TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA   |   TALLINNA KAUPLUSE SUVISED TÖÖAJAD

BJJ kimonod

Tooted 1-15, kokku 67

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Ippon Gear 365 BJJ kimono
  129,00 €
 2. Ippon Gear 365 BJJ kimono
  129,00 €
 3. Ippon Gear 365 BJJ kimono
  129,00 €
 4. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ jakk
  119,00 €
 5. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ jakk
  119,00 €
 6. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ jakk
  119,00 €
 7. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ püksid
  59,00 €
 8. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ püksid
  59,00 €
 9. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ püksid
  59,00 €
 10. Ippon Gear Rookie BJJ kimono
  89,00 €
 11. Ippon Gear Rookie BJJ kimono
  89,00 €
 12. Ippon Gear Rookie BJJ kimono
  89,00 €
 13. Ippon Gear Rookie Kids BJJ kimono
  69,00 €
 14. Ippon Gear Rookie Kids BJJ kimono
  69,00 €
 15. Ippon Gear Rookie Kids BJJ kimono
  69,00 €

Tooted 1-15, kokku 67

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Mis asi on BJJ ja kuidas valida õige kimono?

BJJ ehk Brasiilia jiu-jitsu või maakeeli lukumaadlus on lähivõitlus ala kus puuduvad löögid. Eesmärk on vastane alistada kägistuse, liigeseluku või võistlustel punktidega. Lisaks vöö värvidele on vööl must osa kuhu tõmmatakse valgeid triipe et märkida teekonda järgmise tasemeni (vööle tuleb kuni neli triipu, peale mida tuleb uus vöö värv).

Võistlustel algab matš püsti seistes kuid enamik ajast veedetakse maas üritades vastast seal alistada. Võistlusi korraldatakse kimonot ehk gi-d kandes ja ilma ehk no-gi stiilis. Võistlustel kaalutakse koos kimonoga ja sellepärast on võistlus gi kergem kui treening kimono.

BJJ gi on paksu kraega ja vastupidavast materjalist mis on mõeldud haaramiseks, kinni hoidmiseks, heitmisteks kui ka kägistuste või liigese lukkude jaoks. Brasiilia jiu-jitsu kimono on sarnane judo gi-le paksuselt ja materjalist kuid teistsuguse lõikega mis lubab rohkem liikuvust ja on rohkem ümber keha. BJJ-s võib haarata ja tõmmata ka vööst mille tõttu on BJJ vöö paksemast materjalist.

No-gi stiilis kasutatakse klassikaliseid MMA riideid ja rashguard pükse ning särke. Kompresioon ja retuusid ning rashguard on väga sarnased aga mitte alati sama asi. Kompresiooni eesmärk on olla ümber keha kerge pingega et aidata kaasa vereringele ja lihaste väsimustundele.

Rashguard teeb sama kuid ta on libedamast materjalist sest tema esmane eesmärk on kaitsta kasutajat matipõletuste eest (matil hõõrudes tekivad marrastused mis higistades kipitavad ja võivad matil kergelt põletikuliseks muutuda).

Trenni jaoks soovitame valida paksemast materjalist kimono. Õhemad võistlus kimonod on küll kergemad ja vahest mõnusamad kuid paratamatult on nende vastupidavus halvem.


Kuidas valida õige suurusega BJJ kimono?

Suurused on Brasiilia jiu-jitsul teistmoodi märgitud kui tavaliselt. Täiskasvanutel on gi suurus “A” täht algusega, mille järel on number ja veel tähti, näiteks A2XL. Laste gi-d algavad “M” tähega. Number näitab gi pikkust kuid numbri kasvades muutub ka laius suuremaks. Viimased tähed on sama mudeli variatsioonid. Enim levinud on kolm varianti: H-sama pikkus aga laiem, L-natukene pikemad varrukad ja püksid ning XL-veel pikemad varrukad ja püksid.

Reeglina peaks BJJ kimono olema natukene pikem kui kasutaja sest peale paari pesu tõmbab gi kokku. Isegi eelpestud kimonod tõmbavad mõne pesuga 3-5cm kokku. Gi on õige pikkusega kui varrukad ulatavad randmeni. Püksid peavad ulatuma pahkluuni aga ei tohi maani olla ega kanna alla jääda. Uut kimonot ostes võiks varrukad proovides umbes 4cm üle randme olla. Peale paari pesu peaks siis gi õige suurusega olema.


Kuidas toimub Brasiilia jiu-jitsu gi hooldus?

Gi tuleks peale igat trenni ära pesta sest halvasti lõhnav paariline on väga ebameeldiv kogemus. Pesta alati külmema veega mis tavaliselt on 30 kraadi aga vaata gi sees olevad pesujuhendit. Kuivatisse kimonot kindlasti ei tohi panna. Kuivatis tõmbab kimono väga palju kokku ja tagasi normaalseks teda väga ei saa. Kuivata riidepuul toatemperatuurile rippuma jättes.

Vööd pesumasinas pesta ei tohi. Juba ühe korra pesumasinat kasutades tulevad paljudel vöödel niidid lahti ja vööd ei saa enam kasutada.


Mida meilt leida võib?

Tatami fightwear on spetsialiseerunud Brasiilia jiu-jitsu varustusele ja pakub treening kimonosi kui ka õhemaid valikuid.

Lisaks kimonotele on lai valik no-gi varustust mille seast võid leida spetsiaalsed kompresioon ja retuusid ehk rashguardid või MMA stiilis püksid ja särgid. Venumil on õhemad tüüpi kuid mitte päris võistlus kimonod ja lai valik MMA varustust, riideid ja rashguarde.

Lisaks mugavale gi-le võta trenni kaasa ka hambakaitsmed ja kubemekaitsmed. Kuna venitus ja venivus on BJJ-s tähtsad, siis vaata meie taastus ja jooga varustust.