Kimono valimise põhimõtted ja soovitused

 

1. Alusta kimono valimist küsides nõu lapse treenerilt, kelle kogemused peaksid olema sedavõrd suured, et teada, milline kimono sobib just Teie lapse treenimise riietuseks. Kimono valikul on oluline lähtuda eelkõige harrastatavast võitluskunsti alast. Üldjuhul on judo kimono oluliselt paksem kui karate kimono. Taekwondo kimono kaelalõige on erinev ning mõni mudel tõmmatakse selga üle pea. Aikido, ju jutsu ja kudo treeningutel kasutatakse sageli õhemat judo kimonot. Brasiilia ju jutsu kimono lõige on taaskord teistsugune.

 

2. Kimono valimise juures arvesta, et laste suurused on üldjuhul (100-150cm) kitsa lõikega ja püksid nii kummi kui ka nööriga. Pikkusi alates 160cm peetakse täiskasvanute numbriks. Sellepärast on kimono juba laiema lõikega ja püksid sageli ainult nööridega.

 

3. Treeningkimonote pikkused suurenevad 10cm kaupa. Spetsiifilisemad ning kallimad võistluskimonod aga 5cm kaupa.

 

4. Kui kimono on valmistatud 100% puuvillast, siis läheb see pesus kokku u 5-7%

 

 

5. Kimonod, milles on ka polüestrit, läheb peale pesu kokku u 2%

 

6. Kunstkiust kimonod pesus kokku ei lähe.

 

7. Lastele võiks osta pisut suurema kimono - arvestades, et nende kasvamine toimub üsna kiiresti.

 

8. Kimono püksid ei ole puusapüksid, vaid asetuvad kõhule langedes puusadele, et püsiks paremini üleval.

 

9. Värvilisi kimonoid võite osta ainult treeneri soovitusel. Kuigi on saadaval erivärvitoonides kimonosid on nende valimine lubatud üksnes treeneri nõusolekul, esiteks lastes ühtsustunde tekitamiseks ning teiseks võrdsuseks.

 

Kirjutas Igor Neemre

Igor on Budopunkti asutaja (1997) ja üks Eesti kogenumaid võitlusspordi asjatundjaid. Ta on endine tippsportlane ja Eesti karatekoondise peatreener, spordiklubi Budokan rajaja ning spordimetoodik.

Soovid asjatundjaga nõu pidada? Helista 6543 029, kirjuta info@budopunkt.ee või tule Budopunkti Tallinna kauplusesse. Budopunkt varustab spordiklubisid ja harrastajaid treeningvahenditega aastast 1997.