TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-R 10-19, L 10-15

Velotrenažöörid

11 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

11 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Velotrenažöör - kuidas ja milline valida (+harjutused) | Loe artiklit >

 

Mis on velotrenažöör ehk veloergomeeter?


Veloergomeeter on trenažöör, millel on võimalik imiteerida jalgrattasõitu. Kõige tüüpilisem kodukasutuses olev velotrenažöör on võrdlemisi sirgeselgse istumisasendiga. Püstisema asendiga velotrenažöör on kindlasti kõige mugavam ja ergonoomilisem variant neile, kel esineb erinevaid vaevusi seljaga. On olemas ka maanteesõidu kehaasendis treenimiseks mõeldud veloergomeetrid - spinningurattad.

Veloergomeetrite müügil üheks suureks plussiks on nende hind – tegu on ühtede kõige soodsamate trenažööridega turul. Püstise istumisasendiga koduseeria velotrenažöörid sobivad suurepäraselt inimestele, kes treenivad harva või soovivad tegeleda kardiotrenniga, kuid mingil põhjusel joosta ei saa. Neile, kes tahavad rohkem maanteesõidu stiilis trenni teha, on vaja juba keerukamat ja erinevate reguleerimisvõimalustega masinat.


Millised on velotrenažööride lisafunktsioonid?


Peamine funktsioon on kõigil velotrenažöör sama, küll aga saab neid oma soovi ja vajaduse järgi reguleerida. Kindlasti on võimalik sõitmise raskusastet ja vastupanu juurde lisada või vähemaks võtta. Kel on soov sõita näiteks justnagu mägiteel, kus raja läbimine nõuab üksjagu võhma ja jõudu, saabki masinale raskust juurde lisada.

askusastme reguleerimiseks on kodus kasutatavatel masinatel mehaaniline nupp, mida käsitsi keerata tuleb, professionaalsematel masinatel on see protsess üldiselt automatiseeritud.
Velotrenažööridel on olemas ka pulsimõõtmise funktsioon. Kuna rattaga sõites on üldjuhul käed pidevalt käepidemeile toetatud, annavad selle küljes olevad andurid treenija pulsist ja selle muutumisest väga hea ülevaate. 

Erinevaid võimalusi treeningasendi muutmiseks on edasijõudnumatel masinatel rohkem kui kõige soodsamatel toodetel. Kesk- ja kõrgema taseme trenažööridel saab igatpidi muuta nii sadulaasendit kui ka käepidemete kõrgust ja asendit. Kõigil kodustel masinatel saab aga sadulat nihutada horisontaalselt. Asendi muutmine ei pruugi aga samas vajalik ollagi, see sõltub suuresti enda tunnetusest. Peamine, et sõiduasend oleks endale mugav.

Kodukasutuseks mõeldud velotrenažöör on pedaalidel peal rihm, mille abil saab jala pedaali külge kinnitada. Spinninguratastel on aga pedaalide küljes spetsiaalsed klipid, mida tavalistegi rattasõidukingadega kasutatakse. Seega neile, kes ka muidu rattasõitu harrastavad, on see kindlasti suur pluss.

Kodus kastutamiseks mõeldud velotrenažööride müügis näeme raami all rataste kasutust, mille abil saab teda kergesti teisaldada. Samuti on neid võimalik kompaktsemateks kokku panna, et tagada kodus ruumisäästlikkus.