TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Karate kimonod

Tooted 1-15, kokku 36

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Adidas ADILIGHT Premier League Blue Stripes karate kimono
  al. 107,00 €
 2. Adidas ADILIGHT Premier League Red Stripes karate kimono
  al. 107,00 €
 3. Adidas Basic karate kimono
  al. 25,00 €
 4. Adidas Bushido karate kimono
  al. 50,00 €
 5. Adidas Club karate kimono
  al. 42,00 €
 6. Adidas Evolution WKF karate kimono
  al. 25,00 €
 7. Adidas Kumite Fighter DNA karate kimono
  al. 75,00 €
 8. Adidas Kumite Fighter WKF karate kimono
  al. 70,00 €
 9. Adidas shori karate kimono
  al. 112,00 €
 10. Adidas shori karate kimono
  al. 113,00 €
 11. Adidas taikyoku karate kimono
  al. 70,00 €
 12. Arawaza Kata Deluxe Evo WKF karate kimono
  al. 0,00 €
 13. Arawaza Kata Deluxe WKF karate kimono
  al. 89,00 €
 14. Arawaza Kumite Deluxe Evo WKF karate kimono
  al. 100,00 €
 15. Arawaza Kumite Deluxe WKF karate kimono
  al. 68,00 €

Tooted 1-15, kokku 36

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Millist karate kimonot valida?

Karate on võitlusstiil mis koosneb käe- ja jalalöökidest. Tänapäevases võistlus karates ei lööda näkku. Kasutatakse spetsiaalseid kindaid mille nimeks on tsukid ja kimono all kantakse karate jalakaitsmeid.

Karate Kimono või tänapäeval Gi, on riietus mõeldud spetsiaalselt karate trenniks. Kimono koosneb jakist, pükstest ja vööst.

Jakil on külgedel kaks paela mis seotakse risti kinni (parempoolne nurk vasaku puusaga ja vastupidi). Karate kimonod on õhemad ja ei ole mõeldud tõmbamiseks, haaramiseks ega gi haardega heideteks.

Võistlus kimonosi on kahte tüüpi: Kumite ja Kata stiilis. Kumite gi on õhem, kergem ja mõeldud võistlusteks kahe inimese vahelises matšis. Kata kimono on lühemate varrukatega, tugevamast materjalist erinevates paksustes ja pikema jakiga mis ulatub puusadest allapoole. Kata gi eesmärk on varrukatega teha plaksuvat häält löögi ajal ja mõeldud Kata stiilis võistlusteks (kus võistleja on üksi laval või esineb tiimiga).


Mida valida algajana?

Kui karatega just alustada siis tuleks valida tavaline treening kimono. Treening gi on sama lõikega mis kumite aga materjal rohkem riidest ja ka hind on taskupärasem. Treening kimonosi on WKF märgistusega ja ilma. Esimeseks varustuseks võib vaadata ilma märgistuseta kaitsmeid ja riietust. Küsi treenerilt või meie töötajatelt nõu kimono valimisel.


Kuidas valida õige suurusega karate kimono?

Reeglina peaks karate kimono olema 3-5cm pikem kui kasutaja ise sest peale paari pesu tõmbab gi natukene kokku. Isegi eelpestud kimonod tõmbavad mõne pesuga 2-4cm kokku.

Gi on õige pikkusega kui varrukad ulatavad randmeni. Püksid peavad ulatuma pahkluuni aga ei tohi maani olla ega kanna alla jääda. Lapsele uut kimonot ostes võiks varrukad proovides umbes 4cm üle randme olla. Peale paari pesu peaks siis gi õige suurusega olema.


Kuidas toimub karate gi hooldus?

Gi tuleks peale igat trenni ära pesta sest halvasti lõhnav paariline on väga ebameeldiv kogemus. Pesta alati külmema veega mis tavaliselt on 30 kraadi aga vaata gi sees olevad pesujuhendit. Kuivatisse kimonot kindlasti ei tohi panna. Kuivatis tõmbab kimono väga palju kokku ja tagasi normaalseks teda väga ei saa. Kuivata riidepuul toatemperatuurile rippuma jättes.

Vööd pesumasinas pesta ei tohi. Juba ühe korra pesumasinat kasutades tulevad paljudel vöödel niidid lahti ja vööd ei saa enam kasutada.


Mida meilt leida võib?

Starpro valikus on algaja ja harrastajale sobivaid treening mudeleid. Arawaza pakub nii treening kui ka tipptasemel võistlus kimonosi mis on üle maailma kõrgelt hinnatud. Tokaido on samuti populaarne tootjad mille valikust leiad võistlus gi-si.

Valikus on ka erinevad hambakaitsmed ja vööd. Trenni või koduseks kasutuseks vaata ka sobivad karate kindad, jalakaitsmed ja taastus vahendid. Kodu teevad elavamaks poksikotid ja puslematid.