Telli tooted enne 19.12 kella 16:00 ja saad tellimuse jõuludeks kätte. VAATA KINGIIDEESID.

Judo kimonod

Tooted 1-12, kokku 16

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Starpro Student judo püksid
  Special Price 14,00 € Regular Price 18,00 €
 2. Budo Nord Kodomo judo kimono
  Special Price 25,00 € Regular Price 37,00 €
 3. Starpro Kids judo kimono
  23,00 €
 4. Hayashi Todai judo kimono
  Special Price 24,00 € Regular Price 37,00 €
 5. Dax judo kimono KIDS
  Special Price 24,00 € Regular Price 27,00 €
 6. Starpro Student judo kimono
  26,00 €
 7. Hayashi Kirin judo kimono
  Special Price 34,00 € Regular Price 41,00 €
 8. Starpro Shima judo kimono
  Uus
  Starpro Shima judo kimono
  40,00 €
 9. Mizuno Hayato judo kimono
  Uus
  Mizuno Hayato judo kimono
  Special Price 41,00 € Regular Price 49,00 €
 10. Starpro Student Ippon judo kimono
  44,00 €
 11. Phoenix Takachi Kyoto judokimono
  53,00 €
 12. Phoenix Kyoto judo kimono
  51,00 €

Tooted 1-12, kokku 16

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Judo kimonod

Universaalseid kimonoid ei ole olemas. Ka võitlusspordis on juba spetsialiseerumine ning hargnemine. Nõuded on varrukate, jaki ja pükste pikkusele. Oluline on teada, millise valdkonnaga tegeletakse ning, et ollakse teadlikud valitud võitluskunsti nõudlikusest riietuse suhtes. Kimono paksus sõltub sellest, kas antud võitluskunstis on heiteid/maadlust või on tegemist nn. löögikunstiga. 

1. alusta kimono valimist küsides nõu lapse treenerilt, kelle kogemused peaksid olema sedavõrd suured, et teada, milline kimono sobib just Teie lapse treenimise riietuseks. Kimono valikul on oluline lähtuda eelkõige harrastatavast võitluskunsti alast. Üldjuhul on judo kimono oluliselt paksem kui karate kimono. Taekwondo kimono kaelalõige on erinev ning mõni mudel tõmmatakse selga üle pea. Aikido, ju jutsu ja kudo treeningutel kasutatakse sageli õhemat judo kimonot. Brasiilia ju jutsu kimono lõige on taaskord teistsugune.

2. lastele võiks osta pisut suurema kimono - arvestades, et nende kasvamine toimub üsna kiiresti. Kimono valimise juures arvesta, et laste suurused on üldjuhul (100-150cm) kitsa lõikega ja püksid nii kummi kui ka nööriga. Pikkusi alates 160cm peetakse täiskasvanute numbriks. Sellepärast on kimono juba laiema lõikega ja püksid sageli ainult nööridega. Kimono püksid ei ole puusapüksid, vaid asetuvad kõhule langedes puusadele, et püsiks paremini üleval.

3. treeningkimonote pikkused suurenevad 10cm kaupa. Spetsiifilisemad ning kallimad võistluskimonod aga 5cm kaupa.

4. värvilisi kimonoid võite osta ainult treeneri soovitusel. Kuigi on saadaval erivärvitoonides kimonosid on nende valimine lubatud üksnes treeneri nõusolekul, esiteks lastes ühtsustunde tekitamiseks ning teiseks võrdsuseks.

5. tutvu kimono omadustega (kanga paksus, materjal, lõige jne). Kui treeningud on intensiivsed ning suunatud paarisharjutustele, on soovituslik võtta paksem materjal, sest see  kannatab ka rebimist ja kimonost haaramist. Hea on meeles pidada, et karate kata ja jujutsu kimono võiksid olla 12oz kangast. Ent karate kumite kimono aga õhem ning kergem (6 -8oz)

6. uuri ning palu juhiseid, kui palju läheb kimono pesus kokku. Selleks, et teada saada, kui palju läheb üks või teine kimono pesus väiksemaks, on vajalik teada, millisest kangast on kimono tehtud. Tavaliselt 100% puuvillast kimonod lühenevad peale pesu 7%. Kimonod aga, mille kangas on ka polüestrit vaid 2%.  Kunstkiust kimonod pesus kokku ei lähe.

7. kimonot pestes jälgi pesujuhendit. Arvesta, et kimonot ei tohi üldiselt kuivatada pesukuivatis, seda põhjusel, et materjal jääb selletõttu kortsuliseks. Soovitav on pestud kimonot niiskena venitada.

8. ära jäta kimonot peale trenni spordikotti, vaid riputa see riidepuule õhkuma.

9. kohtle kimonot hästi, sest hoolikalt hoitud ning hooldatud treeningvorm võib kesta pikki aastaid.

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.