Puslematid

Tooted 1-12, kokku 17

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Dojo Studio puslematt
  28,00 €
 2. Dojo Arena Crosscheck puslematt
  32,00 €
 3. Dojo Gym puslematt
  al. 34,00 €
 4. Dojo Sport puslematt
  36,00 €
 5. Dojo Arena puslematt
  39,00 €
 6. Dojo Fit Standard puslematt
  39,00 €
 7. Dojo Fit Classic puslematt
  44,00 €

Tooted 1-12, kokku 17

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Puslematid on lihtne, mobiilne ja soodne võimalus mugavalt pehmendavatel mattidel treeningute läbiviimiseks – spordisaalis, kodu(garaaži)s, laste mänguväljakutel, kontoris või ka vabas õhus. Värvilise ja lihtsasti paigaldatavana sobib puslematt hästi ka ruumikujunduse elemendiks. Järgevalt vastame kõige levinumatele puslemattide valimist ja hooldamist puudutavatele küsimustele.

Miks ja millal puslematti kasutada?

Kaitsekiht
Puslematid on sporditegemisel sinu ja põranda vaheliseks kaitsvaks ja pehmendavaks kihiks.Tänu elastsele materjalile ja anti-slip pinnale aitab puslemattide kasutamine vähendada või ära hoida põrutustest ja kukkumisest tekkivaid vigastusi.

Spordiala spetsiifika
Kui mitmetel spordialadel on oma spetsiaalsed jalatsid (näiteks jalgpallis), siis paljusid võitluskunstide, jooga, pilatese, fitnessi, tantsu ja üldfüüsilise treeninguid viiakse läbi paljajalu. Puslematt asendab siin jalanõud –hoiab ja kaitseb sinu põlvi ja hüppeliigeseid. Ühtlasi on puslemattidest laotud põrand mugavam ja soojem kui saali enda puidust või betoonist põrand.

Kujunduselement
Puslematte on lihtne paigaldada, neid on mitmetes värvitoonides ja tekstuurides. Lisaks on paljudel mattide mõlemad poole eri värvi ning saad ise valida, kumba poole ülespoole jätta. Puslemattidega saab põrandale luua erinevaid mustreid ja kujundeid, muutes ruumi elavamaks ja põnevamaks.

Milliseid erinevaid puslemati tüüpe on olemas?

Puslemattide standardsuurus on 100x100cm ning suurimaks muutujaks on paksus, kus on valid 1.4cm, 2cm, 2.4cm, ja 4cm vahel. Leidub ka väiksemaid, enamjaolt kodukasutusse mõeldud 60x60cm matte.

Teine muutuja on mattide pealispinna muster, nt “malelaua mustriga”, “krobelise liiva mustriga jne. Kvaliteetmattide pealispind on töödeldud anti-slip ehk libisemisvastase materjaliga.

Kolmandaks eripäraks on mattide kõvadus – ehkki kõik puslematid on valmistatud elastsest materjalist, siis nende tihendus ja kvaliteet sõltub sageli tootjast ning tootehinnast.

Suuremate saalide ja avalike ruumide juures on oluline, et matid vastaksid eursoopa tuleohutuse standarditele.

Kuidas valida õiget puslematti?

Vali matid oma spordiala spetsiifika, eelarve ja ruumikujunduse põhimõtetest lähtuvalt. Üldreeglina väikelaste treeningud ning palju kukkumist sisaldavate spordialade (nt mma, judo ja maadlus) saalid võiksid soetada paksemad, 4cm matid. Enamus sisespordialasid nagu karate, taipoks, jooga, tants kasutavad 2cm paksuseid puslematte.

Rahvusvaheliste võistluste puhul võib osutuda vajalikus puslemattide vastavus spordialaliitude spetsiifilistele nõudmistele.


Kuidas puslematte paigalda?

Puslemattide paigaldamine on lihtne ega vaja varasemat paigaldamiskogemust. ega vaja mingeid eriteadmisi või ettevalmistusi.

Eemalda puslematid pakendist. Iga matt koosneb sakilise äärega põhiosast ja eemaldatavatest ääretükkidest (ääretükkide olemasolu sõltub mudelist). Selleks, et matid ühendada, tuleb mati ääretükid ettevaatlikult ja mõõduka jõukasutusega üles või alla tõmmates mati põhiosast eemaldada. Veendu, et sa ei kahjusta mati põhiosa sakilist äärt.

Pind, millele matid asetate, peab olema puhas ja ühtlaselt tasane. Pühi ta enne mattide laotamist puhtaks ja veendu, et põrandal pole lahtiseid objekte. Puslematte tohib terava noaga lõigata. See on vajalik näiteks juhul, kui ruumis on poste või erakorrapäraseid nurkasid. Enne noaga lõikamist veendu, et tegemist on õigustatud otsusega, mis vastab valitud ruumi planeeringule. Matte ei tohi põranda külge liimida, kruvida või ükskõik mingil muul moel jäigalt fikseerida.

Jäta mati ja seina vahele väike varu. Matid on valmistatud vahtkummist, mis pikaajalise regulaarse kasutamise tulemusena venitab matte originaalmõõtudest veidi suuremaks. Mati omadusi muudab ka kasutamise tihedus, intensiivsus ja temperatuur – seetõttu tuleb alati tagada väike ruum seina ja mati vahele, et matt saaks kasutamise tulemusena õigesse mõõtu liikuda.

Kui ostetud mattidega on kaasas sirge otsaga ääretükid, siis lisa need kokkupanduna matipõranda otstesse. Vajadusel kohenda ja lõika veelkord terava noaga. Nii saab kogu ala korrektse ja viimistletud välimuse.

Enne kasutust pese kogu paigaldatud puslemattidest laotud põrand mitmekordselt veega üle. Uued matid võivad esimestel kasutuskordadel olla pisut libedad, ent peale paari treeningut omandavad nad tavapärase haarduvuse.

Kuidas puslemattidest laotud põrandat üles võtta?

Mattide demonteerimisel tuleb olla hoolas ja ettevaatlik mattide sakiliste äärtega. Puslematte tohib lahti võtta ainult ühe tüki äärt otse üles tõmmates, kunagi ei tohi matte lihtsalt laiali tõmmata. Ladusta matid korrektselt üksteise otsa ladustatuna.

Mattide transportimisel on keelatud matte kokku rullida või painutada. Matid tuleb asetada lapiti üksteise peale.

Kuidas puslematte kasutada ja hooldada?

Raskete esemete pikaajaline hoidmine mattidel on keelatud, sest nii saavad kannatada puslemati tehnilised omadused (nt vetruvus). Samuti kahjustavad puslematti teravad või nurgelised objektid ning välisjalanõud. Treeningutel tuleb kasutada spetsiaalseid spordijalatseid või viibida matil paljajalu.

Matte tuleb regulaarselt puhastada leige veega. Lisada võib kasutada ka spetsiaalseid PVC materjalidele mõeldud nõrgatoimelisi puhastusvahendeid (PVC materjalidele). Puhastusvahendit tuleb doseerida vastavalt vahendi pakendil olevale õpetusele.

Kuidas puslematte osta?

Kõige lihtsam on puslematte osta Budopunkti kauplusest või läbi meie veebipoe - lisa lihtsalt sobivad matid ostukorvi, maksa ja oota toodete saabumist. Juhul kui soovid puslematte enne kasutamist näha ja katsuda, siis tule Budopunkti kauplusesse. Saame vajadusel saata näidistükid ka postiga. Küsimuste ja hinnapakkumiste esitamiseks võta meiega ühendust info@budopunkt.ee või helista 6543 029, aitame alati leida sobiva lahenduse.