TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Trenažöörid

Ei leitud kategooriale vastavaid tooteid.

Mis on trenažöör (jooksulint, velotrenažöör, sõudeergomeeter)?


Trenažöör on treeningvahend (treeninguseade), mis imiteerib reaalseid füüsilisi liigutusi, mida tavatrennideski tehakse. Põhilised treeningvahendid, mis trenažööridena kasutatakse on: elliptilised trenažöörid, jooksmiseks jooksulint, jalgrattaga sõitmiseks velotenažöör (veloergomeeter) ja sõudmiseks sõudeergomeeter.

Trenažööridel on ka erinevaid variatsioone, kus saab tööle panna nii jalad kui käed. Sellised on erinevad elliptilised trenažöörid ehk crosstrainerid. Samuti on ka erinevate funktsioonidega velotrenažööre, näiteks spinningu rattad.

Trenažöörid on mõeldud sisetingimusteks treenimiseks. Kui talvel on põhjamaiselt kehv ilm ja õues jõe peal sõudmine või muu spordiala raskendatud, siis saab sellest olenemata oma lemmikspordiga tegeleda.


Mille poolest erinevad kodukasutuse ja spordiklubide (commertial) trenažöörid?


Kodukasutuseks mõeldud trenažööride plussiks on soodsam hinnaklass ning kompaktsus. Kuna enamikes kodudes on vähem ruumi, kui keskmises jõusaalis, on väga kasulik, kui trenažööri on treeningute vahepeal võimalik veidi kokku panna ning eest nihutada.

Spordiklubide elliptilistel trenažööridel, jooksulintidel jt treeningseadmetel on arvestatud sellega, et trenažöör on pea kogu aeg kasutuses – seega peab ta olema töökindlam, suurem, stabiilsem ning rohkemate funktsioonidega.

Veel eristab spordiklubisse ja kodukasutusse mõeldud trenažööre suur hinnavahe. Spordiklubide trenažöörid on kallimad, sest nad on oluliselt vastupidavamad ja säilitavad töökindluse ka suure kasutustiheduse korral.


Milliseid treenimisvõimalusi trenažöörid pakuvad?


Üldiselt on trenažöörid võrdlemisi monofunktsioonilised – jooksulindil saab kõndida ja joosta ning veloergomeetri peal imiteerida tavalist rattasõitu, kuigi erinevatel velotrenažööridel sõidustiil veidi varieerub.

Rattasõitu harrastades saab loomulikult muuta ka sõiduasendit vastavalt sellele, kas soovid mõnusat ja mugavat püstist sõiduasendit või madalat ja rohkem võidusõidulikku. Sõudeergomeetril olles saab samuti imiteerida tavalist sõudetrenni.

Küll aga lubavad kõik trenažöörid muuta treeningu raskusastet, et vastavalt soovile kas kiiremini või aeglasemalt sõita, takistust suurendada või vähendada. Nagu muudelgi aladel, ei anna valel koormusel treenimine soovitud eesmärki – liiga raske koormus suurendab vigastuste ohtu ja on enamasti demotiveeriv, liialt kergel koormusel aga ei toimu arengut.


Mis on ühe keskmise trenažööri hind?


Trenažööride hinnad on väga erinevad, olenevalt treeningu liigist ja -tasemest. Kodukasutuseks mõeldud jooksulinti on võimalik soetada umbes 800-900 euro eest, jõusaalidesse sobiva variandi hind on umbes 6000 eurot.

Kõige rahakotisäästlikumad trenažöörid on enamasti veloergomeetrid. Neist kõige soodsamad maksavad umbes 400€ ja on seetõttu ka kodukasutuses enim levinud. Kuna aga täpsed hinnad sõltuvad konkreetsest mudelist ja tarnest, siis soovitame küsida Budopunktist hinnapakkumist, et oma huvidele ja võimalustele just sobiv trenažöör leida.