TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Joogipudelid

9 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

9 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Kuidas valida joogipudelit?


Joogipudeli valimisel võiks lähtuda tema otstarbest – kus teda kasutama hakatakse? Sellest tulenevalt on lihtsam teha otsuseid suuruse ja materjali osas. Ka joogipudelitel on mitmeid lisavidinaid, mis võivad kasuks tulla. Miks seda joogipudelit nii väga vaja siiski on?

VESI - peamine koostisosa meie organismis, moodustab sõltuvalt vanusest ja soost ca 2/3 kehamassist. Naise ja mehe rasvkoe osakaal organismis on erinev – meestel on ta väiksem ja naistel suurem. Rasvkude sisaldab vähem vett (ca 10-15%) ja lihaskude (70-75%) rohkem.

Vesi osaleb soojusregulatsioonis, hapniku transpordis, rakkude elutalitluses jpm – tema tähtsus igapäeva elus on suur. Seega tasub hoida vedeliku tasakaalu organismis. Et seda paremini reguleerida ja jälgida, siis tuleb appi sõber veepudel.


Milline on hea joogipudel?


Parimad veepudelid on kas klaasist joogipudelid või roostevabast joogipudelid. Võrreldes plastikpudelitega on vastupidavad, korduv kasutatavad ja keskkonnasäästlikumad. Plastikpudeli ostmisel jälgi, et ta oleks BPA (bisfenool-a) vaba (toksiline).

Klaasist veepudel on tihti kaetud silikoonist ümbristega, et kaitsta klaasi kukkumiste eest. Ühtlasi annab see ka mugava haarde ehk gripi pudeli käes hoidmisel – ei libise käest. Klaasist joogipudel on hea statsionaarsematele kohtadele, nt kontoris või kodus.

Roostevabast terasest joogipudel (vee ja õhu korrosioonile vastupidav) on klaasist põrutuskindlam ja sobib ehk rohkem kaasas kandmiseks. Osad metallist joogipudelid sobivad kasutamiseks ka kuuma joogi hoiustamiseks.

Plastik joogipudel (BPA vaba) on populaarseim, kuna veepudel ise on hästi kerge ja sobib eriti hästi treeningutele. Plastik pudelitel on tavaliselt kitsam pudeli ava – see võimaldab paremini trenni käigus juua. Klaasist jt joogipudelitel on ava laiem.


Mis on veel joogipudelite juures vajalik?


Joogipudeli kork peab olema korralik ja võimalusel tihendiga. Veepudelite juures on üks tüütuim asi see, kui korgi vahelt hakkab vett läbi tulema. Kummitihend korgi sees aitab korgi ja pudeli suul omavahel kindlalt haakuda.

Suuruse osas on joogipudeli standard mõõt ca 500ml – piisavalt väike kaasas kandmiseks tööle/trenni ja piisavalt suur, et vedeliku varusid täiendada. Joogipudelitel (nt shakerid) on peal ka mõõtühikud, et spordipulbreid õiges koguses doseerida.

Joogipudelite lisadesse kuuluvad igasugused ümbrised; käerihmad; korgikinnitused (korgi maha keeramisel on ta veepudeli küljes) – sõltuvalt otstarbest on need mugavad täiendused. Joogipudeli hind sõltub paljuski tootjast ja kasutatavatest kvaliteetsetest materjalidest.

Leia oma GAIAM joogipudel, ICONFIT shakerid budopunkti veebist.