TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17
Iconfit

Toidulisandid

Tooted 1-15, kokku 86

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
  1. Iconfit Joint collagen
    15,90 €

Tooted 1-15, kokku 86

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mida nimetatakse toidulisanditeks?


Toidulisandid on erinevad komplekssed või lihtsa koostisega ained, mille eesmärk on täiendada igapäevast toitumist. Toidulisand koosneb üldjuhul mitmest koostisainest (nt spordijoogid) või ainult ühest puhtast ainest (nt 100% hüdrolüüsitud kollageen).

Toidulisandite hulka kuuluvad näiteks vitamiinid (nt A, B, C, E jt) mineraalid (nt magneesiumsoolad), proteiinid (aminohapped), kiudained, erinevad taimsed preparaadid ja –ekstraktid, rasvhapped /nt Omega3, Omega9) jt.


Miks on toidulisandid olulised, miks neid on vaja?


Üldine eesmärk toidulisanditel on tugevdada organismi/immuunsüsteemi ning seeläbi suurendada keha vastupanuvõimet erinevatele haigustekitajatele. Nt vitamiinid olulised antioksüdandid ja suurendavad paljude eluks vajalike ainete sünteesi.

Vastavalt organismi vajadustele on mõnel inimesel vaja tõsta, mõnel aga vähendada kindlate ühendite tootmist. Näiteks, kui on leitud, et halva kolesterooli (LDL) näidud on veres suured, siis tulevad appi kolesterooli alandavad toidulisandid (nt spirulina).


Kes peaksid toidulisandeid võtma?


Toidulisand ei asenda tavatoitu, vaid on kindlate ainete kontsentreeritud allikad, mida keha vajab, kui toit on teatud ühendite poolest vaene/veres väike sisaldus. Seega ei tasu toidulisanditega liialdada, teha uuringuid/jälgida, kas/millist lisandit just Sinu keha vajab.

Treeningkoormuste iseloomust lähtuvalt on paljud toidulisandid sportlastele suunatud, kuna nende energiatarbimine on tavainimesest erinev. Toidulisandite eesmärk on siinkohal sportliku saavutusvõime suurendamine:

-taastumisprotsesside stimuleerimine;

-lihasmassi kasvu soodustamine (ehk rasvavaba massi vähendamine);

-organismi energeetiliste protsesside mõjutamine.


Millised on riskid, ohud?


Toidulisandite müügis on näha palju reklaamitrikke - kas toode üldse vastab sellele, mis pakil kirjas (nt kollageeni kreemid, karnitiini salendavad efektid jpm). Toidulisandi ostmisel tuleks eelistada üldtuntuid brände, süveneda koostisesse ja tootmisviisidesse.

Looduslikud toidulisandid = looduslikud koostisosad + looduslike protsessidega tootmine. Kemikaalide ja hapete kasutamine tootmise juures võib lõppsaadusele lisaks sisaldada palju jääkaineid, mida pole võimalik lõpptarbijal tuvastada.

Sportlaste puhul tuleb ettevaatlik olla, et koostises olevad ained ei kuuluks dopinguainete nimistusse - tuleb vältida tundmatuid tootjad. Lisaks tasub kõigil analüüsida koos (spordi)arsti või toitumisnõustajaga, mis lisandit ja kui palju seda on mõistlik tarvitada.

Budopunktis on müügil ICONFIT toidulisandid – vali oma lemmikud!