TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Kangid ja kettad

5 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Livepro Urethane Training ketas
  al. 7,00 €
 2. Livepro Premimium Rubber ketas
  al. 8,00 €
 3. Livepro Rubber kummikattega tõstekangi ketas
  al. 22,00 €
 4. Livepro Black Bumper ketas
  al. 30,00 €
 5. Livepro Urethane Elite Bumper ketas
  al. 60,00 €

5 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mida tähendab vaba raskus? 

Kangid ja kettad on ka vabade raskuste alla kuuluvad treeningvahendid - st et Sa saad vabalt valitud raskusega objektiga (nt kang, hantel, sangpomm, ketas) sooritada erinevaid liikumisi ja harjutusi. 

Vastandudes näiteks erinevatele jõumasinatele, mis on statsionaarsed ja mõeldud 1-3 erineva harjutuste tegemiseks (vastavalt masina tüübile). 

Vabad raskused annavad Sulle liikumisvabaduse sõltumata kohast ja harjutusest. 

 

Milliseid on tõstekangide raskused ja suurused? 

Standard meeste (võistlus)tõstekangi pikkus on 220 cm, kaal 20 kg ja ketaste toru läbimõõt 50 mm. 

Standard naiste (võistlus)tõstekangi pikkus on 201 cm, kaal 15 kg ja ketaste toru läbimõõt 50 mm. 

Toodetakse aga ka igasugustes teistes mõõtude kange, mis on siis juba individuaalne tootjatele või kindlate jõu harjutustele spetsiifiline.

Budopunktis võid leida näiteks lisaks tavakangidele ka Hex Bar või 120 cm ja 10 kg kaaluvat tõstekangi.


Millised kettad millisele kangile lähevad? Kas kõik sobivad ja kui rasked kettad tuleb osta?

Kõik kettad ja kangid ei sobitu - kangi toru ja ketaste ava läbimõõdud on erinevad. Üldiselt on kaks levinumat mõõtu - 30 mm ja 50 mm avaga kettad. Veendu enne ostmist,et oled teadlik, mis diameetriga tooteid vajad, kui otsid juba olemasolevale kangile kettaid või vice versa.

 

Millised ketaste raskused on olemas, kas ketaste värvused markeerivad ka midagi?

Ketaste raskus varieerub, aga standard raskused on jäävad vahemikku 0.5 - 25 kg. 

Kindlasti oled märganud, et osadel ketastele on väga kindel kaalu ja värvi seos. Nimelt võistluskettad omavad väga kindlat värvi ja raskuse vastavust. Tavakasutajale ei ole see otseselt oluline marker, aga kui võistluste puhul on see oluline ja ajalooliselt kindlaks määratud faktor. 

Eestis tegutseb raskejõustiku spordi arendamisega Eesti Tõstespordiliit (klassikaline jõutõstmine - rebimine ja tõukamine) ja Eesti Jõutõsteliit (mõõdu võtmine erinevates jõuharjutustes - kükk, lamades surumine, jõutõmme).Kas pean alati kangile lisaks kettad ostma või müüakse neid komplektina?

Tõstekang ja kettad on eraldiseisvate treeningu vahenditena täiesti sobilik kasutada. Nn tühja kangiga on hea esmalt tehnikat õppida ja samuti lihtsalt teha jõuharjutusi (rebimist, kükke, ettekallutusi jpm)

Küll aga tekib huvi ja jõu võimekuse kasvades isu ka raskusi kangile panna ja ketaste juurde ostmine muutub loomulikuks jätkuks. Siinjuures tasub tähele panna, et ostaksid õige diameetri avaga kettad, mis vastavad Sinu tõstekangile. Kindlasti on vastavate tõstekangide ja ketaste toote tutvustuses see suurus mainitud (kui ei ole, siis uuri kaupluse klienditeenindajalt). 

 

Millist kangi osta koju?

Komplektina müüakse rühmatreeningutes kasutatavaid stuudio tõstekangi komplekte. Budopunktis pakutavad komplektid on kogukaalus 20kg (kang, kettad ja lukud). Need on eriti kompaktsed just kodukasutusse - võtavad vähe ruumi ja asendavad ideaalselt kodustes tingimustes rühmatreeningus tehtavat. 

Samuti nagu teiste vabade raskuste puhul, osta kindlasti ka kummimatt vahendi alla, mis kaitseb eelkõige põrandat. Vaata valikuid siit ja küsi nõu klienditeenindajalt: https://budopunkt.ee/et/kehakultuur/spordimatid/kummimatid-ja-porandakatted

 

Kas kettad tõstekangilt maha ei libise?

Selleks, et kindlustada kettad kangil liikumast, on olemas kiirkinnitid ehk spordi valdkondades kasutatakse rohkem sõna lukud. Need fikseerivad mõlema kangi otstest kettad turvaliselt - kettad ei libise harjutuste tegemisel paigast ja saab rahulikult treeningule keskenduda. 

Lukkude ostmisel pane kindlasti tähele, mis läbimõõdus kangile need mõeldud on, kas 30 mm või 50 mm tõstekangile. 

Lukud on Budopunkti tootevalikus olemas ja nad on leitavad jõusaali tarvikute kategooria alt.