TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA   |   TALLINNA KAUPLUSE SUVISED TÖÖAJAD

Judo

4 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Ippon Gear Legend IJF judo jakk
  al. 145,00 €
 2. Ippon Gear Legend IJF judo püksid
  59,00 €
 3. Ippon Gear Legend IJF judo püksid
  49,00 €
 4. Ippon Gear Legend Slimfit IJF judo jakk
  al. 119,00 €

4 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Judo

Mida peab teadma, kui osta judo varustust?

Judo on vast kõige populaarsem kahevõitlusala Eesti laste ja noorte seas.

Maadlemine on olnud läbi ajaloo eestlaste tugevamaid kahevõitlusalasid. Judo ongi maadlemine, ainult et trikoo asemel on kimono. Eesti judokad on võitnud hulganisti medaleid nii Euroopa, maailmameistrivõistlustelt kui ka olümpiamängudelt. Paljude klubide treenerid annavad mängulisi treeninguid lasteaedades. Minu arvates on suure töö judo populariseerimisel teinud ka legendaarne sensei/õpetaja, Andres Lutsar.

Judo ehk džuudo (jaapani keeles 柔道 (jūdō; 'pehme viis')) on heidetele ja kinnihoidmistele keskenduv Jaapani päritolu võitluskunst ning võitlusspordiala, mille loojaks oli Jigoro Kano (1882. a).

Judo on kasvatussüsteem, mis õpetab viisakust, lugupidamist, tagasihoidlikkust ja õilsust ning kaitseb headust, samal ajal aga arendab osavust, kartmatust ja oskust võidelda ülekohtu ja kurjuse vastu.

Kuid nii, nagu ei saa suusatama minna ilma suuskadeta, on ka judotreening ilma kimonota mõttetu. Niisiis tuleks osta kimono.

Judo kimono koosneb kolmest esemest: jakist(paksust, heiteid ja haaramist kannatavast riidest), pükstest ja vööst. Treeningkimono komplekti kuulub tavaliselt valge vöö.

Algajale judokale sobivad kenasti Starpaki Student kimonod, mis on tugevast riidest ning mille komplekti kuulub valge vöö. Kimono pükste kinnitused võivad olla kummiga või ainult nööriga. Kõige mõistlkum oleks ostmisel tulla meie kauplusesse, et proovimise teel leida õige suurusega riietus. Paljud lapsevanemad pelgavad nööridega pükse, kuid just nööridega püksid püsivad maadeldes kõige paremini jalas. Oluline on, et korraliku sõlme tegemine on väga tähtis ka lapse käteosavuse arendamisel. Kimono ostmisel võiks valida pisut suurema riietuse, sest olenevalt materjalist, lähevad kimonod pesus kokku. 100% puuvillasest materjalist riided lähevad kokku u 5-7%. Kimonod, mis sisaldavad ka polüestrit, ligikaudu 2-3%. Kimono pesemisel tuleks kindlasti järgida pesujuhendit.

Rahvusvahelise Judo Föderatisooni (IJF) poolt on nõutav judo kimono suurus/märgistus, millega peab arvestama rahvusvahelistel võistlustes osalemisel.

Eestisiseselt sõltuvad reeglid olenevad võistlust korraldavast klubist ning on palju leebemad. Ka lapsele esimese kimono valimisel ei pea seda kindlasti silmas pidama, kuna pigem on hea soetada kasvuruumiga kimono

Suurim viga on panna kimono pesumasinasse koos värvilise vööga, mis muudab lumivalge kimono kõlbmatuks. Juhul, kui teie laps on tugeva kehaehitusega, võiksite ideaalis külastada meie kauplust, et küsida nõu ning leida teie lapsele sobiv, laiema lõikega judogi.

Judo kimonoid on kahte värvi: valge ja sinine. Sinised kimonod on eelkõige vajalikud võistlusteks

Budopunktist saate osta ka noorte ja täiskasvanute paksemaid kimonoed. Eks ole tugevateks treeninguteks ja võistlusteks vaja juba raskemaid (paksemast kangast) kimonoid. Rahvusvahelisteks võistlusteks peavad judokad omama IJF e Rahvusvahelise Judo Föderatsiooni kinnitatud märgistusega riietust. Matsuru, Mizuno kimonod kuuluvad kindlalt judokate eliitvarustusse hulka.

Nagu enamus traditsioonilisi budoalasid (Jaapani võitluskunste) alustatakse treeninguid valge vööga. Osades klubides kannavad uued õpilased punast vööd. Vastavalt oskustele ja teadmisetele kantakse juba värvilise triibuga või värvilist vööd.(vööde hinnad algavad 6 €-st).

Kuna maadlemine toimub põhiliselt põlvili, kuluvad püksid rutem, kui jakk. Judo pükse on võimalik osta ka eraldi.

Lisaks kimonole võiks muretseda sandaalid/zorid, millega minna riietusruumist tatamile. Traumade ennetamiseks ja ravimiseks võiks kanda põlve, sääre ja pahkluukaitsmeid. Kandes elastsest materjalist kaitsmeid hoiate nahka marrastuste ja põrutuste eest.

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.