TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Hambakaitsmed

Tooted 1-15, kokku 60

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Opro Snap-fit Braces Adult hambakaitsmed
  al. 3,00 €
 2. Opro Snap-Fit Adult hambakaitsmed
  3,00 €
 3. Starpro Single hambakaitsmed
  al. 3,00 €
 4. Opro Snap-Fit UFC Adult hambakaitsmed
  3,00 €
 5. Opro Snap-Fit Youth hambakaitsmed
  3,00 €
 6. Dojo Go hambakaitsmed
  4,00 €
 7. Opro Snap-Fit UFC Youth hambakaitsmed
  4,00 €
 8. Dojo Single hambakaitsmed
  4,00 €
 9. Dojo Single hambakaitsmed
  4,00 €
 10. Dojo Charge hambakaitsmed
  6,00 €
 11. Dojo Gel hambakaitsmed
  6,00 €
 12. Dojo Gel hambakaitsmed
  6,00 €
 13. Opro Antimicrobial hambakaitsmete karp
  6,00 €
 14. Dojo Gel hambakaitsmed
  6,00 €
 15. Opro Bronze Adult hambakaitsmed
  9,00 €

Tooted 1-15, kokku 60

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Opro hambakaitsmed ja sidemed (Queen's Award for Innovation võitja) | Loe edasi >

 

Kuidas valida hambakaitsmeid?

Hambakaitsmed on väga vajalikud nii sparrimiseks kui ka aladel kus on oht näiteks õla või käega vastu nägu saada. Hambakaitsmed tulevad erinevates paksustes ja peamiselt ülemistele hammastele. Ülemised hambad on eespool ja võtavad otse löögi enda peale ning lõuga lüües on hammaste vahel pehmendus olemas.

On olemas ka kahepoolseid hambakaitsmeid aga nendega on raskem hingata, ebamugavamad ja suuremad. Breketite kandjale on spetsiaalsed mudelid sest hambumus muutub pidevalt. Kaks peamist tüüpi on vormitava sisemise täitega hambakaitsmed ja õhemad ühekihilised.


Geeltäidisega ehk vormitavad hambakaitsmed või õhemad?

Vormitavad kaitsmed võtavad peale ettevalmistamist hammaste kuju ja püsivad ise ülemistel hammastel. Vormitavad ehk geeltäidisega mudelid on mõeldud kõikidele aladele kus keegi üritab sind näkku lüüa või on oht selleks. Need tunduvad suus paksemad aga sobivad trennist kuni võistlusteni välja.

Geeltäidisega hambakaitsmeid on siledate põhjadega või lainelistes versioonides. Lainelised kaitsmed on mõeldud hambad koos hingamiseks läbi nina ja suuremate õhuavade. Nende miinuseks on tunne, et sul on palju rohkem midagi hammaste vahel ja suu lahti hingates ei lähe alumised hambad iga kord täpselt õigesse kohta (kas osalised hambajäljed all või sooned hammaste paigal hoidmiseks). Eeliseks aga kindlam tunne ja hambad on omavahel tugevamalt paigas. Pigem valida see mudel kui oled hambakaitsmeid varem kasutanud.

Siledapõhjalised hambakaitsmed on universaalsed ja sobivad kõigile. Nii algajatele kui ka edasijõudnutele pakub selline mudel piisavalt kaitset et hambad terveks jääks ja on ka üldjuhul mugavamad. Töötavad nii lahtise suuga hingates kui ka hambaid kinni hoides.
Paksus sõltub kasutusest. Näiteks OPRO tuleb erinevates tasemetes: treening, sparr, võistlus ja tipptase. Seda paksem hambakaitse on, seda paremini ta kaitseb.

Õhemad hambakaitsmed on mõeldud alade jaoks kus keegi tahtlikult sind näkku ei löö aga on oht et kogemata hambad kokku lendavad või näiteks õlaga vastu lõuga lüüakse. Head näited sellistest olukordadest on BJJ või lukumaadlus, judo ja karate (tänapäevane versioon kus näkku ei lööda). Valikus on ühekihilised mudelid mida ei pea kuumas vees vormima kui ka vormitavad õhemad variandid. Õhemad kaitsmed on kergemad, suus üldjuhul mugavamad ja neid ei tunne nii palju kui paksemad mudelid.

Breketi mudelid on spetsiaalse kujuga ja ei võta hammaste kuju. Toote juures on alati kirjas kas ta on breketite jaoks või on nimes “braces”. Kui breketeid ei kanna siis vali alati tavaline mudel sest breketi variandid kaitsevad natukene vähem.

Saab kahe suuruse vahel valida: lastele ja täiskasvanutele. Tootel on alati kirjas mis vanusele nad mõeldud on või eristatud “Juunior (JR.)” või “Seenior (SR.)” tähistega, kus Seenior mudel on mõeldud alates 11-st eluaastast.


Kuidas toimub ettevalmistus ja vormimine?

Vormimine tuleb teha enne hambakaitse kasutamist ja on ühekordne tegevus (kui ei tule esimene kord välja siis võib ka teist korda proovida aga kolmas kord rikub nad ära). Vormida tuleb kuumas vees mis on 85-100 kraadi vahel kui õpetus teistmoodi ei väida. Enamik hambakaitsmeid peavad 90 sekundit kuumas vees olema kuid näiteks OPRO toodetel on spetsiifilised ajad juhendis.

Peale kuumas vees hoidmist võta hambakaitse veest välja ja raputa kuum vesi maha umbes 5 sekundi vältel või lase sekundiks külma vee alt läbi. Soovitame pigem mitte külma vee alt läbi lasta sest pealmine kiht läheb tugevamaks ja vormimine on raskem.

Aseta hambakaitse kergelt hammaste vahele, lükka näppudega paika ja tahapoole (kui hammustad liiga sisemisest äärest siis kaitse võib jääda ebameeldivalt välja). Hammusta ülemiste hammastega sisse ja suru suu kinni hoides näppudega kaitsme ääred vastu hambaid. Hammusta ja suru näppudega 20-30 sekundit kuni tunned et hambakaitse on ilusti ümber hammaste.

Võta ettevaatlikult suust välja ja pane külma vee sisse kolmeks minutiks.
Peale vormimist peavad hambakaitsmed ise ülemistel hammastel püsima ja suu lahti hoides ei kuku nad alla. Kui tunned et midagi on valesti ja pole ümber hammaste siis võid teist korda proovida aga soovitame esimesega paika saada.

Hambakaitsmeid hoia pakendis kaasas olevas karbis või enda õhuaukudega karbis. Pese peale kasutust külma veega ja vajadusel puhasta õrnalt hambaharjaga.

Meie valikus on OPRO ja Starpro hambakaitsmed nii geeliga kui ka õhemaid. Venumi ja Wacoku valikus on ainult vormitavad geeliga mudelid.

Vaata poksikindaid ja jalakaitsmeid et ka paariline hambakaitsmed peaks ostma. Koduseks trenniks uuri poksikottide, fitness ja riiete valikut.