TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Sõudeergomeetrid

2 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
  1. Concept2 E-PM5 sõudeergomeeter
    1 470,00 €
  2. Concept2 D-PM5 sõudeergomeeter
    1 265,00 €

2 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mitmekülgse treeningefektiga sõudeergomeeter (+nipid) | Loe artiklit >

 

Sõudeergomeeter - mis trenažöör see on ja milliseid võimalusi see pakub?


Sõudeergomeeter on mõeldud sõudmise imiteerimiseks. Sõudeergomeetril treenides teeb keha täpselt samad liigutusi, mida veel sõudes. Aerusid sel masinal aga pole, neid asendab lindi või keti otsas olev pulk, millest tuleb kinni hoida ja tõmmata. Tõmbamisega samal ajal liigub keha ka koos istmega masinal edasi-tagasi.

Nagu teistelgi trenažööridel, on ka sõudeergomeetril üks põhifunktsioon. Kui treenides tundub seadme vastupanu liiga väike, saab seda suurendada ja sellega treeningu raskusastet tõsta. Lisafunktsioonina pakub sõudeergomeeter ka võimalust valida enne treeningu alustamist omale näiteks konkreetne distants, mille läbimist jooksvalt treeningu ajal ekraanilt jälgida saab.


Milliseid sõudeergomeetreid müügil on ning kuidas endale sobiv valida?


Saab eristada kaht tüüpi sõudeergomeetreid. Esimesel tüübil on lint või kett rullikeeratuna püstipidi sees, meenutades veidi veloergomeetrit. Seda tüüpi jaotatakse veel omakorda lindi või keti materjalide järgi.

Teine tüüp sõudeergomeetreid põhineb vastupanul veega. Sellisel ergomeetril on eesosas kausjas anum, mida tuleb veega täita. Veeanuma täidetuse ulatus määrab vastupanu ja raskuse, mida treeningul tunda on ning seda saab vastavalt soovile muuta. Selline variant on sobiv nii koju kui väiksemasse jõusaali.


Sõudeergomeeter koju vs sõudeergomeeter spordiklubisse


Sõudeergomeetri müügil ja soetamisel on tähtis jälgida, et ta koju ära mahuks, kuna tegu on üpris ruuminõudva trenažööriga. Kui mõelda aga hinna ja kasutuskoha peale, siis sõudeergomeetrite puhul on võrreldes teiste trenažööridega kõige väiksem vahe profikasutuseks (nt sõudeergomeeter Concet2) ja kodukasutuseks mõeldud masinail.

Jõusaalidesse mõeldud trenažööridel on tihti mõned funktsioonid rohkem kui kodustel, ent üldine tunnetus ja saadav treeningkogemus on väga sarnased.


Miks on sõudeergomeeter hea ning mis on selle kasutamisega kaasnevad ohud?


Sõudeergomeetri üks suurimaid plusse on tema mitmekülgne treeningefekt – trenažööri kasutamine treenib nii ala- kui ülakeha. Sõudetrenažöör on kasutatav ka jalavigastuste korral, kui jooksmine ja rattasõit on vastunäidustatud. Sõudeergomeetril olles on vigastatud jalg paigal ning rihmaga kinnitatud, seega jalale liiga tegemise üle muretseda pole tarvis.

Sõudeergomeetri kasutamisel on väga oluline õige tehnika, et vältida seljavigastusi. Selleks tasuks varasema kokkupuute puudumisel enne sõudeergomeetri ostmist proovida masinat näiteks jõusaalis tugitreeneri juuresolekul. Siis on kindel, et selgeks saab õige tehnika ja vigastuste oht väheneb.