TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA
Fuji Mats

MMA ja judomatid

10 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Agglorex IJF Tatami 230 Series judo matt
  al. 74,95 €
 2. Fuji Mats Smooth 170 Series seinapehmendus
  al. 69,95 €
 3. Fuji Mats Smooth Performance 200 Series judo matt
  al. 69,95 €
 4. Fuji Mats Smooth Standard 230 Series mma matt
  al. 79,95 €
 5. Fuji Mats Tatami 170 Series seinapehmendus
  al. 69,95 €
 6. Fuji Mats Tatami IJF Standard 230 Series judo matt
  al. 79,95 €
 7. Fuji Mats Tatami Performance 200 Series judo matt
  al. 74,95 €

10 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Judomatt, MMA ja BJJ tatami matt/maadlusmatt – mis on nende erinevused?


Judo trenni lahutamatu osa on judomatt ehk tatami. Treeningmatt, mis on mõeldud kõikidele püstivõitluse spordialadele ja judo kimonoga treeninguteks. Judomati pealispind imiteerib traditsioonilist Jaapani tatami mati riisiõlgede tekstuuri, mis muudab spordimati nö teraliseks. Judo kimono on spetsiaalselt mõeldud treeningriietus judo trenni harrastamiseks treeningmatil.

MMA (ehk vabavõitlus, mixed martial arts) ja BJJ (ehk Brasiilia jiu-jitsus) treeningmatt on siledapinnaline ja pehmem, kui judo trennis kasutatav tatami matt ning on just sobilikum maasvõitluse spordialadele (vähendab hõõrdumisi ja marrastusi). BJJ-s kasutatakse ka treeninguteks kimonoid või spetsiaalseid MMA no-gi riideid, mis on sobilikud maadlusmati treeninguteks.


Millised on MMA ja judo treeningmattide suurused ja paksused?


Standard treeningmattide (ja võistluseks mõeldud spordimattide) suurused ja paksused on 200x100x4-5 cm, aga valmistatakse ka nt 100x100 cm mõõtudega spordimatte. Maadlusmatte, võimlemismatte, judomatte on võimalus tellida mitmetes värvides, vastavalt tootja pakutavale.

Aga mida tähendavad MMA ja judo tatami mattide mudelitel numbrid 200, 230, 260? Need tähistavad mattide tihedust kg/m3 kohta, mida suurem number seda tihedam ja kõvem on vastav spordimatt. Näiteks lastetreeninguteks ei peaks valima suure tihedusega kõva tatami matti (230 või 260 kg/m3), vaid pigem eelistada pehmemat (nt 200 kg/m3).


Kas tatami matid on sobilikud kasutamiseks võimlemismatiks koolis või isegi kodus?


MMA ja BJJ trennides kasutatavad siledamad ja pehmemad tatami matid sobivad ka kasutamiseks võimlemismatina koolides ja spordiklubides, kus spordimatte ei pea põrandalt sagedasti üles võtma. Tatami matid on lihtsamatest poroloon võimlemismattidest raskemad ja tülikamad igapäevaselt ladustada. Võimlemismattideks kodukasutuseks (aga ka kooli või lasteaeda) soovitame rollout tüüpi matte, mida saab kokku rullida ja kergemini ladustada.

Kuna tootjad MMA ja judomatte üksikkogusena ei valmista (tootmis- ja tarnekulud on ebamõistlikult kõrged), siis rollout spordimatt on ideaalne lahendus ja alternatiiv.
Kuna täpsed treeningmattide hinnad sõltuvad konkreetsest kogusest, mudelist ja tarnest, siis küsi Budopunktist hinnapakkumist, et oma huvidele ja võimalustele just sobiv spordimatt leida.