Mis on TRX?

TRX on treeningvahend, millega saab teostada arvukaid ja mitmekülgseid jõuharjutusi oma keha raskust kasutades. Lisaks arendatakse ka painduvust, tasakaalu, koordinatsiooni ja tugevdatakse kerelihaseid. TRX vahendi suurimaks plussiks on selle mobiilsus. Iga üks saab vahendi üles seada erinevates kohtades – seal, kus ise harjutusi teha soovid (nt kodus, kontoris, reisil). TRX on unikaalne kaasaskantav jõusaal, mis lubab treeningut teostada vabas õhus ja looduskaunites kohtades. Üks ägedamatest treeningseadmetest vahelduse ja värskenduse loomiseks tavapäraste treeningute kõrvale – naudi TRX vahendi kasutamist üksi või teiste treeningsõpradega.

 

 

Miks on vaja jõutreeningut?

Kõik meie igapäevased liigutusülesanded nõuavad lihasjõudu. Sellest tulenevalt on lihasjõud üks peamine kehaline võime. See loob aluse teistele olulistele kehalistele võimetele (koordinatsioon, kiirus, painduvus). Regulaarne ja õigesti sooritatud jõutreening aitab vähendada mitmeid vaevusi ja haigusi (südame-veresoonkonnahaigused, rasvumine). Jõuvõime hakkab vanuse tõustes kahanema, mistõttu tuleb eriti suurt tähelepanu pöörata keskealiste ja eakate teadlikkuse tõstmisele jõuharjutuste olulisusest. Jõutreeningu tulemusena  paraneb nii füüsiline kui ka vaimne tervis, mis loob aluse elukvaliteedi paranemisele.

 

Kellele sobib TRX treening?

TRX sobib erinevate treenitustasemega huvilistele – algtasemest edasijõudnutele. Esmakordselt TRX treeningu ja vahendiga tutvumisel on soovitus läbida treeningtund koolitatud treeneri käe all, et õppida õigesti seadet kasutama ja liigutustegevusi sooritama. Hiljem, kui on saavutatud teatud oskused, siis on kõikidel huvilistel võimalus TRX vahend soetada ja iseseisvalt trenni teha.