OMNIVA & SMARTPOST SAATMINE 2.69€   |   KIIRE TARNE   |   TALLINNA KAUPLUS - LAHTIOLEKUAJAD

Karate kimonod

Tooted 1-15, kokku 22

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Adidas K181 Junior karate kimono
  al. 29,00 €
 2. Arawaza Amber Evolution WKF Approved Kata karate kimono
  al. 155,00 €
 3. Arawaza Heavyweight WKF Approved karate kimono
  al. 54,00 €
 4. Arawaza Kata Deluxe WKF Approved karate kimono
  al. 71,00 €
 5. Arawaza Kumite Deluxe WKF Approved karate kimono
  al. 56,00 €
 6. Arawaza Lightweight EKO WKF Approved karate kimono
  al. 27,00 €
 7. Arawaza Lightweight WKF Approved karate kimono
  al. 29,00 €
 8. Arawaza Middleweight WKF Approved karate kimono
  al. 36,00 €
 9. Arawaza Onyx Air WKF Approved Kumite Karate kimono
  al. 153,00 €
 10. Arawaza Onyx Evolution WKF Approved Kumite karate kimono
  al. 139,00 €
 11. Arawaza Onyx Zero Gravity WKF Approved karate kimono
  al. 163,00 €
 12. Hayashi Katamori WKF approved karate kimono
  al. 170,00 €
 13. Hayashi Tenno karate kimono
  al. 75,00 €
 14. Hayashi Tenno Yama Elite WKF approved karate kimono
  al. 84,00 €
 15. Phoenix Standard karate kimono
  al. 34,00 €

Tooted 1-15, kokku 22

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Karate kimono

Universaalseid kimonoid ei ole olemas. Ka võitlusspordis on juba spetsialiseerumine ning hargnemine. Nõuded on varrukate, jaki ja pükste pikkusele. Oluline on teada, millise valdkonnaga tegeletakse ning, et ollakse teadlikud valitud võitluskunsti nõudlikusest riietuse suhtes. Kimono paksus sõltub sellest, kas antud võitluskunstis on heiteid/maadlust või on tegemist nn. löögikunstiga. 

1. alusta kimono valimist küsides nõu lapse treenerilt, kelle kogemused peaksid olema sedavõrd suured, et teada, milline kimono sobib just Teie lapse treenimise riietuseks. Kimono valikul on oluline lähtuda eelkõige harrastatavast võitluskunsti alast. Näiteks karate puhul tuleb teada, mis stiili jaoks kimonot vaja läheb: kumite vs kata; kas vajalik on treening- või võistluskimonot.

Üldjuhul on judo kimono oluliselt paksem kui karate kimono. Taekwondo kimono kaelalõige on erinev ning mõni mudel tõmmatakse selga üle pea. Aikido, ju jutsu ja kudo treeningutel kasutatakse sageli õhemat judo kimonot. Brasiilia ju jutsu kimono lõige on taaskord teistsugune.

2. lastele võiks osta pisut suurema kimono - arvestades, et nende kasvamine toimub üsna kiiresti. Kimono valimise juures arvesta, et laste suurused on üldjuhul (100-150cm) kitsa lõikega ja püksid nii kummi kui ka nööriga. Pikkusi alates 160cm peetakse täiskasvanute numbriks. Sellepärast on kimono juba laiema lõikega ja püksid sageli ainult nööridega. Kimono püksid ei ole puusapüksid, vaid asetuvad kõhule langedes puusadele, et püsiks paremini üleval.

3. treeningkimonote pikkused suurenevad 10cm kaupa. Spetsiifilisemad ning kallimad võistluskimonod aga 5cm kaupa.

4. värvilisi kimonoid võite osta ainult treeneri soovitusel. Kuigi on saadaval erivärvitoonides kimonosid on nende valimine lubatud üksnes treeneri nõusolekul, esiteks lastes ühtsustunde tekitamiseks ning teiseks võrdsuseks.

5. tutvu kimono omadustega (kanga paksus, materjal, lõige jne). Kui treeningud on intensiivsed ning suunatud paarisharjutustele, on soovituslik võtta paksem materjal, sest see  kannatab ka rebimist ja kimonost haaramist. Hea on meeles pidada, et karate kata ja jujutsu kimono võiksid olla 12oz kangast. Ent karate kumite kimono aga õhem ning kergem (6 -8oz)

6. uuri ning palu juhiseid, kui palju läheb kimono pesus kokku. Selleks, et teada saada, kui palju läheb üks või teine kimono pesus väiksemaks, on vajalik teada, millisest kangast on kimono tehtud. Tavaliselt 100% puuvillast kimonod lühenevad peale pesu 7%. Kimonod aga, mille kangas on ka polüestrit vaid 2%.  Kunstkiust kimonod pesus kokku ei lähe.

7. kimonot pestes jälgi pesujuhendit. Arvesta, et kimonot ei tohi üldiselt kuivatada pesukuivatis, seda põhjusel, et materjal jääb selletõttu kortsuliseks. Soovitav on pestud kimonot niiskena venitada.

8. ära jäta kimonot peale trenni spordikotti, vaid riputa see riidepuule õhkuma.

9. kohtle kimonot hästi, sest hoolikalt hoitud ning hooldatud treeningvorm võib kesta pikki aastaid.

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik