TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Vitamiin C

5 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
  1. Iconfit Joint collagen
    15,90 €

5 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Milles seisneb C vitamiini (ja vitamiinide) olulisus?


C vitamiin (askorbiinhape, L-askorbiinhape) on vajalik organismis paljude vajalike funktsioonide tasakaalukaks toimimiseks. See bioaktiivne hape kuulub mikrotoitaine – vitamiinide – hulka – neid läheb vaja võrdlemisi väikeses koguses, kuid nad on asendamatud.

Vitamiinid (ja seal hulgas ka vitamiin C) ei ole meie organismi poolt üldjuhul sünteesitavad – neid saab kätte toidust või toidulisanditest. C vitamiini toidulisand on täienduseks meie tavatoidule + omab immuunsüsteemi tugevdavat toimet.

Vitamiin C on tugev antioksüdant ja reguleerib vabade radikaalide teket ja kaitseb teisi antioksüdante (nt A ja E vitamiin). C vitamiin on boss, kes aitab kehas pidurdada vananemisprotsesse (koos kollageeniga), mida vabad radikaalid meie kehas loovad.


Kust saab C vitamiini?


C vitamiini toidulisand on eelkõige levinud tablettide ja kapslite kujul, aga ka vitamiin C pulbrina nii puhtal kujul (lisaaineteta), kui ka kollageeni toidulisandite koostises (nt MSM collagen; collagen + C vitamiin) ja supertoidusegudes.

Looduslikult sisaldavad C vitamiini paljud puuviljad (tsitruselised), marjad (astelpajud) ja supertoidud (nt baobab ehk ahvileiavapuu vili). Nii C vitamiini pulbrit kui ka looduslikke toiduaineid on hea lisada smuutidesse.

C vitamiin on vesilahustuv vitamiin – organism tarvitab need kohesemalt ära (vitamiinid ei kuhju kudedesse; varud väiksed). Rasvlahustuvad vitamiinid (A, D, E, K) vajavad imendumiseks toidurasvasid, sestap tuleks neid vitamiine manustada pärast kogukamat einet.


Milline seos on C vitamiinil ja liikumisel?


Vitamiinide sisaldus kehas sõltub erinevatest teguritest – üks nendest on kehaline aktiivsus. Kuna vitamiin C osaleb energiamehhanismide töös, siis on kehalise töö tulemusena tekkival kiirel väsimusel seos C vitamiiniga.

Sportlastel on tugev higi- ja uriinieritus - nende vitamiinide sisaldus organismis võib olla tasakaalutum. Enne vit. C manustamist tuleks siiski teha analüüs, et kindlaks teha, kas kehas on vitamiini ühendite vaesus/väike sisaldus – toidulisanditega ei peaks üle pingutama.

Tutvu ICONFIT C vitamiini pulbri ja supertoitudega – vali oma lemmik!