TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA

Jooksulindid

6 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

6 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Jooksulint - kõik mida peaksid teadma (+harjutused) | Loe artiklit >

 

Mis trenažöör on jooksulint (treadmill) ja mida sellega teha saab?


Jooksulint on trenažöör ehk treeningseade jooksutreeninguks sisetingimustes. Trenažööril on liikuv lint, mille peal saab joosta või kõndida, nii et ruumis tegelikult edasi ei liiguta. Lisaks erinevatele kiirustele saab enamikul jooksulintidel saab muuta ka nende tõusunurka. Nii saab imiteerida ka näiteks maastikul jooksmist.


Jooksulint kodus versus jooksulint spordiklubis/jõusaalis


Põhiülesanne on kõigil jooksulintidel sama, aga nende hind sõltub sellest, kui palju on lisafunktsioone. Jooksulint kodus on üldjuhul kompaktne ning võimaldab teataval määral ka kokkupanemist, et treeningute vahelisel ajal ruumi tekitada.

Kodukasutuse ja jõusaali (commertial, full-commertial) jooksulintide müüki eristab see, et koduskasutataval masinal tuleb tõusunurka enamasti muuta käsitsi, profimasinal on see võimalik aga automaatselt nupulevajutusega.

Kodukasutuses olevatel trenažööridel on ka vähem võimalikke tõusunurki – enamasti 2-3, samas kui jõusaalimasinatel on neid oluliselt rohkem ning võimalus valida tõusunurka protsendi järgi. Suured erinevused on ka jooksulindi kasutaja maksimaases kaalus – kodukasutuses on see number väiksem.

Lisaks eelpool mainitud kiiruse ja tõusunurga muutmise funktsioonidele on enamikul masinatest on ka käepidemed pulssi lugevate anduritega ja/või ühildub jooksulint kodus ka pulsivöödega.


Kuidas omale jooksulinti valida (jooksulintide müügi eripärad)? Kasutatud jooksulint koju?


Jooksulinti valima hakates tuleb esmalt välja mõelda, kui tihti seda kodus kasutama hakatakse. Kui jooksuhuviline on füüsiliselt väga aktiivne ja plaanib tihti treenida, tasuks panustada veidi edasijõudnumale n-ö hübriidvariandile.

Hübriid jooksulindi suurus, funktsionaalne võimekus ning varieeruvus annavad treeningule palju juurde ja muudavad seda mugavamaks. Lihtsamad trenažöörid on aga seevastu kitsamad ja kompaktsemad. Kõige soodsamad jooksulindid on sobilikud neile, kes pigem soovivad masinat keskmiselt või vähem kasutada või näiteks ainult kõndida.

Leidub ka kasutatud jooksulintide müüki, millel võib alati olla oma riske. Jooksulinti kasutatult ostes tasub kontrollida trenažööri töökindlust. Hästi hooldatud kvaliteetse jooksulindi müük järelturul võib olla aga ka väga hea saak.


Milline on jooksulindi hooldus kodus ja spordiklubis?


Jõusaali trenažööridel on vajadus, et kõigil osadel, mis liiguvad, on kate peal. Kui nt inimene jookseb trenažööril ja higistab, siis ei tilgu see higi liikuvatesse osadesse ega elektroonikasse ning sel viisil on võimalik tagada masina pikaajalisus.

Soodsamatel kodukasutuse trenažööridel katteid üldiselt peal pole, mistõttu tuleks selles osas veidi tähelepanelikum olla. Alati tasub pärast iga treeningkorda trenažöör kodus ja spordiklubis puhastada liigsest higist puhastaks antiseptikumiga, et higi ja mustus ei saaks kuhjuda.