TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

BCAA

5 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

5 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mida tähendab BCAA?


BCAA (ingl. k branched-chain amino acids) on hargnenud ahelaga aminohapped: sh on leutsiin, isoleutsiin ja valiin. Valgud (olulised ehitusmaterjalid meie kehas) koosnevad aminohappest, millest osa on inimesele asendamatud. Mida see aga tähendab?

Inimese organism ei tooda vajalikult määral asendamatuid aminohappeid ning need ühendid tuleb meil kätte saada toidust või toidulisanditega. Leutsiin, isoleutsiin ja valiin kolmekesi on eriti vajalikud just valgusünteesiks ja seega lihase kasvuks.


Millele viitab 2:1:1 BCAA pakendil (või 2+1 või 1+1)?


BCAA 2:1:1 näitab ära aminohapete suhte kompleksühendis. See on optimaalseim suhe, millega saavutada lihasmassi kasv ja rasvkoe vähenemine. 2 (2 osa leutsiini) : 1 (1 osa isoleutsiini) : 1 (1 osa valiini) – leutsiini osakaal lihaskoe valgusünteesis on tähtsaim, sestap ka tema suurem osakaal.


Milles avaldub BCAA kompleksi kasulikkus?


Kuigi teaduspõhine toime võib olla ka küsitav, siis BCAA tõhusus väljendub järgmistes aspektides:

-pärsivad lihasväsimuse teket treeningutel¬;

-soodustavad taastumist (jõutreeningu järgne lihasvalkude süntees);

-parandavad vastupidavuslikku töövõimet.


Millised on BCAA allikad toidus, kust neid saada?


BCAA valgurikkad toidud on eelkõige piimatooted ja loomse päritoluga valgud. Paljude inimeste menüüvalik ei sisalda loomseid allikaid, siis tuleb need kätte saada erinevatest taimsetest toiduainetest. Tutvu, millised on valgurikkad toidud.

Loomsed proteiiniallikad on:

-piimatooted – nt kohupiim, keefir, kodujuust, piim, (kreeka) jogurt, juust;

-liha – nt kana- ja kalkuniliha; sea-ja veiseliha (tuleb jälgida rasvasisaldust);

-muna.

Taimsed valguallikad on:

-kaunviljad – nt sojaoad (leutsiin, isoleutsiin ja lüsiin) ja herned;

-teraviljad – pähklid ja seemned;

-täisteratooted.


Tihtipeale ei suuda me nii palju tavatoitu süüa, et kõik tähtsad aminohapped kätte saada – seda just sportlaste puhul (eriti jõutreeningu, aga ka vastupidavus spordi harrastajad). Sellisel juhul tulevadki appi BCAA toidulisandid, mis aitavad toetada treeningkoormustest tulenevaid vajadusi.

Müügil ICONFIT BCAA kompleks pulbrid - vali oma lemmik!