Mattide taust ja iseloomustus

Budopunkti spordimattide kõige olulisemaks tehniliseks väärtuseks on  pealispindade tekstuur ja materjali omapära, mis on valmistatud ja kohandatud  vastavalt individuaalsetele võitluskunstide tehnika nõudmistele. Juba alates 1972. aasta Müncheni olümpiamängudest on vastavad matid olnud teerajajad judo mattide arendamisel ja valmistamisel. Pidev töötamine rahvusvaheliste standardite loomisel ja nende ellu viimisel annab toodetele kõrge kvaliteedi tunnustuse.

 

 

 

 

Mattide eripära:

-kindel/stabiilne jalgealune löömisel

-komistamise ja libisemise ennetamine heitel

-marrastuste riski vähendamine sportlastel, kes ei kanna traditsioonilist vormi

-combat matt on loodud politsei, turvateenistuse ja militaarteenistuse õppuste/treeningute jaoks - materjal peab vastu ka sõjaväesaabastele

 

Kindel/stabiilne jalgealune

Matid on lamineeritud spetsiaalsest kummist „vahvel“ struktuuri materjaliga. Väiksed lõhed kasutatud materjalis tekitavad vaakumi mati ja põrandapinna vahele, mis takistab mattide nihkumist ka kõige tugevamate vertikaalsete liikumiste korral. Tatami mattide asetus püsib kindlalt paigas -  tooteid kasutatakse paljudel professionaalsete võitluskunstide (maailmameistri)võistlustel.

 

 

Mattide eluiga

Spordimattidel on pikaaegne kasutusiga ka kõige intensiivsemate treeningute korral. Õige hooldamise tulemusena püsib matt värvikindlana – ei tuhmu, säilitab oma esialgset tooni ning on hea kulumis-ja kriimustuskindusega. Regulaarsel ja sihipärasel mati kasutamisel püsib materjali elastsus ja struktuur.

 

Mattide hooldus

Enne esmakordset kasutust tuleb mati pind üle pesta tavalise veega. Alguses võivad matid olla pisut libedad, kuna tootmise käigus kaetakse toode parafiiniga, mis väldib kriimustuste teket tootmise ajal.

-Regulaarseks hooldamiseks ja puhastamiseks pole muud peale vee tarvis. Tuleb jälgida, et vesi ei jääks mattide ühenduskohtade vahele ja et matialune pind oleks kuiv.

-Kui tegu on puslemattidega, siis põrandalt lahti võttes tuleb toodet eraldada piki hammaste riba tõmmates. Mida ettevaatlikumalt ning vähem lahti-kokku toodet võtta, seda pikem on mati eluiga.

 

Tatami professional  Judo Matt Tatami DeLuxe Vinyl + Antislip - 200x100x4cm 240kg/m3

Võitluskunstide mattide bestseller. Mitmeid aastaid on kasutatud matti rahvusvahelistel judo maailmameistrivõistlustel ja olümpiamängudel.

 

 

-milleks mõeldud: judo treeninguteks ja võistlusteks + sobib ka teistele kahevõitlusaladele

-tihedus: ca 240 kg/m3

-kvaliteedinäitaja: E 215 helisummutav komposiit vahtkumm

-pealispind: rice straw mustriga vinüül materjal

-aluspõhja materjal: libisemistakistusega lateks (waffle structure)

-pikkus: 2.000 või 1.000 mm (rahvusvaheline standard)

-laius: 1.000 mm (rahvusvaheline standard)

-strength: 40 mm (rahvusvaheline standard)

-vastavus standarditega: force reduction - DIN 18032, Part 2 and DIN 7926: 40 mm standard thickness equates to approx. 73% force reduction

 

Rahvusvahelised võistlused, kus Tatami professionali on kasutatud:

-olümpiamängud:

1972 München

1976 Montreal

1984 Los Angeles

1992 Barcelona

-maailmameistrivõistlused:

1979, 1982, 1997 Pariis

1986, 1993 Kanada

1991 Barcelona

2002 Basel

-eriolümpia:

2012 München

 

MMA professional - MMA Matt Tatami DeLuxe Vinyl + Antislip - 200x100x4cm 200kg/m3

MMA (sportlik vabavõitlus) nõuab spordialaspetsiifilisi nõudmisi nii võitlejatelt kui ka nende varustuselt.

MMA professional matt on ideaalne kate kõrgetasemeliste võistluste jaoks ning sobilik mitmekülgsete võitlustehnikate sooritamiseks. Matt tagab kindla jalgealuse löökidel ja piisava pehmenduse kukkumistel. MMA matt kaitseb keha põrandavõitlusel, kuid on siiski piisavalt tugev, et mitte takistada erinevaid liikumisi ja võtteid.

Mati pealispind on kaetud libisemist takistava vinüülmaterjaliga, et vältida marrastusi kukkumisel nendel, kes ei kanna traditsioonilist vormi. Aluspõhi on valmistatud libisemisvastasest materjalist, mis takistab mattide liikumist treeningu/võistluste ajal. Sellega luuaks võitlejale stabiilne ja kindel jalgealune. Mati kangast on lihtne puhastada.

MMA professional on mõeldud puurivõitluse võistlusmatiks ja kasutamiseks treeningkattena eliitvõitlejate hulgas.

 

 

-milleks mõeldud: MMA, võistlusteks ja edasijõudnud treenijatele

-tihedus: u 200 kg/m3

-kvaliteedinäitaja: E 200 komposiit vahtkumm foam core

-pealispinna materjal: MMA libisemisvastane vinüül

-aluspõhja materjal: libisemisvastane lamineeritud lateks waffle rubber materjal

-värvid: sinine, punane, hall, must

Standard suurused

-pikkus: 1,000, 2,000 mm

-laius: 1,000 mm

-paksus: 50 mm

-vastavus standarditega: Force Reduction - DIN 18032, Part 2 and DIN 7926: 40 mm standard thickness equates to approx. 75% force reduction

 

everroll® spordisaalide põrandakatted

 

Mis on everroll®?

everroll®  – vetruv, vastupidav, helisummutav ja libisemisvastane põrandakate spordihoonete, treeningsaalide, messide, müügipindade jpt rajatiste jaoks. Ideaalne põrandakate suurte mehaaniliste koormuste taluvuseks - kate vähendab sportlaste liigestele ja sidemetele avalduvat treeningkoormuse mõju.

 

 

 

Alljärgnevalt on kirjeldatud everroll® põrandakatte peamisi omadusi

 

Põrutusi minimeeriv materjal - kaitseb treenijaid

everroll®  põrandakate sobib kasutamiseks spordiklubides ja treeningkeskustes nii professionaalsetel sportlastel kui ka tervisespordi harrastajatel. Omapärane põrutust vähendav materjal kaitseb sportlaste liigeseid ja sidemeid treeningul avalduva koormuse eest.

Vastupidav

everroll® compact and everroll® impact - detailne katte struktuur ja suur tihedus muudavad katte vastupidavaks ning pikendavad katte eluiga. Eriti sobilik on kate suurte raskustega treeningalas, kus vahendid (nt kettad, hantlid, sangpommid, jõukangid) avaldavad põrandale ülemäärast koormust. everroll® pehmendused kaitsevad põrandat kahjustuste eest.

Turvaline ja libisemiskindel

Katted pakuvad treenijale turvalist jalgealust, vältides libisemist raskuste tõstmisel ja jõumasinatel harjutuste sooritamisel.

Kvaliteet värvi tehnoloogia

edition® 4.0 pakub kõrgtehnoloogilist värvidisaini lahendusi. Sõltumata ruumide valgusest näivad põrandakatte värvid alati kirkad, tõetruud ja kaubandusliku väljanägemisega.

Kiire ja lihtne paigaldamine

everroll®  katet on lihtne paigaldada ja toode ühildub tihkelt katte all oleva põrandapinnaga. Vajadusel saab kasutada ka everroll® puzzletile ja multitile katteid. Täpsustavate küsimuste ja muu tehnilise informatsiooni korral palun pöörduda Budopunkti.

 

 

 

Uudne pealispinna töötlus: peegelduseta ja erksate värvidega põrandakate

 

Edition 4.0 tutvustus:

Suurtest akendest või muudest valgusallikatest tulev intensiivne valgus ei  muuda everroll® katete värvi erksust. Sõltumata valgusest pakub everroll® põrandakate alati tõetruud värvilahendust.

Eelised:

-puhtad värvid

-kvaliteetne väljanägemine (sõltumata valgusest)

-ei peegelda (mattvärv) – puudub läikeefekt

-kasutusel põrandamärgistusel spordirajatistes (hea värvi nähtavus)

 

Erinevate everroll® põrandakatete iseloomustused:

 

everroll® compact

Saadaval kahes paksuses: 4 mm ja 6 mm. Omapärane põrutust vähendav materjal kaitseb sportlaste liigeseid ja sidemeid treeningul saadava koormuse eest. Lisaks on tootevalikus everroll® impact erinevad variatsioonid ja paksused

 

Kasutus: kardio- ja jõutreening, funktsionaalnetreening, taastusravi (ainult everroll® xtreme/uni I/stone)

 

 

everroll® impact

Kate on spetsiaalselt valmistatud vabade raskuste ja crossfit treeningute jaoks. Kate talub suurt kokkupõrke raskust, ennetab vigastuste teket ja on eriti vastupidav kukkuvale/langevale treeningvahendile (hantlid, sangpommid, jõukangid, kettad). Saadaval kolmes paksuses: 8 mm, 10 mm, 12 mm.

 

  Kasutus: vabad raskused, crossfit, kardio-ja jõud

 

 

everroll® impact+

Kahekihiline põrandakate, mis on välja töötatud vabade raskustega treeningu alasse ning samuti sobib funktsionaalsetreeningu sooritamiseks, kus on oluline leevendada põrutusi ja summutada heli. Põrandakattel on omadus vähendada raske treeningvahendi ja põranda kokkupõrkel tekkivat müra. Eriline katte vetruvus aitab raskuste tõstmisel koormust jaotada. Põrandakatte koosneb kahest üksteisega tihedalt seotud kihist: elastne Regupol® kate ja everroll® pealiskate.

 

Kasutus: funktsionaalnetreening, vabad raskused, crossfit

 

 

everroll® multitile

Spetsiaalselt raskuste tõstmise treeninguks valmistatud 27 mm paksune vetruv plaatkate. Eriti sobilik on kate suurte raskustega harjutamise treeningalas, kus vahendid (nt kettad, hantlid, sangpommid, jõukangid) avaldavad põrandale ülemäärast koormust. Kate kaitseb kattealust põrandat mehaaniliste kahjustuste eest. Põrand summutab kokkupõrke heli ja pakub treenijatele pehmendusega, kuid siiski tugeva ja stabiilse pinna.

 

Kasutus: vabad raskused, crossfit, kardio-ja jõutreening

 

 

everroll® weightlayer

everroll® weightlayer on 43 mm paksusega ekstratugev kate, mis on valmistatud eriti suurte raskustega jõutreeninguks ja –tõstmiseks. Kate pakub maksimaalset kokkupuute löögisummutust, mis omakorda vähendab tekkivat vibratsiooni.

 

Kasutus: vabad raskused, crossfit

 

 

everroll® crosstile

everroll® crosstile on ühekihiline elastne plaatkate, mis on valmistatud crossfit-treeningute nõudmistele. Eriti vastupidav materjali struktuur tagab hea kokkupuute löögisummutuse ning omab head libisemistakistust. Kate on sobilik kasutada crossfit, hüppe ja sprindi treeningutes. Katet on saadaval kahes paksuses: 30 mm ja 43 mm.

 

 Kasutus: crossfit

 

 

everroll® kombi

everroll® kombi on kahekihiline eelvalmistatud elastne treeningkate, mis on spetsiaalselt toodetud sprindi treeningute jaoks. Vetruv põrutusi leevendav katte tekstuur kaitseb treenijate liigeseid. EPDM katte pealispind on vastupidav ja libisemiskindel.

 

 Kasutus: sprinditreeningud

 

 

Regupol® sound 12

 

Regupol® sound 12 - helisummutav ja vetruv spordisaali põranda vahekiht, mille peale on tavaliselt konstrueeritud puidust pealiskatted. Regupol® sound 12 katet saab ühildada vineerikihtidega, mis kombineeritult aitavad jaotada põrandale avalduvat koormust. Vineerikihi peal võib kasutada erinevaid spordisaalide jaoks mõeldud parkettpõrandaid, mis vastavad aeroobika jt sarnaste spordialade nõudmistele ja spetsiifikale.

 

1. aluspõrand 2. Regupol® sound 12 kate 3. keskmine vineerikiht 4. pealmine spordisaaliparkett

Kasutus: aeroobika, jooga

 

 

everroll® relax

everroll® relax on valmistatud tihedast ja taaskasutatavast vahtkummist, mis on kombineeritud traditsioonlise tatami mati vinüültekstuuriga. Matt sobib ideaalselt erinevate joogaliikide treeninguks. Joogatreeningud nõuavad tihti tasakaalukaotusi nõudvaid asendeid, mistõttu saab everroll® relax matte asetada spordisaali seinast-seinani, et pakkuda turvalist ja mugavat treeningkeskkonda.

 

 Kasutus: jooga

 

 

everroll® stretch & fight

everroll® stretch & fight on ideaalne matt kesktasemel võitlustreeningute jt sarnaste treeningute kasutamiseks. Matte saab kasutada üksikuna või terve treeningsaali ulatuses. everroll® stretch & fight matid asetatakse otse spordisaali põranda peale, kus hakatakse treeningharjutusi sooritama. Mattide turvalise treeningu tagab selle libisemisvastane pealispind.

 

 Kasutus: võitluskunstid, jooga, aeroobika

 

 

Tatami Martial Arts Mats

 

Budopunkti poolt pakutavad spordimatid omavad suurt kandepinda võitluskunstide seas üle maailma. Samasuguseid judo ja MMA matte on aastaid kasutatud maailmas mitmete võitlusspordialade treeningrajatistes ja rahvusvahelistel meistrivõistlustel.

 

Chris-Uwe Hörnberg (2010 Euroopa meister ja mitmekordne Saksamaa meister) ja Egor Prasolow (mitmekordne Põhja Rhine-Westphalia regiooni karate meister) - treenivad tatami matil.

Kasutus: võitluskunstid

 

 

Helisummutuse ja vibratsiooni vähendamine sporditööstuses/spordiklubides

Spordiklubides esineb palju müra ja vibratsiooni, mis on üldjuhul tekitatud treeningvahendite (kettad, hantlid, sangpommid jpm) kokkupuutest/põrkest põrandaga. Need helid võivad pakkuda ebamugavust teistele treeningsaalis viibijatele või rajatises olevatele üürnikele. Lisaks laiale põrandakatte valikule keskendutatakse ka heli ja vibratsiooni summutavate toodete valmistamisel ehituses. Üsna enam laiendatakse oma fookust ka spordirajatiste ja treeningsaalide ehitamise lahendustele. Protsessi on kaasatud arhitekte, akustika spetsialiste kui ka erinevate ehitiste omanikke innovaatiliste helilahenduste väljatöötamisel, mis puudutavad just mitmetasandilisi spordirajatisi. Helisummutavad põrandkatted on tõestanud oma töökindlust arvukates ehitusprojektides, kus on vaja spetsiifilisi akustilisi ja vibratsiooni kontrollivaid lahendusi.

 

 

 

Milline kate sobib kindla suunitlusega treeningu/harjutuste sooritamiseks?