TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA
Budopunkt Yoga mats

Joogamatid

Tooted 1-15, kokku 61

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
  1. Gaiam Essentials Gray joogamatt kanderihmaga
    al. 29,00 €

Tooted 1-15, kokku 61

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Joogamatt – 6 asja, millega valiku tegemisel arvestada tuleb | Loe artiklit >

 

Milline on hea joogamatt (yoga mat)?


Joogamati peamine ülesanne on harjutuste ajal keha stabiilsena hoidmine - sellest lähtuvalt vaatame, mis on peamised nõudmised ühele heale joogamatile.

Paksus

Joogamatt ei tohiks olla liiga paks. Sellepärast ei sobi joogaks näiteks paks võimlemismatt. Pehmemad joogamatid on 6 mm paksused, õhemad kõigest 2 - 3 mm paksused. Soovitame algajatel pehmemast joogamatist alustada ning liikuda siis õhemate juurde.

Meestele võib esimeseks matiks eriti sobida pehmem matt, kuna nende vaagen on kitsam ja koormusjaotus seega ka survestab rohkem vaagna piirkonda - teatud poose on kõvemal matil valulikum hoida.

Paksema matiga pead aga arvestama seda, et mida paksem matt, seda keerulisem on poosi hoida, kuna keha peab lisaks asendi hoidmisele tegelema ka stabiilsuse otsimisega. Paksem matt on raskem ning kui sul on joogastuudiosse pikem maa jalutada, peaksid valiku tegemisel ka seda silmas pidama.


Mõõdud

Joogamattide standardlaius on ca 61 cm ning pikkus ca 173 cm, kuid on olemas ka pisut suuremate mõõtudega jooga matte (vt Gaiam Longer/Wider joogamati mudelit), mis sobivad hästi meestele, kuna neil on õlad laiemad (seega ka käte toengute laius). Loomulikult ka on see hea variant naistele, kes soovivad rohkem mati pinda.


Hind

Joogamattide hinnad varieeruvad - soovitame algajatel valida selline joogamatt (nt Liveup joogamatt) mille hind on pigem soodsam, sest kui sa algajana näiteks otsustad, et jooga polegi päris sinu jaoks ning matt enam kasutust ei leia, siis ei ole sa teinud üleliia suurt kulutust.

Kui aga jooga on just see, millega sa edaspidi tegeleda tahad, saad pärast esimese joogamati läbikulumist soetada endale uue ja vastupidavama (nt Gaiam joogamatt). Mõtle, kui palju sa joogamatti kasutama hakkad. Kas teed joogat neli korda nädalas või paar korda kuus?


Materjal

Kõigi inimeste jaoks ei oma mati materjal muud tähtust, kui et matt korralikult oma töö ära teeks. Paljude teiste jaoks on aga väga tähtis toote keskkonnasõbralikkus (vt Gaiam joogamatte) ning tootmisprotsess ise. Ka allergikud peavad hoolega vaatama, mis materjalist üks või teine matt valmistatud on.

Kõige levinum mati materjal on PVC, millest üldse esimesi tänapäevaseid matte valmistama hakati. Järjest rohkem matte valmistatakse aga ka TPE-st (termoplastiline kumm). Vaatamata oma nimele, on TPE keskkonnasõbralik ning sobib hästi inimestele, kellel on lateksiallergia. TPE-matt on kerge ning selle kasutusomadused on väga head.


Mida teha, et joogamatt kaua vastu peaks, mida peab teadma joogamati hooldusest?


Pärast iga joogatundi peaksid mati kergelt ära puhastama ja kuivatama (kodukasutus). Stuudiotes kasutatakse mattide puhastamiseks tavalist antiseptikut ning pärast kuivamist keeratakse joogamatid rulli või riputatakse matihoidikule.


Budopunktis Gaiam joogamatid – tutvu valikuga & vali oma lemmik!