OLEME AVATUD - LAHTIOLEKUAJAD   |   ÕUES TREENIMISE VAHENDID (KOROONA ERI) LOE ARTIKLIT   |   POKSIVARUSTUSE SOODUSMÜÜK - VAATA TOOTEID

Tasakaaluvahendid

3 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

3 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mis on tasakaalu trenažöör?

Tasakaalu trenažöör ehk tasakaalu laud on treeningvahend, millega saab arendada tasakaalu ja  koordinatsiooni. Treenija ülesanne on püsida tasakaalu trenažööril püsida maapinnaga paralleelselt ehk laud ei tohi puudutada põrandat. Samuti võimaldab trenažöör parandada keskendumisvõimet ja osavust. Tasakaalu harjutamise lauad erinevad materjali, kuju ja suuruse poolest.

Tasakaalupadi

Tasakaalu padi on pehmest materjalist ning on oma kasutuselt vähem osavust nõudev, kui tasakaalu laud. Tasakaalu padjal saab sooritada erinevaid harjutusi püsti, istudes või lamades:

  • erinevad kõhu-, seljalihaste harjutused
  • harjutused toengutes
  • kükid (kahel ja ühel jalal)
  • ühel jalal seisud (erinevad variatsioonid: jalg ees, kõrval jne)

Pidev stabiilse asendi otsimine aktiveerib kehatüve lihased. Regulaarse treeningu tulemusena paraneb tasakaalutunnetus ja tugevnevad kerelihased, mis kombineeritult tagavad ilusa rühi.

Tasakaalupadi on soovitatav ka istuva töökohaga inimestele. Padi asetatakse tooli peale, mis aitab hoida kontrolli oma kehahoiu üle. Tasakaalu padi leevendab alaseljavalusid ning tugevdab kehatüve lihaseid.

Tasakaalu vahendite kasutegur

Tasakaal on väga oluline võime, mida läheb märkamatult vaja kõikides igapäeva tegemistes. Inimese tasakaaluvõimest sõltuvad paljud liigutusülesanded – kõndimine, jooksmine, kehahoid. Tasakaalu laud aitab arendada ja täiustada närvilihasaparaati, mis võimaldab säilitada kontrolli oma keha tasakaalutunnetuse üle. Väga paljud spordialad nõuavad suurepärast tasakaalu ja koordinatsiooni oskust, mistõttu on seda ekstra vaja treenida, et maksimaliseerida sporditulemusi. Samuti avaldab harjutamine koormust jalalihastele ning labajalale – hüppeliigesele, pöiale, varvastele.

Kellele on tasakaalu trenažöörid mõeldud?

Vahendid sobivad kõikidele spordiala (lumelaud, veesport, võimlemine, suusatamine, rulasport, kergejõustik, suusatamine jne) esindajatel alates tervisesportlastest kuni tipptegijateni. Ka taastusravi eesmärgil kasutatakse tasakaalu trenažööre hüppeliigese ja labajala traumade või vigastuste korral. Esmakordselt tasakaalu lauda proovides tuleb kindlustada turvaline keskkond võimalike tasakaalu kaotuste ja kukkumiste korral ning kasutada abivahendina tooli, seina või sõpra