TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Hüppenöörid

1 Toode

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

1 Toode

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Hüppenöör – kuidas leida omale õige? (+kasulikud nipid valiku tegemiseks) | Loe artiklit >

 

Hüppenööriga hüppamine on lihtne viis sportliku vormi ning hea enesetunde saavutamiseks. Hüppenööri trenn stimuleerib ja tugevdab liigeseid ning on väikese vigastuste ohu tõttu sobilik eri eas ja füüsilises vormis inimestele. Budopunktist leiad enda jaoks õige pikkuse ning raskusega hüppenööri. Meie tooted sobivad nii jõusaali kui ka koduseks treeninguks.

Hüppenööriga treeningu kasutegurid

 

1. Soodne treening

Hüppenöör on suurepärane treeningvahend, kuna on soodne ning võtab vähe ruumi - ideaalne hoiustada ning kasutada treenimiseks. Ainus nõue on väike ala hüppamiseks ning piisavalt kõrged laed.

Vastupidiselt suurtele trenažööridele ning universaalsetele kodu treeningkonsoolidele, mis maksavad terve varanduse, on hüppenöörid saadaval juba alates 5 eurost, ent treening on sama efektiivne.

 

2. Kaota kaalu ilma suurema vaevata

Tund aega hüppenööriga treeningut põletab 700 - 1000 kalorit. See võrdub näiteks 70 kg kaaluvale inimesele 13 kalorit minutis ehk  130 kalorit 10 minutiga. See omakorda on sama kaloripõletuse hulk, kui 30 minutit jooksmist või 650 meetrit ujumist.

Seega on hüppenöör üks efektiivsemaid treeningvahendeid, kuna selleks treeninguks kasutatakse pea igat inimese skeletilihast.

 

 3. Vii keha toonusesse

Kes ei sooviks endale toonuses jalgu ning milline naine ei soovi endale toonuses tuharaid? Hüppetreening aitab tõsta eelkõige toonust jalgades, kuid treenib efektiivselt nii õla-,rinna-, selja- kui ka käelihaseid.

Niisiis hangi endale hüppenöör ning vormi enda kehast uus ning toniseeritum.

 

4. Paranda südameveresoonkonda

Keha olulisim lihas on südamelihas. Kasutades treenimiseks hüppenööri paraneb verevarustus südames ning kogu kehas. Mitmed kardioloogid on kinnitanud,et hüppetrenn on ühtlasi ka kardiovaskulaarne treening.

Intensiivne lühiajaline hüppamine võimaldab pulsi tõusmist, andes südamele põhjust enam tööd teha, aeglustades tempot, langeb ka pulss viies südame puhkepausile. Selline tegevus treenib suurepäraselt südamelihast.

Madalama tempoga pikema ajaline hüppetreening parandab vastupidavust ning üldist füüsilist vormi.

Tugev süda ning veresoonkond on tugeva tervise alus. Niisiis miks mitte valida lihtne ent äärmiselt tõhus treeningmeetod, mis lisaks füüsise parandamisele, hoiab kontrolli all ka vererõhku.

 

5. Tugevad ka skeletti

Kuigi paljud meist ei mõtle osteoporoosist, vähemast veel mitte, siis tulevikus võib see meid kõiki ähvardada. Hüppetrenn tugevdab aga ka keha luustiku. On mitmeid uuringuid, mis on läbi viidud just hüppetrenniga seotult, sealt on ka välja tulnud,et osteoporoosi risk väheneb suuresti harrastades hüplemist üles-alla.

6. Kiirus

Hüppenööriga treenimise üks suuri eeliseid on see, et see arendab lihaste kontraktsiooni kiirust. Ehk lihase kokkutõmmete võime kiireneb, mis parandab iga tegevuse sooritamis kiirust. Niisiis, et tagada veelgi paremad tulemused näiteks jooksmises, võiks kaasata trennidesse hüppenööri, ning teha 1/3 trennist hüppeharjutusi.

 

7. Koordinatsioon

Selleks,et käed ning jalad töötaksid harmoonias ning treeningu rütm oleks ühtlane, võib väga edukalt kasutada hüppenööri, sest see arendab koordinatsiooni väga tõhusalt.

Kuna koordinatsioon on väga oluline paljude spordialade puhul, on lihtne meetod selle efektiivsemaks muutmiseks kasutada hüppenööri.

 

8. Sirgem rüht

Algajana või inimesena,kes pole aastakümneid hüppenööri poole vaadanudki, võib tunduda,et hüppetreeingu harrastamine on veider keksimine.

Taseme tõustes ning harrastades seda regulaarselt võib aga täheldada,et lisaks paljudele muudele positiivsetele külgedele, parandab hüppenööriga hüppamine ka rühti.

Kes meist, ei sooviks istuda koguaeg sirge seljaga nii nagu füsioterapeudid soovitavad ning, kes ei sooviks näha välja veelgi enesekindlam hoides selja sirgena igas olukorras.

 

9. Aju treenimine

Kas oskasite aimata, et hüppamine turgutab Teie paremat ja vasakut ajupoolkera, mis regulaarse harrastamisega tagavad parema lugemisvõime, tugevdades mälu ning vaimu.

 

10. Riski ja ohuvaba treening

Kui hüppetreeninguks on ettevalmistused korralikult tehtud, on see luudele ning liigestele tunduvalt vähem koormav kui sörkimine või intensiivsem jooksutrenn, samas trenni tõhusus pole sugugi väiksem. Õiged tingimused ning õige hüppestiil viib miinimumini hüppeliigese ning põlve vigastused.

Hüppenööriga hüppamine tugevdab ka lihaseid,mis toetavad liigeseid ning kõhru, olles seejuures väga oluliseks lüliks hea tervisega põlvede jaoks.

Õige stiili võtmeks on seista hüppamise ajal varvastel ning mitte hüpata kõrgele, vaid piisav kõrgus on üksnes paar sentimeetrit. Madalam amplituut on oluline vigastusohu vähendaja.

 

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.