TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Beta-alaniin

Ei leitud kategooriale vastavaid tooteid.

Mis on beta-alanin?


Beta-alanin (β-alaniin, beeta-alaniin) on aminohape, mida kasutatakse toidulisandina ja mille lõppeesmärk on lihasväsimuse tekke pikendamine. Seeläbi parandatakse organismi üldist kehalist töövõimet.

Täpsem beta-alaniini mehhanism organismis on seotud karnosiini suurendamises skeletilihases (kiiretes lihaskiududes kõige rohkem). Karnosiin on omakorda seotud puhversüsteemide efektiivsema mahutavuse ja toimimisega.

Piimhappe kuhjumine lihastes soodustab lihasväsimuse teket ja töövõime langust. Beta-alanin soodustab karnosiini sünteesi, mis aitab happelisust lihases hoida tasakaalus, mis on lihasjõu ja vastupidavuse seisukohalt oluline faktor.


Kellele on beta-alaniin sobilik?


Sportliku saavutusvõime (treenitud sportlased, harrastussportlased) seisukohast osutub beta-alanin sobilikuks neile, kelle kehaline tegevus on väga suure intensiivsusega ja lühiaegne (1-2 minutit) – nt erinevad spurdid.

Samuti tasub teada, et beta-alaniin ei tõsta keha kaalu (näiteks teeb seda toidulisand kreatiin). Seetõttu on ta sobilik kaalukategooria spordialadele (nt maadlus), kuna see ei mõju lihasmassi vähenemisele.

Beta-alanini tarbitakse päevas mitu korda segatuna jookidesse või toidukorda, kuna pärast manustamist tema tase taas jälle langeb. Soovituslikult võiks toidulisandeid tarbida kuuridena ja teha sisse ka mõnenädalaseid pause (vastavalt tooteinfole).

Tutvu ICONFIT beta-alanin toidulisanditega ja vali oma lemmik!