TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Kollageenid

6 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
  1. Iconfit Joint collagen
    15,90 €

6 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mis on kollageen (ingl. k collagen)? Miks on ta oluline meie organismis, mis on kollageeni kasulikkus?


Kollageen on üks olulisim valk meie organismis. Sõna collagen pärineb kreeka keelest ja on moodustunud kahest eri terminist – liim + tootev. Kuidas seostub liimi produtseerimine aga meie organismiga?

Nimelt on kollageen spetsiifiline struktuurvalk, mis oma olemuselt on justkui liim, mis hoiab „asju“ (inimkeha) koos. Kollageeni vajalikkus on eelkõige seotud luude ja liigestega; naha, küünte ja juustega, mis tagab nende vastupidavuse ja elastsuse.


Mida tähendab hüdrolüüsitud kollageen?


Paljude kollageeni toidulisandite tooteinfost võid leida termini hüdrolüüsitud kollageen. Miks on see oluline? Hüdro viitab veele ja –lüüs liide millegi lõhustumisele. Ehk hüdrolüüsi protsess tähendab veega reageerides molekulide lagunemist väiksemaks üksuseks.

Hüdrolüüsitud kollageen tähendab, et kollageen on juba lõhustatud sellisteks molekulideks, et organismil oleks neid kergem omastada = kollageeni imendumine on kiirem. Ehk seedimisprotsessis suudavad need osakesed siis liikuda vereringesse.


Millisel kujul on võimalik kollageeni toidulisandina tarbida?


Toidulisandina on kõige levinumaks viisiks kollageeni pulber ja kapslid. Pulber segatakse vee või mahlaga, samuti võib kollageeni lisada hommikusöökide või vahepalade juurde – smuutid, pudrud, pannkoogid jpm. Järgi põhimõtet – tervislikkus liigub seest väljapoole.


Mida tähendab MSM kollageen, miks on C vitamiin oluline?


Võid märgata, et kollageeni pulbrite pakenditel on peal ka lühend MSM (collagen). MSM ehk metüülsulfonüülmetaan on orgaaniline väävli ühend, mis aitab meie organismis kaasa kollageeni sünteesimisele. Kuidas on aga väävel inimesele kasulik?

Väävel on suurems osas peidetud meie luustikus, lihastses ja nahas, kuid ta on eluks vajalik mikroühend, mida on tarvis rakkude uuendamiseks. MSM kooskõlas kollageeniga on eriti kasulik liigesvalude korral ja üldise liikuvuse parandamiseks.

Kollageeni sünteesi protsesside juures (= tootmine, loomine) ei saa mööda minna ka C vitamiinist. Ka selle mikroelemendi juuresolek loob tõhusama eelduse kollageeni omastamisele meie organismis.

Vitamiin C on antioksüdant ja reguleerib vabade radikaalide teket ja kaitseb teisi antioksüdante (nt A ja E vitamiin). C vitamiin on boss, kes aitab kehas pidurdada vananemisprotsesse, mida vabad radikaalid meie kehas loovad. Seega C vitamiin + kollageen = nooruslikkuse ja tervise hoidmine.


Kellele sobivad kollageeni toidulisandid?


Kõik, kelle kehaline aktiivsus ja treeningkoormused on suured võiksid tähelepanu pöörata oma keha kollageeni vajadustele. Pidevad liigesvalud või luustikuga seotud probleemid; kortsude teke, küünte/juuste haprus võivad viidata, et organismis on kollageeni vaegus.

Vanuse tõustes kollageeni sisaldus langeb↓ juba ca 25-30. eluaastast, mistõttu on kollageeni sisaldavate allikate tarbimist soovituslik teadlikult jälgida. Kuldne teadmine, et mitmekesine toitumine koos vitamiinide ja mineraalidega + liikumine on alati põhialus!

Budopunktis müügil ICONFIT kollageenid – vali oma lemmik kollageeni pulber!