TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Kubemekaitsmed

12 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Wacoku kubemekaitse
  9,00 €
 2. Dojo Elastic kubemekaitse
  9,00 €
 3. Dojo Patrol kubemekaitse
  9,00 €
 4. Daedo ITF approved meeste kubemekaitse
  19,00 €
 5. Daedo WT approved naiste kubemekaitse
  20,00 €
 6. Tokaido WKF Naiste kubemekaitse
  20,00 €
 7. Daedo WT approved meeste kubemekaitse
  22,00 €
 8. Wacoku Women kubemekaitse
  26,00 €
 9. Venum Challenger kubemekaitse
  30,00 €
 10. Tokaido Kompressioonpüksid koos kubemekaitsega
  30,00 €
 11. Adidas naiste kubemekaitse
  35,00 €
 12. Venum Competitor kubemekaitse
  37,00 €

12 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Kubemekaitse tähtsus ja valikud

Kubemekaitse on nööride või elastik kummiga kinnitatud kaitse mis peatab ja kaitseb löökide eest kubemepiirkonda. On olemas nii meestele kui ka naistele kaitsmeid. Kantakse aluspesu peal ja teiste riiete all. Kasutus ei piirdu ainult võitluskunstidega mis sisaldavad lööke. Vajalik abivahend ka lähivõitlus alades nagu maadlus kus võib näiteks kogemata põlve või säärega õrna piirkonda peale hüpata.

 

Millised variandid on olemas?

Kolm kõige levinumat valikut on elastik kummiga ja külgedelt painduv, metallist ja nööridest kinnitusega ning naiste kubemekaitse. Painduvate külgedega ja elastik kummiga mudelid on kõige populaarsemad ja tulevad suuremas valikus. Suurused vastavad vööümbermõõdule ja kopsiku suurus ei muutu (välja arvatud laste/täiskasvanute suuruste vahe).

Painduvate külgedega kubemekaitsmed on trennis mugavamad kui tahked kopsikud aga kaitsevad ikkagi löögi eest. Painduv äär ei tähenda et löögi korral paindub kopsik sissepoole. Kopsikud on eest ja pealt tugevad, disainitud löögi kindlalt vastu võtma ja jõu pehmete äärte vahel ära jagama. Painduv äär lubab jalal rohkem liikuda ja ei häiri jala sisekülge. Elastne kummidega kinnitus puusal ja ümber jala hoiab kaitsme kindlalt paigas.

Metallist ja nööridega või muu tahke ja nööridega kaitse on spetsiifilisema eesmärgiga. Selline kaitse kannatab ka tahtlikult otse jalge vahele löögi ära. Ääred on kergelt kaetud nahkse või tekstiil materjaliga kuid ei pehmenda väga palju. Nöörid püsivad kinni sidudes kindlamalt jalas kuid ei anna sama palju liikumisvabadust kui elastik kinnitused. Jalgu pole võimalik ka täiesti kokku/risti panna ilma kaitset tundmata. See mudel sobib rohkem püstivõitlus aladele kus maas- ja lähivõitlust on vähem.

Naiste kubemekaitse on pehmest materjalist ja tavaliselt on pehmenduse sees painduv plaat/plastik. Kinnitused elastsed ja kaitse ei häiri liikumist kui ära harjuda.


Kuidas ja millist kubemekaitset valida?

Kubemekaitset valides on kõige tähtsam vööümbermõõt. Elastik kinnitusega kaitse peab eriti alguses väga ilusti ümber olema sest kummist materjal annab natukene järgi. Nööridega mudelid on universaalsed. Kaitse ei tohi rippuda eemal ega palju loksuda. Parem oleks valida kubemekaitse mis häirib minimaalselt ja millega on kerge ära harjuda kui just eriotstarbeks pole midagi kindlat vaja.

Kõige levinumas stiilis kubemekaitsmeid elastik kinnituse ja painduvate/kummist äärtega on meil Wacoku ja Venumi poolt, kus osadel Venumi mudelitel on topelt kaitse. Wacoku, Ringhorns ja Daedo mudelid on tahkema äärega aga elastik kinnitusega. Twinsil on ka metallist kubemekaitsmeid. Naistele pakuvad kaitsmeid Wacoku, Daedo ja Ringhorns.


Mida veel teada?

Osadel kubemekaitsmetel käib kopsik seest välja ja neid on kerge hooldada. Kui kopsik, elastik kinnitus ja vatist pehmendus on kõik ühes tükis siis pesumasinas neid pesta ei saa. Tähelepanu pöörata pehmenduse paksusele, eriti naiste kubemekaitsmetel. Kui pehmendav vaht/riidest materjal on liiga paks siis veega pestes on neid raske täielikult kuivatada. Peale trenni kubemekaitse alati toatemperatuuril kuivatada.

Vaata endale mugavad püksid või kimonod mille all uut kubemekaitset kanda. Võitlustrenni võta kaasa kindad ja kaitsmed ja koduseks kasutuseks tutvu löögikilbid ja käpikud valikuga.