TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 10-19

Raamat Rein Siim. Kulg

19,00 €
Laos
Ainult 2 alles

Raamat "Rein Siim. Kulg"

Sisututvustus

Rein Siim   (1938−2015) kuulub väe ja karisma poolest samasse ritta meie „rahvuslike aarete“ Gunnar Aarma, Heino Tiigi ja Vigala Sassiga. Teda iseloomustab see, et ta võttis korduvalt ette ja tegi ära pea võimatu. Pole ime, et ta on omaaegsete hulgas legend - suurem kui elu ise!

Rein Siim on Eesti karate vaimne isa. 1960ndate teises pooles pani ta koos maalikunstnikust abikaasa Ludmilla Siimu ja teadlaste Heikki Vallaste ja Mart Rosmanniga aluse Eesti karate kuulsusrikkale traditsioonile. Ka tänane Eesti karate seisab Rein Siimu ja ta esimeste õpilaste laiadel õlgadel.

Aga karatega ülespiitsutatud   yang - energiat pidi tasakaalustama   yin - pool. Samal ajal karate-buumiga saavutas Rein Siim kiiresti edu maalikunstnikuna. Hariduselt oli ta hoopis arhitekt, kuid selle kompenseeris tema fenomenaalne tahtejõud ning karatega tippvormi treenitud fokuseerimisoskus.

Oma elu teise poole elaski Rein Siim Soomes, pühendudes   taiji ’le. Nagu varem karate puhul, nii tõmbas teda ka   taiji   juures vaimsus ja vägi. Eesti taasiseseisvudes rajas ta oma tugeva   taiji -koolkonna ka siiapoole lahte.

Raamat on ühtaegu põnev ja dokumentaalne, toetudes mitmekümne Rein Siimu kaasteelise mälestustele. Paljud neist, näiteks Ludmilla Siim-Kaasinen, Jaak Kangilaski, Urmas Pedanik, Lembit Kolk, Heikki Vallaste, Maret Mursa on ise samuti oma koha Eesti kultuuriloos auga välja teeninud. Raamatut illustreerib üle saja foto ja haruldase dokumenti ning Rein Siimu olulisemate maalide värvilised reproduktsioonid. 

Tutvustus

Pealkiri: Rein Siim. Kulg

Alapealkiri: Karate isa, taiji-meister, kunstnik ja piiride ületaja

Autor: Marion Pajumets

Kirjastus: Taiji Selts MTÜ

Ilmumisaasta: 2020

Keel: Eesti

Raamatu formaat: Kõvakaaneline

Lehekülgi: 376

Mõõdud: 235x165

Toimetanud: Epp Väli

Lisainfo
SKU BOOK-REIN
Kaal 2.00
Bränd Dojo
Kollektsioon SS2020
Sugu Ei
Tooteklass Kingitused
Alaliidu märgis Ei
Materjal Kõvakaaneline

Seotud blogi artiklid puuduvad