Ülevaade kimonost

Kimono on avara lõike ja tugevate õmblustega riietus. Üldiselt on igale võitluskunstile mõeldud spetsiaalne riietus. Kimono lõige ja materjali paksus oleneb sellest, kas on tegemist maadlemisel või löömisel baseeruva alaga.

 

Judos, kus heidetakse, sooritatakse lukke ja maadeldakse, on jakk paksust kangast (280-900g/m) ja püksid tugevdatud säärtega. Judo kimono  on piisavalt tugevast ja vastupidavast kangast, võimaldades maadelda ja sooritada heiteid. Antud kimono õhemad mudelid sobivad kenasti ka jujutsu ja aikido harrastajale.

 

Karates, kus lüüakse käte ja jalgadega, on kimono võrreldes judo ki-ga õhem ning veidi teise lõikega. Karates eristatakse veel kimonot kasutusvaldkonna järgi, selliselt jaotatakse kimonod treening-, kata- ning kumite kimonoks.

 

 

Jujutsus, kus löökide ja heidete osakaal on pooleks, kasutatakse ühtlaselt 12-14oz paksu kimonot.

 

Enamus uute budo alade kimonoid on loodud traditsioonilise judo kimono baasil.

Kimono korrashoid ja kokkupanemine on kasulik noortele oma asjade eest hoolitsemiseks. Treeninguid alustataksegi esmalt oma varustuse korrashoiu, sealhulgas ka kimono voltimisega. Nii õpivad algajad austama oma varustust, mis kandub edasi ka igapäevaellu.

 

Õige kimono loob trennides ühtsustunde ja näitab kuulumist klubisse.

 

 

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.

Soovid asjatundjaga nõu pidada? Helista 6543 029, kirjuta info@budopunkt.ee või tule Budopunkti Tallinna kauplusesse. Budopunkt varustab spordiklubisid ja harrastajaid treeningvahenditega aastast 1997.