TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Chaga

1 Toode

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

1 Toode

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mis on Chaga ehk must pässik (kasekäsn)?


Must pässik (Inonotus obliquus), tuntud ka Chaga nime all, on seeneliik, mis kasvab kasepuu tüvel. Rahvakeeli võib ta tuntud olla ka käsekäsnana, aga teaduslikust vaatest on käsekäsn ehk Piptoporus betulinus teine seeneliik. – must pässik on must ja kasekäsn beež.

Looduslikult kasvab chaga enamasti Ida-Euroopa metsades (sestap tuleneb ka chaga venepärane nimi), aga ka Põhja-Ameerikas. Ka Eesti metsades kasvatatakse chaga seeent, millest toodetakse chaga pulbrit, eliksiire ja tõmmiseid.


Miks on Chaga kasulik?


Must pässikut kasutatakse üldiselt immuunsüsteemi ja närvitalitluse tugevdamiseks. Chagas peitub palju B rühma vitamiine (B1, B2, B5 mis aitavad leevendada näiteks väsimust ja (lihas)nõrkust. Samuti on chaga mineraalide ja ensüümide (biokatalüsaatorist valgud) rikas.

Chaga on raviomadustega seen – mustas pässik sisaldab fenoole ja flavonoide. Fenoolidel on antiseptilised ning flavonoididel antioksüdatiivsed (antioksüdant) omadused. Kokkuvõtvalt aitab chaga pulbri tarvitamine kaasa toksiliste ainete väljutamisele organismist.


Kuidas must pässikut tarvitada toidulisandina?


Must pässiku müügil on pakendi peal üldiselt kasutatud Chaga nime ja toidulisand ise on näiteks chaga pulbri kujul. Chagat toodetakse ka eliksiiride ja tõmmistena – sel juhul on ta juba ostes vedelal kujul. Must pässiku hind sõltub chaga päritolust, tootmisprotsessidest ja sordist.

Must Pässiku ostmisel loe alati tooteinfost, mis koguses on soovituslik pulbrit manustada. Chagat saab kasutada kuumade jookide sees (taimeteed, kohv) või hommikusöökide lisandina (pudrud, jogurtid). Chaga on ka supertoidusegudes populaarne koostisosa.

Tutvu ICONFIT Chaga e must pässiku pulbritega ja vali oma lemmik!