Telli tooted enne 19.12 kella 16:00 ja saad tellimuse jõuludeks kätte. VAATA KINGIIDEESID.

Karate kimonod

Tooted 1-12, kokku 15

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Starpro Student karate püksid
  Special Price 7,00 € Regular Price 15,00 €
 2. Starpro Student karate kimono
  15,00 €
 3. Starpro Bfc Cord karate kimono
  Special Price 17,00 € Regular Price 34,00 €
 4. Hayashi karate kimono Kirin
  Special Price 18,00 € Regular Price 38,00 €
 5. Starpro karate Uniform Reversible Cord Weave
  Special Price 19,00 € Regular Price 40,00 €
 6. Phoenix Standard karate kimono püksid
  20,00 €
 7. Budo Nord EMPI karate kimono
  Special Price 20,00 € Regular Price 28,00 €
 8. Phoenix Standard karate kimono
  33,00 €
 9. Phoenix Touch Ninjutsu kimono
  47,00 €
 10. Hayashi Kumite WKF approved karate kimono
  48,00 €
 11. Tokaido Kata Master Japanese Style Japanese Style karate kimono
  60,00 €
 12. Tokaido Kumite Master karate kimono
  65,00 €

Tooted 1-12, kokku 15

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Karate kimono

Universaalseid kimonoid ei ole olemas. Ka võitlusspordis on juba spetsialiseerumine ning hargnemine. Nõuded on varrukate, jaki ja pükste pikkusele. Oluline on teada, millise valdkonnaga tegeletakse ning, et ollakse teadlikud valitud võitluskunsti nõudlikusest riietuse suhtes. Kimono paksus sõltub sellest, kas antud võitluskunstis on heiteid/maadlust või on tegemist nn. löögikunstiga. 

1. alusta kimono valimist küsides nõu lapse treenerilt, kelle kogemused peaksid olema sedavõrd suured, et teada, milline kimono sobib just Teie lapse treenimise riietuseks. Kimono valikul on oluline lähtuda eelkõige harrastatavast võitluskunsti alast. Näiteks karate puhul tuleb teada, mis stiili jaoks kimonot vaja läheb: kumite vs kata; kas vajalik on treening- või võistluskimonot.

Üldjuhul on judo kimono oluliselt paksem kui karate kimono. Taekwondo kimono kaelalõige on erinev ning mõni mudel tõmmatakse selga üle pea. Aikido, ju jutsu ja kudo treeningutel kasutatakse sageli õhemat judo kimonot. Brasiilia ju jutsu kimono lõige on taaskord teistsugune.

2. lastele võiks osta pisut suurema kimono - arvestades, et nende kasvamine toimub üsna kiiresti. Kimono valimise juures arvesta, et laste suurused on üldjuhul (100-150cm) kitsa lõikega ja püksid nii kummi kui ka nööriga. Pikkusi alates 160cm peetakse täiskasvanute numbriks. Sellepärast on kimono juba laiema lõikega ja püksid sageli ainult nööridega. Kimono püksid ei ole puusapüksid, vaid asetuvad kõhule langedes puusadele, et püsiks paremini üleval.

3. treeningkimonote pikkused suurenevad 10cm kaupa. Spetsiifilisemad ning kallimad võistluskimonod aga 5cm kaupa.

4. värvilisi kimonoid võite osta ainult treeneri soovitusel. Kuigi on saadaval erivärvitoonides kimonosid on nende valimine lubatud üksnes treeneri nõusolekul, esiteks lastes ühtsustunde tekitamiseks ning teiseks võrdsuseks.

5. tutvu kimono omadustega (kanga paksus, materjal, lõige jne). Kui treeningud on intensiivsed ning suunatud paarisharjutustele, on soovituslik võtta paksem materjal, sest see  kannatab ka rebimist ja kimonost haaramist. Hea on meeles pidada, et karate kata ja jujutsu kimono võiksid olla 12oz kangast. Ent karate kumite kimono aga õhem ning kergem (6 -8oz)

6. uuri ning palu juhiseid, kui palju läheb kimono pesus kokku. Selleks, et teada saada, kui palju läheb üks või teine kimono pesus väiksemaks, on vajalik teada, millisest kangast on kimono tehtud. Tavaliselt 100% puuvillast kimonod lühenevad peale pesu 7%. Kimonod aga, mille kangas on ka polüestrit vaid 2%.  Kunstkiust kimonod pesus kokku ei lähe.

7. kimonot pestes jälgi pesujuhendit. Arvesta, et kimonot ei tohi üldiselt kuivatada pesukuivatis, seda põhjusel, et materjal jääb selletõttu kortsuliseks. Soovitav on pestud kimonot niiskena venitada.

8. ära jäta kimonot peale trenni spordikotti, vaid riputa see riidepuule õhkuma.

9. kohtle kimonot hästi, sest hoolikalt hoitud ning hooldatud treeningvorm võib kesta pikki aastaid.

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik