AASTA SUURIM SOODUSMÜÜK - VALI 500 TOOTE SEAST    |     ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     OSTA KOHE, MAKSA HILJEM

Peakaitsmed

Tooted 1-15, kokku 56

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Wacoku Sport Chanbara peakaitse
  Special Price 18,00 € Regular Price 41,00 €
 2. Arawaza WKF Approved näomask
  Special Price 19,00 € Regular Price 49,00 €
 3. Wacoku WTF approved peakaitse
  Special Price 23,00 € Regular Price 37,00 €
 4. Wacoku WTF approved peakaitse
  al. Special Price 23,00 € al. Regular Price 37,00 €
 5. Daedo WTF approved Mask peakaitse
  Special Price 29,00 € Regular Price 34,00 €
 6. Daedo WTF approved Mask peakaitse
  Special Price 29,00 € Regular Price 34,00 €
 7. Daedo WTF approved peakaitse
  Special Price 32,00 € Regular Price 39,00 €
 8. Daedo WTF approved peakaitse
  Special Price 32,00 € Regular Price 35,00 €
 9. Daedo WTF approved peakaitse
  Special Price 32,00 € Regular Price 39,00 €
 10. Phoenix Dipped Foam peakaitse
  Special Price 35,00 € Regular Price 69,00 €
 11. Starpro G30 Standard peakaitse
  al. 35,00 €
 12. Phoenix Dipped Foam peakaitse
  Special Price 35,00 € Regular Price 69,00 €
 13. Wacoku WTF approved peakaitse
  al. 37,00 €
 14. Daedo ITF PU peakaitse
  38,00 €

Tooted 1-15, kokku 56

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mida peakaitse puhul jälgida ja kuidas valida?

Peakaitse on pehmendus sinu peale ja näole. See pehmendab lööke ja kaitseb kriimustuste ning marrastuste eest. Tavaliselt velcro kinnitusega pea tagant ja osadel on reguleeritav kõrgus. Kõrvade jaoks on alati eraldi koht kaitsmes. Peakaitsmeid on väga palju erinevaid tüüpe vastavalt kasutusest ja spordialast.

Kõige tavalisem ja levinum on klassikaline sparri jaoks mõeldud peakaitse. Sellel on kinnine lõua osa, põsekaitsmed, pehmendus laubal ja külgedel. Sobib kõikide trennide jaoks kus kinnastega sparritakse, näiteks poks, MMA, kickbox jne. Ilma lõua ja põsekaitsmeta mudelid on mõeldud võistlustele või spetsiifiliste trennide jaoks.

Valikus on pehme sisuga ja skintex/nahast mudeleid. Pehme tekstiilist sisuga kaitse püsib kindlamalt peas ja ei pöörle nii kergesti kuid teda on raskem hooldada ning võtab kiiremini halva lõhna külge. Siledamad nahksest materjalist peakaitsmed peavad paremini pähe sobima ja tühja ruumi ei tohi nii palju olla kuid on trennis paljude arvates mugavamad ja kergemini hooldatavad.

Taekwondo jaoks on eraldi peakaitsmed mis on kergemad, lõua juurest avatud ja teistsuguse kinnitusega. Kuna taekwondos on suurem oht kuklasse lööke saada siis on pea taga rohkem kaitset ja kinnitus liigutatud lõua alla. Kõrvad ei ole avatud aga kaitsme sees on kõrvadele eraldi ruum.

Kaitseklaasiga, nööride või teiste spetsiaalsete kattega peakaitsmed on mõeldud spetsiifiliste alade jaoks. Näiteks Kendo, Iaido ja teiste võitlusstiilide jaoks kus kasutatakse puidust, metallist või muust materjalist relvi. Küsi treenerilt nõu, milline just sulle sobib.


Peakaitse - kuidas valida suurust?

Suurust valides on kõige tähtsam osa kõrvade paigutusel. Kõrvad peavad alati olema ettenähtud aukude/süvendite sees ja kõrv ei tohi ääre vahele jääda. Kui kõrv on valesti ja ääre all siis saad löögiga rohkem kahju kui kaitset. Peakaitse ei tohi loksuda ega peas ringi käia. Lõuakaitsmega mudelitel peab lõug olema ettenähtud kohas vastu kaitsme äärt. Kui näo ja kaitsme vahel on tühja ruumi siis tuleb löök peakaitsmest osaliselt läbi.

Paljudel peakaitsmetel on võimalik kõrgust reguleerida. Nööridega mudelid on universaalsemad ja saab kergelt enda pea järgi paika panna. Osadel mudelitel on pea taga kolm kinnitust, millest keskmine tuleb pea pealt ja seda teiste kinnituste vahel üles/alla liigutades saad kõrgust reguleerida.

 

Mida veel teada?

Kuna peakaitsmeid ei saa pesta siis igapäevane hooldus on tähtsam. Peale trenni kindlasti kaitsmed kotist välja võtta ja toatemperatuuril kuivama panna. Nahksest materjalist mudeleid saab niiske lapiga üle tõmmata. Nööridega variantidel proovi nöörid peale suuruse reguleerimist ära peita. Nöörid jäävad tihti velcro kinnituste vahele, segavad ja lähevad koledaks kui nad vabalt rippuma jätta.

Meie valikus on midagi kõigile. King ja Twins peakaitsmed on nahksemast materjalist ja Venumi või Starpro mudelid pehmema tekstiilist sisuga. Wacoku, Daedo ja Top Ten mudeleid on kindlate alade jaoks kui ka universaalseid mudeleid.

Sobiva peakaitsmega käivad koos jalakaitsmed, poksikindad ja hambakaitsmed. Lisaks kaitsmetele vaata ka meie taastusvahendite ja fitnesstoodete valikut.