TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA

Kindad

Tooted 1-15, kokku 190

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Wacoku Elastic käekaitsmed
  5,00 €
 2. Wacoku Elastic käekaitsmed
  al. 5,00 €
 3. Wacoku Elastic käekaitsmed
  5,00 €
 4. Starpro Velcro poksisidemed
  al. 5,50 €
 5. Starpro Velcro poksisidemed
  al. 5,50 €
 6. Starpro Velcro poksisidemed
  al. 5,50 €
 7. Starpro Velcro poksisidemed
  al. 5,50 €
 8. Starpro Velcro poksisidemed
  al. 6,00 €
 9. Starpro Velcro poksisidemed
  al. 6,00 €
 10. Ringhorns Charger poksisidemed
  al. 8,00 €
 11. Venum Kontact poksisidemed
  al. 8,00 €
 12. Venum Kontact poksisidemed
  al. 8,00 €
 13. Ringhorns Charger poksisidemed
  al. 8,00 €
 14. Venum Kontact poksisidemed
  al. 8,00 €
 15. Starpro Padded sisekindad
  al. 8,00 €

Tooted 1-15, kokku 190

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Milliseid erineva suunitlusega kindaid võitlusspordis kasutatakse?

Kinda valikul tuleb kindlaks teha, millise võitlusspordi jaoks kinnast on vaja (taipoks, kickpoks, karate, MMA jne). Näitkes on MMA kinnastel kinda peopesa avatud erinevate haarete sooritamiseks. Igal alal on omad spetsiifilised eripärad, mis arvestavad sporditehnikat ja vastavad treenija vajadustele. 

-kotikindad vs poksikindad: kotikindad on mõeldud poksikotiga treeninguteks. Kinnas on õhem ning imiteerib rusika suurust ja tagab õige labakäe asendi. Osad kindad on lõigatud pöidlaga, mis võib pakkuda paremat õhu ventilatsiooni treeningul  Samas kinnine pöial kaitseb võimalike kriimude/marrastuste eest. Kinnine või lahtine pöidla osa on iga ühe individuaalne valik. Sparringukindad on valmistatud pehmema täidismaterjaliga, et kaitsta ja hoida nii enda kui ka partneri tervist. Kui ostad kindad treeninguks, siis vali alati raskemad kindad, kui võistlustel kasutatakse. Selleks, et saada suuremat koormust ja hoida ära traumasid. Kui valid kindaid võistlusteks siis, tavaliselt kasutatakse võistlustel 10oz kindaid.

-treeningkindad vs võistluskindad: treeningkinnas on üldjuhul kaalult veidi raskem/suurem, et tagada parem löögisummutus ja suurem treeningefekt. Kinda valimisel proovi erinevaid mudeleid ja vali endale mugav õige suurusega kinnas. Kui valid kindaid võistlusteks siis, tavaliselt kasutatakse võistlustel 10-12oz kindaid.

-tsukid: sobilikud kindad/käekaitsmed karate harrastajatele. Kinnaste valmistamisel on arvestatud karate tehnikat, kus on kasutatakse sirgjoonelisi lööke. Kindaid on kahte tüüpi: pöidlaga ja ilma - küsi enne ostu nõu treenerilt, mida tema trennilastele soovitab. 

-algajad vs edasijõudnud: üldine suund – odavam kinnas algajale, kallim edasijõudnutele. Selline lähenemine ei ole reegel, aga kui soovitakse esialgu tutvuda alaga, siis on alati võimalus, et spordiala ei sobi. Selle tõttu pole vajadust hankida kõige kallimat kinnast. Hinna määrab tavaliselt kinda tehnilisus: kasutatud materjalid ja spetsiifika. Soovitus: tuleb kindlaks määrata positsioon ja eesmärgid ala harrastamisel (algaja, harva kasutaja, tihe treeningutel osaleja, edasijõudnud..) Kvaliteetne kinnas tagab positiivse emotsiooni treeningul.

-pikem kinda randme osa vs lühem: osadel kinnastel on randme osa pikendatud, mis kaitseb treenitavat ka jalalöökide eest. Lisaks pakub pikem kinnas randmele tuge ja fikeerib kinda korrektselt kätte – viib traumaohu võimalikult madalale.

-laste kindad: mõnedel mudelitel on elastse kummiga randme osa ja teistel takjapaelaga kinnitus. Oluline on proovida, kuidas laps iseseisvalt kindaga toime tuleb. Tihti peale fikseerib takjapaelaga kinnitus randme paremini.

-päris nahk vs kunstnahk: tänapäeva tehnoloogia kunstnahast valmistatud kinnastepuhul on sedavõrd arenenud, et paljud materjalid on omadustelt samaväärsed või isegi paremad, kui päris nahast kindad. Üldjuhul on pärisnahast kindad kallimad.

Kinnaste eluiga

Kui tihti tuleb kindaid vahetada? Nagu alati, sõltub toote eluiga mitmetest faktoritest – antud juhul treeningute tihedusest, õigest ja sihipärasest kasutamisest ning õige kinda hooldusest (säilitab ja pikendab kinda kvaliteeti). Kinda eluiga jääb u 1.5 – 3 aasta vahele. Kindlasti esineb erinevus algaja ning tippsportlase kinda kasutustiheduses, mistõttu tuleb vastavalt vajadusele kindaid vahetada.