TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA

Karate

Tooted 1-15, kokku 169

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Adidas ADILIGHT Premier League Blue Stripes karate kimono
  al. 149,00 €
 2. Adidas ADILIGHT Premier League Red Stripes karate kimono
  al. 149,00 €
 3. Adidas Basic karate kimono
  al. 25,00 €
 4. Adidas Bushido karate kimono
  al. 50,00 €
 5. Adidas Climacool jalakaitsmed
  16,00 €
 6. Adidas Club karate kimono
  al. 42,00 €
 7. Adidas Evolution WKF Approved karate kimono
  al. 25,00 €
 8. Adidas Kumite Fighter WKF Approved karate kimono
  al. 70,00 €
 9. Adidas shori karate kimono
  160,00 €
 10. Adidas shori karate kimono
  160,00 €
 11. Adidas taikyoku karate kimono
  al. 70,00 €
 12. Adidas WKF Approved karate jalakaitsmed
  45,00 €
 13. Adidas WKF Approved karate jalakaitsmed
  45,00 €
 14. Adidas WKF approved naiste rinnakaitse
  40,00 €
 15. Adidas WKF Approved tsukid
  25,00 €

Tooted 1-15, kokku 169

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Karate

See oli aastal 1969, kui soomlasest, Tallinna Kunstiinstituudi tudeng, Taisto Raumala, tutvustas karated Eestis. Õige pea lõi Rein Siim oma esimese treeningrühma ja karate saavutas suure populaarsuse. Kõigepealelt pääsesid treeningusse valitud ning raske proovikatsumuse läbinud isikud. Üheltpoolt oli karate müstiline, legendidega pärjatud, kuid samas füüsiliselt raske enesekaitsekunst.

Karated võib harrastada nii enesekaitsekunsti kui ka võitlusspordina. Laste ja noorsoo kasvatussüsteemina on karate ideaalne, eks ole viisakusaumehelik käituminesihikindlus ja hoolivus aluseks harrastaja eetilises kasvatuses. Karatekad kasutavad treeningriietusena kimonot. Kuna karated tutvustati Jaapanis hiljem, kui judot saigi karategi tehtud judo kimono järgi. Karate kimono areng on olnud selles suunas, et riietuse jakk ja püksid on samast materjalist. Seoses sportliku karate arenguga: võisteldakse kahel alal: katas e. üksikharjutuses ja kumites e. sportlikus võitluses Vastavalt alale kantakse kata või kumite kimonot. Kata kimono lõige on traditsiooniline, avara lõike ja laiade pükstegakumite kimono on aga õhulisest ja kergest materjalis ning hästi langev.

Treeningkimono valmistatakse kas 100% puuvillasest riidest või puuvilla ja polüestrit sisaldavast materjalist.

Algaja karateka peaks ostma endale treeningkimono komplekti, kuhu kuuluvad jakkpüksid ja valge vöö. Kimono jakil on nöörid, mis tuleks omavahel kinnitada, et hõlmad ei läheks käelöökide sooritades lahti.

Puuvillane kimono läheb pesus kokku 5-7cm ja polüestrit sisaldav kimono 2-3cm. Tavaliselt on treeningkimono püksite värvel kummi ja nööriga, Kata kimono aga ainult nööriga.

Karate kimono on tavaliselt valge, samas osa koolkondi kasutab ka musta kimonot. Kuigi arvatakse, et must kimono määrdub vähem, on see enesepettus. Kimono määrdub ikka, kuid ei paista lihtsalt välja.

Kata kimono on 12oz eelpestud puuvillasest materjalist. Lõige, on traditsiooniline, pikka kuni reie keskkohani ulatuva jakiga. Püksid on hästi avarad ja ulatuvad pahkluuni. Laiad püksid võimaldavad pikki ja sügavaid asendeid. Kuna kata sooritamisel annab tehnkate sooritamisel visuaalselt juurde ka kanga „plaks“, siis üritatakse teha niisuguseid, samas õhukesi kangaid, mis teevad „heli“ e. plaksuvad.

Kumite kimono tehakse mugavast ja hästi langevast väga õhukesest (7-8oz), hästi ventileeruvast kunstkangast. Karate võistlustel tuleb sportlasel kanda Maailma Karate Föderatsiooni (WKF) poolt kinnitatud märgisega riietust. Ühelt poolt toob see WKF-ile sponsorraha, teisalt tagab kõigile sportlastele ühesuguse standardiga riietuse.

Karate kimono pükse müüake ka eraldi. Kimonot valides küsige nõu oma klubi treenerilt või meie kaupluse müüjatelt, kes saavad Teid aidata.

Mida peaks veel karatekale soetama?

Karate treeningutel ja võistlusel kasutatase mitmesuguseid kaitsmeid. Kaitsmed jaotuvad kaheks: elastikmaterjalist umbes 1 cm paksuse vahtkummi täidisega ning spetsiaalsed sportliku karate tarbeks disainitud kindad ja jalakaitsmed. Kaitsmete värvid on sinine, punane ja neid kasutatakse sportlikus karates. Valgeid kaitsmeid kasutavad shotokan karate sportlased.

Eriline tähelepanu tuleks pöörata hambakaitsete soetamisele. Kuna paljudel lastel on breketid, tuleks osta spetsiaalselt breketitele sobivad kaitsmed, et breketid ja igemed viga ei saaks.

Kindlasti tuleks kasutada veel hamba- ja kubemekaitset.

Kehakaitmsed on vajalikud nii treeninguks kui võistlusteks. Kaitsmeid on kahte sorti. Valged ja õhukesed kaitsmed, mis pannakse karatejaki alla, on mõeldud WKF- Maailma Karate Föderatsiooni sportlastele ning paksemad, sinised või punased kaitsmed stiilikaratele.

Kuna karatekad treenivad erinevates saalides, kus põrandakate võib olla puidust või mõnes kunstmaterjalist,
tuleks osta budosusid. Budosussid on spetsiaalse disainiga sisejalanõud.

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.