TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Chia seemned

2 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

2 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Miks nimetatakse Chia seemneid supertoiduks?


Esmalt defineerime, mis on supertoit – looduslik toit, mis täiendab tavatoidust saamata jäävaid toitaineid ja mikroühendeid – vitamiine (nt B ja C vitamiine), mineraale (raud, magneesium, tsink). Need kasulikud ühendid tugevdavad ja hoiavad meie immuunsüsteemi tasakaalus.

Chia seemned on õlisalvei vilja saaduseks, millel on kõrge toiteväärtus ja tervisele kasulikke omadusi. Supertoiduks muudab chia seemned see, et nendes on rikkalikult palju omega 3 rasvhappeid; häid vitamiine ja mineraale (raud, magneesium, kaltsium) + antioksüdante.


Milles väljendub nende chia seemnete kasulik väärtus meie organismis?


Chia seemnetes sisalduvad Omega rasvhappeid saa kätte eriti taimset päritolu allikatest (üldiselt nt kalast), seega sobivad need hästi taimetoidu menüüsse. Kasulik toime peitub südameveresoonkonna ja närvikoe normaalse talitluse hoidmises.

Antioksüdandid aitavad hoida keha vabade radikaalide tasakaalu (vähendab organismi üldist vananemist). Keskkonnasaaste ja –mürkide sattumisel organismi, hakkavad antioksüdandid toksiinidega võitlema.

Magneesium osaleb paljude eluks vajalike funktsioonide käivitamise, nt valkude ainevahetusel, lihaskontraktsioonil, närvisüsteemi toimimisel jpm. Raud on oluline vereloome mikroühend ning hapniku transpordi funktsiooni toimimises.


Kuidas kasutada chia seemneid?


Eriti populaarne on chia seemnete kasutamine chia pudingus, mis valmib näiteks maitsestamata jogurti või taime piimadega; lisandiks marjad või puuviljad - Chia pudingu retsepte on mitmeid sõltuvalt maitseeelistustele.

Naturaalset supertoitu saab kasutada erinevates jookides ja toitudes: smuutides, jogurtis, küpsetistes, salatites jms. Tasub teada, et seemned nagu ikka on pisut kõvad – seega kes armastab pehmet smuutit või pudingut, siis tasub chia seemneid pisut enne hoida vedelikus.

Tutvu ICONFIT Chia seemnete supertoidu ja supertoidusegudega & vali oma lemmik!