TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Pilates

1 Toode

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

1 Toode

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mis on pilates?

Pilates on võrdlemisi noor spordiala – kõik muidugi oleneb millega seda vanust võrrelda? Kuna pilatest ja joogat on tihtipeale samastatud või vastandatud, siis oleks paslik ehk võrrelda neid kaht. Mille poolest jooga ja pilates erinevad?

Pilates on 20. sajandi algusest USAst pärit treening - kui üks (saksa) härrasmees nimega Joseph Pilates otsustas, et aitab inimesi kaasajastuvate tervisehädade hüvangu nimel, ning lõi kogu keha tervikut hõlmava treeningsüsteemi. Kogu meetodi nimeks sai mehe nime järgi pilates.

Jooga mõiste päritolu ja ajalugu küündib väga kaugele enne meie ajaarvamist (India) ning on tugevalt seotud filosoofiliste ja religioossete maailmavaadetega (hinduism). Joogaga käib kaasas sügav spirituaalne kontseptsioon, mis pilatesele nii omane ei ole.

Tulles tagasi puhtalt treeningu kui kehaliste harjutuste juurde, siis pilates on olemuselt rohkem dünaaamilisem kui jooga. Joogas on suur rõhk erinevate staatiliste asendite hoidmisele. Samas on ka joogastiile niivõrd palju tekkinud, et leiab erinevaid segatehnikaid.


Kellele pilates sobib?


Pilatese trennid on sõltumatud inimese east ja soost ning treeningkogemusest. See tähendab aga seda, et nagu enamus spordialade ja trennidega, tuleb ja saab valida omale kõige sobivam tase ja pilatese trenni iseloom.


Kus toimuvad treeningud – pilates Tartus (nt Krista pilates), Tallinnas (nt Nõmme pilates)?


Hea on jälgida pilatese kodulehtedel antud soovitusi ja vajadusel konsulteerida veel ka treeneriga üle, et täpsemalt oma taset hinnata. Näitena on hea tuua pilates Tartust, kus Krista pilates stuudio treeningute iseloomustamisel on kirja pandud soovitused, kellele konkreetne trenn sobib ja kellele mitte.

Samuti on nii ka kirjas pilates Tallinnas stuudios – Nõmme pilatese kodulehel, kus igal erineval treeningul on märgitud, kellele vastav pilatese tund on suunatud. See teeb kindlasti lihtsamaks treeningute valimise – ikka hästi endast lähtuvalt.


Pilateseks vajaminev varustus


Pilateseks sobiv mati paksus on keskelt läbi 1 cm. Samas tuleb rõhutada kõikide inimeste individuaalsust, mõni eelistab õhemat ja mõni paksemat matti. Seega sobib ka 0.6 cm paksune ja v-o hoopis ka 1.5 cm paksune võimlemismatt – enda jaoks sobivaim leitakse ikka kogemusega.

Pilatese treeningstuudiotes on aga kindlasti treeneri poolt valitud matid, mis aitab treenijat suunata just pilatese eripärast tulenevatele soovitustele. Niisiis saad võtta arvesse nii pilatese treeneri soovitusi kui ka ajapikku iseenda tunnetuslikke kogemusi.

Samuti kasutatakse pilatese trennides muid väikevahendeid – väiksemaid palle (redondo, pilatese pall), kummilinte, pilatese rõngaid, väiksemaid raskusi (nt hantleid). Vahendite kasutamine sõltub juba vastava treeningu eesmärgist.