religioossete maailmavaadetega (hinduism). Joogaga käib kaasas ka väga sügav spirituaalne kontseptsioon. Vaimsus on ühendatud kehaliste harjutustega.

Joogas sooritatakse kehaliste harjutuste komplekse eelkõige staatilist asendite hoidmisega (nt Bikram jooga, Hatha jooga, Yin jooga) või kombineeritult dünaamiliste liikumistega (nt Vinyasa jooga). Väga olulisel kohal on joogas hingamine, mis aitab fokusseerida end praegusele hetkele ja lõdvestuda.


Vaatame lähemalt enim tuntuid joogastiile – mis on populaarsemate joogastiilide rõhuasetused?


Vinyasa jooga ehk flow jooga on liikumine hingamise saatel. Dünaamiline joogastiil, kus asendite vahetused on hästi sujuvad ning toimuvad sisse ja välja hingamise rütmis. Vinyasa joogas on kombineeritud tasakaal, paindlikkus ja jõu elemendid. Where focus goes, energy flows. Where breath goes, body follows.

Ashtanga jooga on küllaltki väljakutsuv joogastiil, kus tuleb arvestada tugevama pingutusega. Astanga joogas on kombineeritud vinyasa jooga (hingamine ja dünaamilisus) elemendid, kuid need on omakorda jaotatud kindalt järjestatud seeriateks, mis koosnevad ettekirjutatud asanatest (asenditest).

Bikram jooga (hot yoga) erilisus peitub temperatuuris ja õhuniiskuses. Nimelt soortitatakse Bikram joogas harjutusi ca 41° kraadises kuumuses ja 40% niiskuses (imiteerib India kliimat). Bikram jooga on treeningsüsteem kindla järjestusega Hatha jooga poosidest koos hingamisega.

Yin jooga on staatiline ja passiivne joogastiil, kus on pigem väga vähe asanaid ning neid hoitakse mitu minutit (pikad venitused). Yin joogas saab praktiseerida sügavamat meditatsiooni ja enese sisemaailma tundma õppimist – teadlik rahu ja meelte tugevdamine.

Kundalini jooga peamine märksõna on teadlikkus. Lisaks joogaasenditele ja hingamisele, kasutatakse Kundalini joogas meditatsiooni, heli, loitse ja spetsiifilisi käte asendeid. Kogu protsess on kindla süsteemi järgi teadlikult juhitud (kriya jooga).


Kus joogat harrastada saab? Jooga Tallinnas, jooga Tartus, jooga Pärnus


Joogastuudioid ja jooga trenne leiab üle Eesti. Jooga Pärnus – suvepealinnas saad ühendada rannapuhkuse, meelelahutuse ja vaimu väljalülituse tööstressist jooga abil.

Jooga Tartus – heade mõtete ja ülikooli linn pakub mitmeid joogakeskuseid ja –stuudioid, kus ammutada häid mõtteid või leevendada õppimisest ja tööst tingitud ülemäärast koormust.

Jooga Tallinnas – pealinna linnakultuuri kiirem elurütm vajab hoo maha võtmist –me sukeldume tihti sügavasse töö- ja pereellu nii märkamatult, et enda kaotamine toimub automaatselt. Mitmekülgsed jooga trennid Tallinnas aitavad aega maha võtta ja fookuse tagasi endale tuua.