TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA

Taipoks

Tooted 1-15, kokku 280

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Venum Predator hambakaitsmed
  22,00 €
 2. Wacoku Gel hambakaitsmed
  6,00 €
 3. Starpro Single hambakaitsmed
  5,00 €
 4. Venum Challenger hambakaitsmed
  15,00 €
 5. Wacoku Gel hambakaitsmed
  6,00 €
 6. Wacoku Gel hambakaitsmed
  6,00 €
 7. Wacoku Single hambakaitsmed
  4,00 €
 8. Venum Predator hambakaitsmed
  22,00 €
 9. Wacoku A+ hambakaitsmed
  10,00 €
 10. Venum Predator hambakaitsmed
  22,00 €
 11. Venum Challenger Kids hambakaitsmed
  10,00 €
 12. Venum Angry Birds kids hambakaitsmed
  11,00 €
 13. Wacoku A+ hambakaitsmed
  10,00 €
 14. Wacoku Single hambakaitsmed
  4,00 €

Tooted 1-15, kokku 280

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Taipoks

Taipoksi varustus

Taipoks ehk “kaheksa jäseme kunst” on ilmselt üks populaarsemaid kahevõitlusalasid Eestis. Nagu spordis ikka, näitavad eeskuju Eesti sportlaste head saavutused ja samas näeb harrastaja oma arengut kiiremini, kui mõni traditsioonilise idamaise võitluskunsti treenija.

Taipoks ei ole mingi tasane nokitsemine vaid kõva üks-ühe vastu andmine. Selleks, et kogu sellele valule vastu pidada, pead pingutama nii lihaseid kui mõistust. Ala sobib nii meestele kui ka naistele. Paljud klubid teevad treeninguid ka lastele.

Taipoksi võib harrastada nii füüsilise vormi, enesekaitse kui ka võistlusspordi eesmärgil.

Esimesed treeningud ei nõua sult mingit erivarustust, kuid paari nädala möödudes võiksid poksikindadpoksisidemed ja hüppeliigese tugi juba olemas olla. Arusaadavalt kuuluvad poksikindad ja poksisidemed taipoksi varustuse hulka. Kuid miks ka hüppeliigese toed? Sest kogu treeningu jooksul on jalad tegevuses nii liikumise kui ka löökide sooritamisega. Seega peab hüppeliigese piirkond olema soojas ja kaitstud marrastuste eest, mis on varmad tulema, kui lüüa löögipatju või käpikuid.

Seda hirmu ei pea küll kartma, et valusaks peksuks kohe alguses läheb. Alustatakse ikka rahulikumalt. Esimeste kuude jooksul laotakse alla korralik füüsiline- ja tehnikabaas. Kui midagi muud ei saa, siis kaal, valusad lihased ning hea uni on garanteeritud.

Treeningud ei ole kindlasti igavad ega rutiinsed, sest just siis, kui oled aru saamas tehnikatest läheb sparrimiseks e. võitlemiseks. Ega see pole mingi tavaline kaklus, vaid kontrollitud löökide ja tõrjetehnikate harjutamine.

Just nüüd on aeg muretseda juurde jalakaitsmedhambakaitsed ja kubemekaitse. Selleks, et pea jääks selgeks soovitame kindlasti peakaitset. Kes meist ei tahaks elada peavaludeta. Traditsioonilised taipoksi riided on lühikesed, külje pealt väikese lõikega taipoksi püksid.

Kui oled usin harrastaja osta omale hüppenöörpoksikott ja kui tahad treenida paarilisega, siis ka löögipadjad ehk Pao’d. Võistlejana peaks juba soetama professionaalse varustuse, mis tundub hää ja mugav. Aga need ei maksa küll vähe, kuid annavad uhke tunde ning tümakas on ehe.

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.