Sangpommid
Kuidas valida sangpommi? (head nipid valiku tegemiseks +5 harjutust) | Loe artiklit >
Mida ma sangpommiga treenida saan?
Jõud on üks kõige olulisem kehaline võime. Sangpommiga saab teha erinevaid jõudu suurendavaid harjutusi. Ta on küll raske ja mitte eriti praktiline vahend, mida igal pool kaasas tassida, kuid tõhus treeningvahend, mis pakub alternatiivi tõstekangile ja hantlitele.
Nii sangpommid kui ka hantlid, kangid ja kettad liigituvad kõik vabade raskuste alla, mille otstarbeks on anda treenijale võimalus kasutada oma lihasjõudu vastava raskuse ületamiseks. Sangpomm koos tõstekangiga on pigem tehnilisem treeningvahend, kui hantlid ja kettad (just algaja poolt vaadatuna).
Seega on sangpomm sobilik kõikidele, kes soovivad jõuharjutustega end treenida.
Milliseid sangpomme on müüakse ja mis vahe nendel sangadel on?
Sangpommidel on eri kujuga sang ehk käepide, millest kinni hoida. Alt ahenev käepide on sobilik kahe kahe käega harjutuste tegemiseks ja ühtlaselt joonduv sang pigem ühe käega haarde hoidmiseks.
Sanga koju põhimõtteliselt määrab ka ära juba sangpommi suunitluse - treening- vs võistlus sangpomm.
Jah, sangpommidel on täiesti omaette väljund ka sangpommi tõstmise võistluse näol. Eestis tegutseb ka Eesti Sangpommispordi Liit, mis edendab sangpommi sporti ja harrastamist. Võisteldakse üldjuhul sangpommi rebimises ja tõukamises.
Kõik võistlus sangpommid on väljanägemiselt sama suurusega, kuid eri raskusega. Treening sangpommid standardina suurenevad vastavalt raskusele.
Mida peaksin teadma sangpommi ostmisel?
Kui oled soetamas sangpommi, siis tasuks läbi mõelda, kuidas ja kus sellega treeninguid tegema hakatakse. Kas Sul on kodus olemas tingimused, et ohutult sangpommiga treenida? Soovitame põranda ja vahendi enda kaitseks osata ka kummist mati/põrandakatte. Miks?
Esiteks, kuna sangpomm on ikkagi raske metallist ese, siis tuleb ennetada keskkonna vastavust. Kui sangpomm libiseb või kukub käest - siis on hea, kui Sul on kaitsev matt all.
Sangpommiga treenides koged kindlasti, et käsi higistab ja harjutamise ajal libiseb pomm käest ära. Kuidas seda libisemist vähendada? Vastuseks on talk - magneesiumkarbonaat pulber, mis kuivatab liigse higi ja suurendab haarde pidavust.
Teiseks, kummikattega matt summutab teataval määral kokkupõrget ja tekitab vähem müra.
Kolmandaks, pikendab kate ka sangpommi enda eluiga ja hoiab ära toote enda kahjustused toote.
Budopunktis on osaline valik kummimatte ka koheselt laos, mida tüki kaupa osta, et sangpomme korrektsel pinnal hoiustada ja kasutada. Vaata valikud siit ja küsi nõu klienditeenindajalt.
Milliseid sangpomme on Budopunktis?
Budopunktis on valikus nii treening kui võistlussangpommi tüübid. Kui soovitud kogust parajasti meie veebis ei kuva või on soovitud kogus suurem, kui laos hetkel on, siis tasub kindlasti kirjutada info@budopunkt.ee, proovime leida lahenduse eritellimuse näol.
Kas peaks ostma kaks võrdse raskusega sangpommi või piisab ühest?
See oleneb paljuski harjutuse iseloomust, kuid enamjaolt ostetakse ikkagi üks sangpomm raskuse kohta. Ehk ei ole samasugust vajadust paariliseks nagu seda on hantlite puhul. Küll aga ostetakse eri kaaludega sangpommid, et koormust varieerida. Algtasemel treenijatel järgida põhimõtet - kergemalt raskemale. Loe täpsemalt, millist raskust valida meie blogist.
Millistes trennides sangpomme kasutatakse, kus kohas saaksin õppida tehnikat?
Suurt populaarsust koguvad Eestis ka Crossfit treeningud, kus sangpomm on kindlasti üks põhilistest vahenditest. Kindlasti soovitame õige tehnika saavutamiseks eriala treenerite poole pöörduda, õige tehniline sooritus minimaliseerib vigastuste ja traumade ohtu.