OMNIVA & SMARTPOST PAKIAUTOMAATI 0.99€   |   KIIRE TARNE   |   ESINDUSKAUPLUSE LAHTIOLEKUAJAD
Budopunkt Ippon Gear Judo varustuse ametlik maaletooja Eestis

Judo kimonod

Tooted 1-15, kokku 20

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Ippon Gear Basic judo kimono
  al. 44,00 €
 2. Ippon Gear Beginner judo kimono
  al. 19,00 €
 3. Ippon Gear Fighter judo püksid
  al. 35,00 €
 4. Ippon Gear Fighter Slimfit judo jakk
  al. Special Price 48,30 € al. Regular Price 59,00 €
 5. Ippon Gear Future 2.0 judo kimono
  al. 29,00 €
 6. Ippon Gear Future judo kimono
  al. 27,00 €
 7. Ippon Gear Legend IJF judo jakk
  al. 109,00 €
 8. Ippon Gear Legend IJF judo püksid
  al. 39,00 €
 9. Ippon Gear Legend Slimfit IJF judo jakk
  al. 109,00 €
 10. Mizuno Kodomo 2 judo kimono
  al. 32,00 €
 11. Phoenix judo kimono püksid
  al. 21,00 €
 12. Phoenix judo püksid
  27,00 €
 13. Phoenix Takachi Kyoto judo kimono
  al. 45,00 €
 14. Phoenix Takachi Kyoto judo kimono
  al. 56,00 €
 15. Starpro Beginner judo kimono
  al. 16,00 €

Tooted 1-15, kokku 20

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Judo kimono – kuidas valida ja hooldada oma judo varustust | Loe juhendit >

 

Kuidas ma Eesti judo koondise treeningul käisin | Loe blogipostitust >

 

Judo kimonod

Universaalseid kimonoid ei ole olemas. Ka võitlusspordis on juba spetsialiseerumine ning hargnemine. Nõuded on varrukate, jaki ja pükste pikkusele. Oluline on teada, millise valdkonnaga tegeletakse ning, et ollakse teadlikud valitud võitluskunsti nõudlikusest riietuse suhtes. Kimono paksus sõltub sellest, kas antud võitluskunstis on heiteid/maadlust või on tegemist nn. löögikunstiga. 

1. alusta kimono valimist küsides nõu lapse treenerilt, kelle kogemused peaksid olema sedavõrd suured, et teada, milline kimono sobib just Teie lapse treenimise riietuseks. Kimono valikul on oluline lähtuda eelkõige harrastatavast võitluskunsti alast. Samuti võib enamasti usaldada tuntud ja Eestis laialt levinud brände, näiteks Ippon Gear ja Starpro. Üldjuhul on judo kimono oluliselt paksem kui karate kimono. Taekwondo kimono kaelalõige on erinev ning mõni mudel tõmmatakse selga üle pea. Aikido, ju jutsu ja kudo treeningutel kasutatakse sageli õhemat judo kimonot. Brasiilia ju jutsu kimono lõige on taaskord teistsugune.

2. lastele võiks osta pisut suurema kimono - arvestades, et nende kasvamine toimub üsna kiiresti. Kimono valimise juures arvesta, et laste suurused on üldjuhul (100-150cm) kitsa lõikega ja püksid nii kummi kui ka nööriga. Pikkusi alates 160cm peetakse täiskasvanute numbriks. Sellepärast on kimono juba laiema lõikega ja püksid sageli ainult nööridega. Kimono püksid ei ole puusapüksid, vaid asetuvad kõhule langedes puusadele, et püsiks paremini üleval.

3. treeningkimonote pikkused suurenevad 10cm kaupa. Spetsiifilisemad ning kallimad võistluskimonod aga 5cm kaupa.

4. värvilisi kimonoid võite osta ainult treeneri soovitusel. Kuigi on saadaval erivärvitoonides kimonosid on nende valimine lubatud üksnes treeneri nõusolekul, esiteks lastes ühtsustunde tekitamiseks ning teiseks võrdsuseks.

5. tutvu kimono omadustega (kanga paksus, materjal, lõige jne). Kui treeningud on intensiivsed ning suunatud paarisharjutustele, on soovituslik võtta paksem materjal, sest see  kannatab ka rebimist ja kimonost haaramist. Hea on meeles pidada, et karate kata ja jujutsu kimono võiksid olla 12oz kangast. Ent karate kumite kimono aga õhem ning kergem (6 -8oz)

6. uuri ning palu juhiseid, kui palju läheb kimono pesus kokku. Selleks, et teada saada, kui palju läheb üks või teine kimono pesus väiksemaks, on vajalik teada, millisest kangast on kimono tehtud. Tavaliselt 100% puuvillast kimonod lühenevad peale pesu 7%. Kimonod aga, mille kangas on ka polüestrit vaid 2%.  Kunstkiust kimonod pesus kokku ei lähe.

7. kimonot pestes jälgi pesujuhendit. Arvesta, et kimonot ei tohi üldiselt kuivatada pesukuivatis, seda põhjusel, et materjal jääb selletõttu kortsuliseks. Soovitav on pestud kimonot niiskena venitada.

8. ära jäta kimonot peale trenni spordikotti, vaid riputa see riidepuule õhkuma.

9. kohtle kimonot hästi, sest hoolikalt hoitud ning hooldatud treeningvorm võib kesta pikki aastaid.

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.