TELLIMUSTELE ALATES 50€ TASUTA TARNE PAKIAUTOMAATI     |     MAKSA HILJEM ESTO JÄRELMAKSUGA

Poksikoti kinnitused

Tooted 1-15, kokku 18

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus
  1. Wacoku Poksikoti Vedrukonks
    al. 6,00 €

Tooted 1-15, kokku 18

Page
lehekülje kohta
Määra kahanev järjestus

Seisev poksikott toetub põrandale ning koosneb vee või liivaga täidetavast mahutist ja mahuti külge kinnituvast postist ja pehmendusest. Teda on mugav paigaldada ja lihtne vajadusel eest ära tõsta. Seisev poksikott on enamasti kallima hinnaga ning võib väga tugevate löökide korral pisut nihkuda. Seisev poksikott on hea alternatiiv juhul, kui poksikotti ei ole võimalik lakke või seina kinnitada. Kui soovid lisaks kätele ka jalalööke harjutada, vali pikem ja pisut raskem kott. Lastele aga tasub osta pisut kergem poksikott - nii ei saa liigsed ja luud kannatada. Kui müra summutamine on sulle (või naabritele) oluline, kata põrand puslemattidega. Ideaalne ruumisuurus poksikoti treeninguks on 3x3m - nii saad igast küljest ümber koti liikuda. Kui sellist vaba pinda ei ole, pane poksikott nurka, ent veendu, et on piisavalt ruumi liikumiseks. 

Treenimaks kiirust ja jõudu, tuleb poksikotti lüüa suhtelistelt tugevalt. Regulaarne harjutamine nõuab korrektset löögitehnikat ning varustust. Veendu, et sul on korralikud kotikindad. Võid treenida ka poksikinnastega, ent arvesta, et kinnaste täidis surutakse pikaajalise poksikotitreeningu käigus kokku. Selliste kinnastega trennis sparrimine võib olla sinule ja treeningpartnerile ohtlik. 

Tähelepanu! Sparringkinnastega treening poksikoti peal vähendab märkimisväärselt poksikinda eluiga ning kotitrenni käigus tekkinud tootevead ei kuulu vahetamisele ega tagastamisele. Ära löö poksikinnastega kotti, sest nii lõhud kinnaste löögipinda ja sisu.

Randmete fikseerimiseks on mõistlik poksikinnaste all kasutada poksisidemeid.

Tavaline treening poksikotiga koosneb 3 või 4 raundilisest tsüklist. Iga raund on 2-3 minutit pikk. Mõistlik puhkus raundide vahel on 30 sekundit. Tsüklid koosnevad lihtsatest löökidest, mis sooritatakse puhkuseta pideva jadana.

Suurema koormuse saavutamiseks tõsta lühikeste ja suure intensiivsusega löögiseeriate tsükleid.

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.