TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Spirulina

Ei leitud kategooriale vastavaid tooteid.

Mis on spirulina?


Spirulina on (sub)troopilistes veekogudes kasvav sini-rohevetikas, mida kasutatakse toidulisandina üle maailma. Spirulina kasvukeskkonnaks on kõrge pH-ga toitainerikkad mageveekogud

Spirulina tervist tugevdavad omadused teevad temast sobiliku toidulisandi, mida võib paljudele toitudele lisada. Spirulina pulber on vintensiivse (mürk)rohelise värvusega ja pisut ebameeldiva maitsega. Spirulina tabletid on alternatiiviks, kui maitse liiga vastu käib.


Miks on spirulina kasulik?


Spirulinal on väga kõrge proteiinisisaldus – seega töötab ta hästi valguallikana. Kehaliselt aktiivsetele inimestele ja sportlastele on valgud olulise tähtsisega taastumisel ja lihasmassi kasvatamisel.

Spirulina tabletid ja pulber on rikkalikult täis antioksüdante, mis aitab hoida keha vabade radikaalide tasakaalu (vähendab organismi üldist vananemist). Keskkonnasaaste ja –mürkide sattumisel organismi, hakkavad antioksüdandid toksiinidega võitlema.

Spirulina pulbrit kasutatakse paljudes supertoidusegudes ja detox allikana. Detox, st kehapuhastamine - organismis olevate mürkide, kahjulike jääkproduktide kehast välja viimine (nt elavhõbe, arseen).

Spirulina sisaldab rauda, millel on head imendumise omadused. See on kasulik toidulisand rauapuuduse ja aneemia (kehvveresus) käes. Samuti võib spirulina naistele olla abiks menstruatsiooni probleemide korral (eriti naissportlasetele).


Millistesse toitudesse spirulina pulbrit lisada?


Kuna spirulina on meie organismile väga hästi seeditav, siis sobib ta tarvitamiseks mitmel eri kujul: spirulina tablettide, kapslite või pulbrina. Toidu valmistamisel kasuta spirulina pulbrit näiteks smuutides - annab imelise rohelise värvuse.

Spirulina sisaldab palju valku, aga võrdlemisi vähe süsivesikuid ja rasvu (madala kaloritasemega). Üldiselt on 1-2 tl spirulina pulbrit segatuna joogi või toidu sisse piisav. Kuna maitseomadustelt ei ole ta väga meeldiv, siis sega ta kokku mõne muu varjutava toiduainega.


Tutvu ICONFIT spirulina toidulisanitega ja vali oma lemmik!