Otsime müügiesindajat  |  Kandideeri või soovita sõbrale   |   Vaata tööpakkumist >

Taipoks

Tooted 37-48, kokku 110

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Venum Challenger 2.0 poksikindad
  al. Special Price 30,00 € al. Regular Price 48,00 €
 2. Phoenix Sportdoc Spordiõli
  31,00 €
 3. Venum Giant Taipoksi püksid
  al. Special Price 32,00 € al. Regular Price 50,00 €
 4. Starpro M33 Training poksikindad
  32,00 €
 5. Venum Challenger Open Face peakaitse
  Special Price 34,00 € Regular Price 55,00 €
 6. Starpro G30 Training poksikindad
  35,00 €
 7. Fairtex Plain taipoksi püksid
  35,00 €
 8. Starpro Aero Tech poksikindad
  al. 35,00 €
 9. Starpro Performance peakaitse
  35,00 €
 10. Venum Contender 2.0 poksikindad
  al. Special Price 36,00 € al. Regular Price 45,00 €
 11. Starpro G30 Improved Kiddy peakaitse
  39,00 €
 12. Ringhorns Charger peakaitse
  40,00 €

Tooted 37-48, kokku 110

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Taipoks

Taipoksi varustus

Taipoks ehk “kaheksa jäseme kunst” on ilmselt üks populaarsemaid kahevõitlusalasid Eestis. Nagu spordis ikka, näitavad eeskuju Eesti sportlaste head saavutused ja samas näeb harrastaja oma arengut kiiremini, kui mõni traditsioonilise idamaise võitluskunsti treenija.

Taipoks ei ole mingi tasane nokitsemine vaid kõva üks-ühe vastu andmine. Selleks, et kogu sellele valule vastu pidada, pead pingutama nii lihaseid kui mõistust. Ala sobib nii meestele kui ka naistele. Paljud klubid teevad treeninguid ka lastele.

Taipoksi võib harrastada nii füüsilise vormi, enesekaitse kui ka võistlusspordi eesmärgil.

Esimesed treeningud ei nõua sult mingit erivarustust, kuid paari nädala möödudes võiksid poksikindadpoksisidemed ja hüppeliigese tugi juba olemas olla. Arusaadavalt kuuluvad poksikindad ja poksisidemed taipoksi varustuse hulka. Kuid miks ka hüppeliigese toed? Sest kogu treeningu jooksul on jalad tegevuses nii liikumise kui ka löökide sooritamisega. Seega peab hüppeliigese piirkond olema soojas ja kaitstud marrastuste eest, mis on varmad tulema, kui lüüa löögipatju või käpikuid.

Seda hirmu ei pea küll kartma, et valusaks peksuks kohe alguses läheb. Alustatakse ikka rahulikumalt. Esimeste kuude jooksul laotakse alla korralik füüsiline- ja tehnikabaas. Kui midagi muud ei saa, siis kaal, valusad lihased ning hea uni on garanteeritud.

Treeningud ei ole kindlasti igavad ega rutiinsed, sest just siis, kui oled aru saamas tehnikatest läheb sparrimiseks e. võitlemiseks. Ega see pole mingi tavaline kaklus, vaid kontrollitud löökide ja tõrjetehnikate harjutamine.

Just nüüd on aeg muretseda juurde jalakaitsmedhambakaitsed ja kubemekaitse. Selleks, et pea jääks selgeks soovitame kindlasti peakaitset. Kes meist ei tahaks elada peavaludeta. Traditsioonilised taipoksi riided on lühikesed, külje pealt väikese lõikega taipoksi püksid.

Kui oled usin harrastaja osta omale hüppenöörpoksikott ja kui tahad treenida paarilisega, siis ka löögipadjad ehk Pao’d. Võistlejana peaks juba soetama professionaalse varustuse, mis tundub hää ja mugav. Aga need ei maksa küll vähe, kuid annavad uhke tunde ning tümakas on ehe.

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.