TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     TULE TÖÖLE VÕI VÕIDA 150€ KINKEKAART*   |   TALLINNA KAUPLUS AVATUD E-L 10-18

Kotikindad

15 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
 1. Starpro Promo kotikindad
  9,00 €
 2. Phoenix kotikindad Sõrmik
  39,00 €
 3. King kotikindad
  al. 50,00 €
 4. Phoenix kotikindad
  52,00 €
 5. King Pro kotikindad
  al. 65,00 €
 6. Fairtex Cross Trainer kotikindad
  al. 65,00 €
 7. Fairtex Super Sparring kotikindad
  al. 65,00 €
 8. Fairtex Super Sparring kotikindad
  69,00 €
 9. Fairtex Cross Trainer kotikindad
  75,00 €
 10. Fairtex Cross Trainer kotikindad
  75,00 €
 11. Fairtex Cross Trainer kotikindad
  75,00 €
 12. Fairtex Cross Trainer kotikindad
  75,00 €
 13. King nahast kotikindad
  85,00 €
 14. Twins kotikindad
  100,00 €

15 Toodet

lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Millal kasutada kotikindaid ja millist valida?

Kotikindad ei ole sama asi mis poksikindad. Kotikindad on mõeldud spetsiaalselt poksikoti löömiseks. Nende täide on tugevam ja vastupidavam kui kotikinnastel mis tagab pikema vastupidavuse kuid selle tõttu ei saa neid vastasega sparrides kasutada. Kotti lüües tuleks alati kinda alla poksiside siduda sest jõuga kotil treenides on suur oht vigastada rannet.


Kotikindad on kergemad, neil on pöial vabam ja nad on sparri kinnastest kompaktsemad. Valikus on lahtise pöidla kui ka kaetud pöidlaga mudeleid. Pöial peab olema löögi ajal sõrmede peal sest hoides sõrmi ümber pöidla on kerge pöial liigesest välja lüüa.

 

Milliseid kotikindaid valida?

Kotikindad on kuju ja paksuse poolest universaalsed. Suurim vahe on kinda laiusel ja materjalis. Kindaid leiab kas kunstnahast, tekstiilist või nahast variantides. Nahast kindad on vastupidavamad aga lapsed, algajad ja isegi harrastajad vahetavad tihti kindad välja lõhna pärast mitte kulumise tagajärjel. Edasijõudnute tasemel läheb löögitugevus kotil väga suureks ja siis on nahast kinnas kõige mõistlikum valik.

Kinda suurust valides tuleks silmas pidada paari asja. Näpud peavad kindla lõpuni jõudma ja pöidla osa ei tohi häirida. Kui kindaga kotti lüüa siis peavad nukid kindlasti kotini jõudma, vastasel juhul lööd kotti sõrmedega ja vigastused on kiired tulema. Kotikindal võib käe väliskülje juures natukene vaba ruumi olla aga kinnas ei tohi käes loksuda ega edasi/tagasi liikuda.

 

Kuidas kotikindaid hooldada?

Ei koti- ega sparrikindaid ei saa pesta ja sellest tulenevalt on poksisidemed tähtsad mitte ainult enda kaitseks vaid pikendavad ka kinda eluiga. Sidemeid tuleb kanda iga kord kui kindaid kasutad ja vähemalt veega loputada peale igat kasutust.

Teine kõige tähtsam hooldus on lihtne: peale trenni jäta kinnas lahtiselt tuulduma. Kinda seest võib rätiku või paberiga läbi tõmmata aga lahtiselt kuivama jätmine on äärmiselt tähtis. Kui juba 1 korra kindad niiskelt kotti jätta, on kinnastel lõhn juures. On pakkuda spetsiaalsed kinda puhastus vahendid mis aitavad hooldusele ja kinda elueale kaasa aga ainult puhastusvahendi kasutamine pole piisav.

 

Leia parimad kotikindad oma poksikotitreeningu jaoks.

Kui oled kinda tüübi välja valinud siis on Budopunktil pakkuda hea valik kotikindaid nii algajale kui ka edasijõudnule. Otsides pärisnahast kindaid, tuleks vaadata King, Twins või Fairtex mudelite poole mis on kvaliteetsed ja peavad vastu ka kõige tugevama koti trenni.

Esimesteks kinnasteks või rahulikuma jõuga lüües on parim hinna/kvaliteedi suhe Starpro ja Century kinnastel mis on käes mugavad ja tihti vahetatakse välja halva hoolduse, mitte kvaliteedi tõttu.

Peale kotikinnaste valimist vaata üle löögipinnad ja poksikotid et trenni ka kodus teha. Hea trenni aluseks on mugav varustus mille hulka kuuluvad poksisidemed, särgid, püksid ja ka taastusvahendid.