TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA

Topispallid

11 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Liveup Mini Soft raskuspall
  al. 7,00 €
 2. Livepro Solid topispall
  al. 19,00 €
 3. Livepro Slam Ball topispall
  al. 20,00 €
 4. Liveup Bounce topispall
  al. 23,00 €
 5. Livepro Wall Ball topispall
  al. 40,00 €
 6. Livepro Bulgarian Bag raskuskott
  al. 45,00 €
 7. Livepro Power Bag raskuskott
  al. 46,00 €
 8. Livepro Double Grip topispall käepidemetega
  al. 49,00 €
 9. Livepro Wall Ball topispall
  al. 49,00 €

11 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Topispallid - universaalne treeningvahend

Topispallid on universaalsed treeningvahendid paljudel spordialadel ning taastusravis. Super ÜKE (=üldkehalise treeningu) harjutusteks, et arendada plahvatuslikkust ja jõudu. Ühtlasi saab topispalliga harjutusi teha nii kodus (v.a heited ja visked koduseintel) kui jõusaalis ja ka välistingimustes (kummist kattega topispalli ära asfaltkattel kasuta!)

Topispalli harjutused treenivad nii kõhulihaseid, õlavöödet, käsi ja jalgu – kogu keha treening. Mis teeb temast nii funktsionaalse treeningvahendi? Põhimõtteliselt on tal mitmeid kasutusviise ehk harjutusi topispalliga on palju - visked, heited, hoidmised, püüdmised jne. Erinevad liigutuslikud tegevused lisavad variatiivsust. Lisaks, topispallide müük on oma laialdaste raskuste poolest väga sobilik erineva jõu võimekuse ja tasemega kasutajale (standard raskused on 1 – 10kg) +eri tüüpi topispallide olemasolu.

 

Milliseid raskuspalle poes saadaval on?

Kindlasti oled kuulnud selliseid väljendeid: wall balls, slam balls ja lihtsalt topispall (ehk raskuspall). Neil kõigil on ühised nimetajad – ümmargused rasked pallid, mis täidavad sama eesmärki – jõutreening ja rehabilitatsioon (ehk taastusravi). Siiski on topispallide maailmas ka mitmeid mudeleid ja tüüpe, mis erinevad nii väliskatte kui ka sisu ehk täite poolest.

Topispallide väline kest või pealismaterjal võib olla valmistatud kunstnahast, päris nahast, PVC (tihe kummikate), kummist jne. Mis on aga nende raskuspallide sees, paneb mõtlema? Topispallid on üldiselt täidetud tekstiili ribadega (nagu ka poksikotid), õhuga, liivaga või nende kombineeritud variandina.

Topispallide eri tüübid:

Slam ball (ingl. k slam = prantsatama, vastu põrkama) on valmistatud vastupidavast kummist, mis on mõeldud vastu pidama mitmekordseid heiteid ja viskeid vastu maad või spordisaali põrandat. See on topispall, mis kannatab suure võimsusega koormust ja treeningut. Seda tüüpi raskuspall ei põrka maapinnalt tagasi üles kätte, kuna on täidetud liivaga, mis seda põrget takistab. Nii, et slam ball on ideaalne topispalliga heideteks ja viskamiseks täisjõu ja võimsusega (+ ei pea muretsema, et pall vastu nägu põrkab;)).

Wall ball (ingl. k wall = sein) on tehtud kunstnahast (soodsam) või päris nahast (kallim) ning on täidetud tekstiili ribadega või muu sarnase „pehmema“ sisuga. Need topispallid on võrreldes teiste raskuspallidega diameetrilt suuremad ja pehmemad. Nendel on minimaalne tagasipõrge, samas siinkohal ei tasu karta, kuna sisu on niivõrd pehme, et tagasi kätte nad ei jõua tulla. Ühtlasi annab nahast kate väga hea haarduvuse ehk gripi, mistõttu püsib pall hästi käes. Hea treeningvahend kükkideks, kerelihastega jt harjutusteks, mis nõuavad palli hoidmist lisaraskusena.

Standart topispall on tehtud PVC-st ehk ülitihedast kummist ja on täidetud õhuga. Kõik, kes otsivad endale treeninguteks põrkavad raskuspalli, on nüüd lõpuks jõudnud õigesse kohta. See bounce ehk põrkav topispall omab tagasipõrget saalipõrandalt kätte. Eriti sobilik on sellega treenida plahvatuslikkust ja võimsust (jõud + kiirus). Näiteks tehes viskeharjutusi vastu seina, saab põrkava palli inertsi ära kasutada, et harjutust sooritada kiirelt ja suure sagedusega.