TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Jalakaitsmed

Tooted 1-15, kokku 100

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Dojo hüppeliigese tugi (paar)
  al. 5,00 €
 2. Dojo Elastic jalakaitsmed
  al. 7,00 €
 3. Dojo hüppeliigese tugi (paar)
  7,00 €
 4. Dojo Elastic jalakaitsmed
  al. 7,00 €
 5. Dojo Elastic jalakaitsmed
  al. 7,00 €
 6. Dojo Go jalakaitsmed
  12,00 €
 7. Venum Kontact hüppeliigese tugi (paar)
  14,00 €
 8. Venum Kontact hüppeliigese tugi (paar)
  14,00 €
 9. Venum Kontact hüppeliigese tugi (paar)
  14,00 €
 10. Starpro Super Safety Footid
  al. 15,00 €
 11. Starpro Super Safety Footid
  al. 15,00 €
 12. Ippon Gear Shin Pad säärekaitsmed
  19,95 €
 13. Venum Kontact Puuvillast säärekaitsmed
  20,00 €
 14. DSI FIAS sambo jalakaitsmed
  al. 21,00 €
 15. DSI FIAS sambo jalakaitsmed
  al. 21,00 €

Tooted 1-15, kokku 100

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Kuidas valida jalakaitsmeid?

Jalakaitsmed on pehmendus sinu säärele või jalalabale. Kasutatakse sparrimiseks, poksikoti ja lapade löömiseks või teistes olukordades kus on oht jalga vigastada. Kõige levinum on täis-kontakt säärekaitsmed mis on paksemad, sääre ja jalalaba kaitsega ning mõeldud peamiselt sparrimiseks. Õhemaid kaitsmeid on erinevates stiilides vastavalt löögitugevusele ja eesmärgile.


Mille poolest jalakaitsmed erinevad?

Täis-kontakt stiilis kaitsmed on universaalsed aga mitte nii mugavad kui õhemad variandid. Enamik algajaid alustavad sellega. Nad sobivad enamiku püstivõitlus alade jaoks nagu kickboxing, muay thai või taipoksi treeninguteks. Enamikul on kaks velcro kinnitust sääre taha ja kaks kummipaela millest üks on kanna taga ja teine jala all.

Taipoksi jalakaitse peab sääre täies pikkuses katma aga ei tohi põlve peale toetuda kui jalg sirgeks lükata. Kui ülemine velcro kinnitus on põlveõndlas või jala kõverdamisel häirib siis valida väiksem suurus. Varbad võivad pöia kaitsme alt välja paista aga kaitse ei tohi löögi ajal maha kinni jääda. Kui elastik pael jala all on täpselt pöia all, siis kulub kinnitus väga kiirelt ja kaitse on sinu jaoks liiga suur. Suuremate kaitsmete puhul on kerge liikumine jalas tavaline aga veendu et kasutusel ei pööraks kaitse küljele.

Õhemad või suka stiilis jalakaitsmed ei ole mõeldud sparrimiseks. Pehmendus kaitseb ennekõike ennast mitte paarilist. Kasutatakse lapa/koti trennides või näiteks MMA võistlustel, kus kaitse segab lähi- ja maasvõitlust. Erandiks on osad laste või algajate trennid kus löögi jõud pole veel nii tugev ja sparrimine on minimaalse ja rahulik. Valikus jalga tõmmatava soki kui kui klassikalise kahe krõpsu ja kahe elastik kummi kinnitusega.

Karate jalakaitsmed on pehmed ja kõrge põlveosaga. Kaitsmete labajala- ja sääreosa on ühendatud velcro-kinnitusega ning on lahtivõetavad. 

 

Millist jalakaitset valida?

Meil on pakkuda lai valik jalakaitsmeid. King on kvaliteetne bränd mis on tuntud üle maailma aga nendel tuleks tähelepanu pöörata varbaosale. Nimelt on Kingi kaitsmed palju suuremad kui teiste tootjate omad ja eriti aladel, kus on sees maadlus elemente, veenduda et varbaosa ei oleks liiga pikk ja vastu maad ei toetuks löögi ajal.

Venumil on täis-kontakt, vahepealsed ja ka soki stiilis jalakaitsmeid. Venum on disainitud olema rohkem ümber jala ja kergem kui teiste tootjate omad ja tõenäosus et see jalas loksub on väiksem. Starpro, Top Ten ja teised klassikalise täis-kontakt kujuga kaitsmed on universaalsed ja sobivad hästi algajatele.

Kickboxi jalakaitsmeid ei saa pesta ja regulaarne hooldus on tähtis. Suurim viga on nad jätta peale trenni spordikotti. Peale igat trenni kotist välja võtta ja lasta ära kuivada.

Trenni minnes vali endale veel poksikindad, poksisidemed ja hambakaitsmed. Kodus või sõbraga treenides vaata ka löögipindade ja taastusvahendite valikut.