TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Magneesiumhelbed

1 Toode

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

1 Toode

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mis on magneesiumihelbed?


Magneesium on mineraalaine, mis nagu ka vitamiinid on mikroained, kuid meie organismile elutähtsad ühendid. Üks võimalus selle mineraali tarbimiseks on magneesium jalavannid, mille allikaks ongi magneesiumhelbed ehk nn magneesiumsoolad (magneesiumkloriit).

Magneesiumi helbed on hästi peenestatud kujul, mistõttu lahustuvad need vees kiiresti. Selliselt vees lahustunud magneesiumi imendumine läbi naha toimub väga hästi. Lisaks jalavannidele võib kasutada magneesiumihelbeid ka ülakeha vanni protseduuridele.

Kuigi magneesiumi saab toidulisandina tarvitada ka magneesium tablettide (kelaadi või tsitraadi vormis) ja erinevate magneesium pulbritega, siis jalavannide kasuks räägib sooja veeprotseduuri lõõgastav toime, mis rahustab ja maandab ka omakorda stressi.

Magneesiumhelveste jalavannide tõhusust saab veelgi efektiivsemaks muuta. Kuidas seda teha saab? Erinevate vannide müük, kus on ka jalalabasid masseerivad funktsioonid, aitavad stimuleerida vereringet ja pakkuda lõõgastust ning parandada unekvaliteeti.

 

Miks on siiski magneesium meile vajalik?


Magneesium osaleb paljude eluks vajalike funktsioonide käivitamisel (nt valkude ainevahetusel, lihaskontraktsioonil, närvisüsteemi toimimisel jpm). Kui organismis esineb magneesiumi puudus, siis tuleb defitsiit keha magneesiumi vajadusega tasakaalustada.


Milles aga väljendub magneesiumi puudus?


Krambid jalgades, meeleoluhäired, väsimus, halb uni, närvilisus, südame rütmihäired on ehk levinumad sümptomid, mis võivad viidata magneesiumi defitsiidile. Tihti peale ei ole magneesium toidus piisava kogusega, seega tuleb teda juurde manustada.

Tugev higistamine (nt kehalise koormusega seotud) või sage uriinieritus suurendab organismi vedelikukadu, millega koos väljub ka magneesium meie kehast. Lihaskrambid ja väsimustunne on kerged tekkima, kui (magneesium)soolade tasakaal on häiritud.

Magneesium töötab eriti hästi hästi koos B6 vitamiiniga. Tihti ongi need kaks mikroelementi ühendatud kompleks preparaadiks. Nimelt B6 aitab magneesiumil veelgi paremini organismis imenduda – keha omastavus magneesiumi kättesaamiseks tõuseb.


Kas magneesiumi saab üle tarvitada?


Magneesiumi üledoos on üldjuhul võimalik siis, kui tarbitakse soovitud päevasest normist rohkem magneesiumi toidulisandeid. Puhalt tavatoiduga magneesiumi ületarvitamine ei ole võimalik. Keha reageerib üldjuhul magneesiumi üledoosis kõhulahtisusega.


Kes võiksid magneesiumihelbeid ja magneesiumi tablette tarvitada?


Esimene rühm kasutajaid on kindlasti aktiivsed sportivad inimesed, kelle üldine mineraalide vajadus on treeningutel higistamisega suurenenud. Magneesium tõesti aitab lihaskrampide ja õhtuse väsimuse vastu.

Magneesium eakatele, naistele ja meestele – kõik, kes tunnevad ülemäärast stressi, väsimust, krampe jalgades. Magneesiumi puudusele tähelepanu pööramine on üks soovitus, kuidas üldist elu kvaliteeti leevendada.

Budopunktis müügil ICONFIT magneesiumihelbed – vali oma lemmik!