MMA kindad
Kuidas leida õiged MMA kindad?
MMA on võitlusstiil, mis sai alguse kui kahe erineva võitluskunsti harrastajad omavahel võistlesid. Aja pikku valiti ja segati kõike mis töötas ja kujunes välja MMA ehk vabavõitlus.
Tänapäeval koosneb see kolmest põhilisest osast: püstivõitlus, maadlus ja maasvõitlus, kus võidetakse alistusega (kägistus/liigese lukk), lüüakse vastane teadvusetuks või võidetakse kogutud punktidega kui aeg läbi saab.
MMA kindad on lahtiste sõrmede ja peopesaga. Nukkidel oleva kaitse paksus varieerub kasutusest kuid kõigi MMA kinnastega saab käega haarata ja kätt lahtiselt hoida. Neil on randmekinnitus mis kätt kergelt toetab ja pöial on eraldi või lahtine.
Need kindad pole ainult MMA jaoks, vaid sobivad igale alale kus on vaja vastast või midagi haarata aga samas käega lüüa. Tihti võetud Krav maga, enesekaitse ja muidugi MMA treeninguteks.
Poksisidemeid tavaliselt MMA kinda all ei kanta aga 2,5 meetrist sidet saab kasutada kui siduda ainult ranne ja nukid ning sõrmed vabaks jätta.
Mis vahe on amatöör ja profi MMA kinnastel?
Kõige suurem vahe on nukkide otsas oleva pehmenduse paksuses. Amatöör MMA kinnastel on mitu korda paksem pehmendus, mis on mõeldud kas algajatele või trennis sparrimiseks. Paksem kinnas segab lukumaadlust aga profi kindaga trennis jõuga ei lööda. Amatöör kinnastel on pikem randme osa ja tugevam kinnitus.
Profi MMA kindad on õhukesed ja pehmendavad lööki minimaalselt. Kasutatakse professionaalide võistlustel või trennides, kus paarilist jõuga ei lööda. Profi kindaga poksikotti täie jõuga mitte lüüa sest põrutab palju kätt ja pikemal kasutamisel tekivad vigastused.
Milliseid MMA kinnaste variante on saadaval ja kuidas neid valida?
Kõikidel brändidel on amatöör ja profi kindad selgelt eristatavad. Kui oled selgeks teinud õige tüübi siis järgmine samm oleks materjal. Kunstnahast ja päris nahast kinnaste kõige suurem erinevus on vastupidavuses jõuga lüües.
Kui kasutada kindaid ainult sparriks siis peab ka kunstnahk ilusti vastu. Regulaarselt lapasi või sihtmärke suurema jõuga lüües tuleks vaadata nahast kinnaste poole. Kunstnahast kindaid on valikus Starpro, Venumi ja Ringhornsi poolt. Nahast kindaid valides vaata Fairtexi poole.
MMA kinnas ei tohi käes loksuda. Liiga suure kindaga ei püsi käsi paigal ja suurema pehmendusega kinnastel võib kätt kergesti vigastada.
Kinnas on õige suurusega kui saad kätt lahtiselt hoida ilma suurema vaevata, saad käe mugavalt rusikasse panna ja kinnas ei loksu/liigu käes. Kõik kindad võiksid olla alguses natukene rohkem pingul kui on mugav (kuid mitte häirivalt) sest eriti sõrme osad muutuvad kasutades vabamaks.
Mida MMA kinnastest veel teada?
Kuna pehmendusega kinnast ei saa veega pesta, siis on igapäevane hooldus tähtis. Peale trenni tuleb kinnas tuppa kuivama jätta (kuumad pinnad kahjustavad materjali) sest halba lõhna on pärast raske välja saada. Peale tuulutamise saab kinnast puhastada ainult antiseptiku või spetsiaalse vahendiga pihustades.
Meie mudeleid kasutatakse Eesti MMA võistlustel, vabavõitlusliiga amatöörkinnastena ning paljudes spordiklubides üle Eesti.
Mugavatele kinnastele vaata lisaks ka jalakaitsmeid, hambakaitsmeid ja peakaitsmeid. Koduseks trenniks uuri poksikottide, löögikilpide ja hüppenööride valikut. MMA kinnaste müük on meile igapäevaseks toiminguks, seega pöördu oma küsimustega julgelt meie poole.