Nõuandeid lapsevanemale lapse suunamiseks võitlusspordi treeningutesse

 

Millegipärast üritatakse juba 2-3 aastaseid lapsi kahevõitlusala klubisse sokutada. Kulla vanemad, laske oma võsukesel ka laps olla, võitlusega jõuavad nad tegelda ka hiljem. Minu soovitus -  enne 5. eluaastat last võitluskunsti treeningusse mitte panna.  Pigem eelistage vabamaid treeninguid nagu näiteks ujumine või võimlemine. Kui kõigele vaatamata soovite oma last suunata kahevõitlusklubisse, siis siin on minu soovitused:

 

1. Kõigepealt peate selgeks tegema, kas laps soovib üldse kahevõitlusalaga tegelda, sest igas jõnglases on sõdalane ainult, et ühes on seda 3 minutit, teises jällegi 30 aastat.

 

2. Laps pange kindlasti kutsetunnistusega treeneri/õpetaja juurde. Mida kõrgem on treeneri kvalifikatsioon, seda parema õpetuse Teie laps saab.

 

3. Mina soovitaksin laps kõigepealt panna treeningusse, mis baseerub rohkem maadlusele (judo, jujutsu jne), sest seal saab laps kehakooli akrobaatika ja võimlemise näol.

 

 

4. Löökidele baseeruvate võitluskunstidega (karate, kickpoks, taekwondo jne) võiksid lapsed alustada alates 7. eluaastast.

 

5. Kindlasti mõelge läbi logistika. Ideaalis võiks laps treeningusse minna ja tulla ise.

 

6. Väga tähtis on õpetaja ja õpilase sobivus. Ainult Teie, lapse ja treeneri koostöös saavutate parima tulemuse.

 

 7. Ärge kritiseerige erinevaid võitluskunste, sest pole olemas viletsaid võitluskunste. On olemas vaid head ja halvad õpetajad.

 

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.

Soovid asjatundjaga nõu pidada? Helista 6543 029, kirjuta info@budopunkt.ee või tule Budopunkti Tallinna kauplusesse. Budopunkt varustab spordiklubisid ja harrastajaid treeningvahenditega aastast 1997.