Otsime müügiesindajat  |  Kandideeri või soovita sõbrale   |   Vaata tööpakkumist >

Taipoks

Tooted 13-24, kokku 110

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Wacoku A+ hambakaitsmed
  10,00 €
 2. Ringhorns Charger Handwraps sisekindad
  10,00 €
 3. Venum Challenger Kids hambakaitsmed
  10,00 €
 4. Wacoku Three Layer hambakaitsmed
  12,00 €
 5. Venum Kontact hüppeliigese tugi (paar)
  14,00 €
 6. Phoenix sporditeip - 6 rulli
  al. 14,00 €
 7. Starpro Plain Boxing püksid
  15,00 €
 8. Starpro TS1 Plain Tai püksid
  15,00 €
 9. Fairtex poksisidemed
  al. 15,00 €
 10. Venum Challenger hambakaitsmed
  15,00 €
 11. Starpro Hydra Flow jalakaitsmed
  21,00 €

Tooted 13-24, kokku 110

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Taipoks

Taipoksi varustus

Taipoks ehk “kaheksa jäseme kunst” on ilmselt üks populaarsemaid kahevõitlusalasid Eestis. Nagu spordis ikka, näitavad eeskuju Eesti sportlaste head saavutused ja samas näeb harrastaja oma arengut kiiremini, kui mõni traditsioonilise idamaise võitluskunsti treenija.

Taipoks ei ole mingi tasane nokitsemine vaid kõva üks-ühe vastu andmine. Selleks, et kogu sellele valule vastu pidada, pead pingutama nii lihaseid kui mõistust. Ala sobib nii meestele kui ka naistele. Paljud klubid teevad treeninguid ka lastele.

Taipoksi võib harrastada nii füüsilise vormi, enesekaitse kui ka võistlusspordi eesmärgil.

Esimesed treeningud ei nõua sult mingit erivarustust, kuid paari nädala möödudes võiksid poksikindadpoksisidemed ja hüppeliigese tugi juba olemas olla. Arusaadavalt kuuluvad poksikindad ja poksisidemed taipoksi varustuse hulka. Kuid miks ka hüppeliigese toed? Sest kogu treeningu jooksul on jalad tegevuses nii liikumise kui ka löökide sooritamisega. Seega peab hüppeliigese piirkond olema soojas ja kaitstud marrastuste eest, mis on varmad tulema, kui lüüa löögipatju või käpikuid.

Seda hirmu ei pea küll kartma, et valusaks peksuks kohe alguses läheb. Alustatakse ikka rahulikumalt. Esimeste kuude jooksul laotakse alla korralik füüsiline- ja tehnikabaas. Kui midagi muud ei saa, siis kaal, valusad lihased ning hea uni on garanteeritud.

Treeningud ei ole kindlasti igavad ega rutiinsed, sest just siis, kui oled aru saamas tehnikatest läheb sparrimiseks e. võitlemiseks. Ega see pole mingi tavaline kaklus, vaid kontrollitud löökide ja tõrjetehnikate harjutamine.

Just nüüd on aeg muretseda juurde jalakaitsmedhambakaitsed ja kubemekaitse. Selleks, et pea jääks selgeks soovitame kindlasti peakaitset. Kes meist ei tahaks elada peavaludeta. Traditsioonilised taipoksi riided on lühikesed, külje pealt väikese lõikega taipoksi püksid.

Kui oled usin harrastaja osta omale hüppenöörpoksikott ja kui tahad treenida paarilisega, siis ka löögipadjad ehk Pao’d. Võistlejana peaks juba soetama professionaalse varustuse, mis tundub hää ja mugav. Aga need ei maksa küll vähe, kuid annavad uhke tunde ning tümakas on ehe.

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.