TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA

Taekwondo kimonod

7 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Daedo Silver ITF Dobok
  al. 22,00 €
 2. Daedo WTF Dobok
  al. 24,00 €
 3. Daedo WTF Dobok
  al. 24,00 €
 4. Daedo Poomse WTF Dobok
  al. 28,00 €
 5. Daedo ITF Dobok
  al. 31,00 €
 6. Daedo WT white neck dobok
  al. 32,00 €
 7. Daedo International Instructor Master Diamond ITF Dobok
  al. 38,00 €

7 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Kuidas valida õige taekwondo kimono?

Taekwondo on võitlusstiil mis keskendub tänapäeval peamiselt jalalöökidele kuid sisaldab ka käelööke. Taekwondo on levinud kahes populaarses stiilis: ITF taekwondo ja WT taekwondo. Küsi treenerilt üle mis stiilis taekwondod sa harrastad või vaata milliseid kaitsmeid teised trennis kasutavad.

ITF tähendab International Taekwondo Federation ehk rahvusvaheline taekwondo liit. ITF stiilis kasutatakse eest lahtiseid ja krõpsuga kinnitatavaid kimonosi ja suurema pehmendusega poolkinniseid kindaid. Säärekaitsmeid ITF stiilis ei kasutata aga jalalaba jaoks on suurema pehmendusega spetsiaalsed alt lahtised kaitsmed ehk footid.

WT tähendab World Taekwondo Federation ehk ülemaailmne taekwondo liit. WT stiilis kasutatakse üle pea tõmmatavat kimonot ja õhemaid Taekwondo kindaid ning jalakaitsmeid. Kindad on lahtiste sõrmedega ja sääre ning jalalaba kaitse on kahes tükis. WT stiilis kasutatakse ka elektroonilisi kaitsmeid mis aitavad võistlustel punkte lugeda.


Kuidas valida õige suurusega taekwondo kimono?

Reeglina peaks taekwondo kimono olema 3-5cm pikem kui kasutaja ise sest peale paari pesu tõmbab gi natukene kokku. Isegi eelpestud kimonod tõmbavad mõne pesuga 2-4cm kokku.

Gi on õige pikkusega kui varrukad ulatavad randmeni. Püksid peavad ulatuma pahkluuni aga ei tohi maani olla ega kanna alla jääda. Lapsele uut kimonot ostes võiks varrukad proovides umbes 4cm üle randme olla. Peale paari pesu peaks siis gi õige suurusega olema.


Kuidas toimub taekwondo gi hooldus?

Gi tuleks peale igat trenni ära pesta sest halvasti lõhnav paariline on väga ebameeldiv kogemus. Pesta alati külmema veega mis tavaliselt on 30 kraadi aga vaata gi sees olevad pesujuhendit. Kuivatisse kimonot kindlasti ei tohi panna. Kuivatis tõmbab kimono väga palju kokku ja tagasi normaalseks teda väga ei saa. Kuivata riidepuul toatemperatuurile rippuma jättes.

Vööd pesumasinas pesta ei tohi. Juba ühe korra pesumasinat kasutades tulevad paljudel vöödel niidid lahti ja vööd ei saa enam kasutada.


Mida meilt leida võib?

Deado valikus on nii WTF kui ka ITF taekwondo kimonod. Wacoku valikus on peamiselt WTF kimonod ja Phoenix valikus peamiselt ITF stiilis kimonod.

Valikus on ka erinevad hambakaitsmed ja vööd. Peale trenni või koduseks kasutuseks vaata ka maadlusnukud, taastus ja jõutreening valikut.