TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 12-17

Karate kindad

15 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Dojo Elastic käekaitsmed
  4,00 €
 2. Dojo Go karate kindad
  16,00 €
 3. Dojo Go karate kindad
  16,00 €
 4. Dojo Go 2.0 karate kindad
  18,00 €
 5. Dojo Go 2.0 karate kindad
  18,00 €
 6. Tokaido WKF Junior tsukid
  19,90 €
 7. Tokaido WKF Junior tsukid
  19,90 €
 8. Arawaza karate kindad
  al. 21,00 €
 9. Adidas karate tsukid
  22,00 €
 10. Adidas karate tsukid
  22,00 €
 11. Adidas WKF tsukid
  25,00 €
 12. Adidas WKF tsukid
  25,00 €
 13. Tokaido WKF tsukid
  26,00 €
 14. Tokaido WKF tsukid
  26,00 €
 15. Arawaza WKF karate kindad
  al. 30,00 €

15 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Kuidas valida karate kindaid?

Karate kindad on spetsiaalselt karate trennide jaoks mõeldud ja ei sobi teiste alati jaoks. Neil on suur pehmendus nukkide otsas, kummipaelad sõrmede ja peopesa kohal ning elastne randme kinnitus.

Tsukid on nende teine nimetus ja neid tuleb kahes tüübis: pöidla kaitsmega või ilma. Pöidla kaitsme eesmärk on kaitsta pöialt marrastuste ja kriimude eest. Osadel on WKF (World Karate Federation) märgistus peal mida nõutakse suurematel võistlustel.

 

Milliseid karate kindaid valida?

Kõige tähtsam osa on mugavus ja suurus. Kinnast kätte pannes peab olema üks elastik kumm peopesas ja teine keskmise sõrme ja neljanda sõrme vahel nii, et kumm oleks lõpuni sõrmede vahel. Enamik lapsi ei pane esimest kinnast proovides kätt lõpuni sisse ja sellepärast tundub kinnas vale suurusega. Kui kinnast lõpuni kätte ei pane siis lööd sõrmede mitte nukkidega.

Tsuki kummid tunduvad alguses pingul aga annavad kasutusega natukene järgi. Kätt rusikas hoides peavad sõrmenukid kinda taga peidus olema ja kinnas ei tohi käes loksuda. Kinnas on liiga suur kui pöidla kaitse ei luba kinnast lõpuni kätte panna ja kummid segavad käe rusikas hoidmist. Kinnas peab kogu käe väliskülje katma kuid ei pea olema täpselt käe laiune. Kui midagi lüües liigub kinnas edasi/tagasi siis peab vaatama väiksemat suurust.

Pöidlakaitse ei aita kui pöial on välja sirutatud ja sellega midagi lüüa. Pöidlakaitse aitab kriimude ja marrastuste vastu mis juhtuvad kui sihtmärgist mööda lüües seda riivata. Algajatele on see kaitse soovituslik aga harrastajatele ja kogenud võistlejatele mitte nii tähtis.

 

Karate kindad võistlustele ja trenni.

Esimesteks kinnasteks või trennis kasutades ei ole WKF märgistus tähtis. Kui on plaanis aktiivsemalt võistlema hakata siis on mõistlik kinnaste eest natukene rohkem maksta ja osta märgistusega kindad mida saab nii võistlustel kui ka trennis kasutada.

Kui märgistus pole tähtis siis soovitame vaadata Starpro WKF type või Arawaza WKF style karate kindaid. Nad on hinnalt soodsamad kuid sama vastupidavad ja kvaliteetsed kui märgistusega kindad. Märgistusega kinnastel on hea valik Tokaido ja Arawaza WKF approved kinnastel. Silmas pidada et Tokaido kindad on kitsama lõikega kui teised kindad.

 

Karate kinnaste hooldus ja muu kasulik.

Kuna kinnast veega pesta ei saa siis regulaarne hooldus on tähtis. Kinnast võib niiske lapiga üle tõmmata või kasutada spetsiaalseid hooldusvahendeid. Kindad peab peale trenni kuivama panema ja vajadusel saab tsukid rätiku või paberiga enne üle tõmmata. Tavaliselt vahetatakse kinnas välja halva lõhna pärast või kui kinnas jääb väikseks.

Trennis on lisaks kinnastele vajalikud hambakaitsmed ja karate kimonod. Lisaks klubi trennile vaata jõutreeningu ja võimlemise varustuse valikut, et ka vabal ajal areneda.