Oma ettevõtte töötaja tunnustamine ja talle lisaväärtuse tagamine igapäevatöös võib tõsta tema rahulolu- ja õnnetunnet. Keha ja vaimu tasakaal, aktiivne eluviis ning hea tervis – väärtused, mis on olulised igale inimesele. Istuva iseloomuga igapäevase kontoritöö kõrvalt liigutamine suurendab kehalist aktiivsust. Regulaarne tervisevahendite kasutamine aitab suurendada füüsilist tegevust ja vähendada erinevaid vaevusi. Sellest tulenevalt omavad sportimisvahendid kehalist aktiivsust tõstvat ning tervist edendavat rolli töötajate päevas.

 

Aktiivse puhkuse ja sportimise võimalused töökontoris loovad aluse kõikide eelnevalt kirjutatud märksõnade saavutamiseks. Mitmete treeningvahendite abil saab luua kontoris keskkonna, kus ettevõtte töötajatel on võimalus oma töökohas „aeg maha võtta“, puhastada mõtteid ja koguda energiat. Aktiivse pausi tulemusena kasvab töötaja suutlikkus oma tööülesannetele uue hooga keskenduda ja tehtud tööd värske ning erksa meelega analüüsida.

Milliseid tervise- ja sportimisvahendeid on nutikas kasutada ettevõtte kontoris, puhke- või treeningruumis? Alljärgnevast Budopunkti soovitustest ja kirjeldusest saab ammutada inspiratsiooni aktiivse kontori loomiseks.

 

1. Massaaži- ja lõõgastusvahendid

Massaaživahendid on mõeldud regulaarseks kasutamiseks igapäeva tööst ja treeningutest tulenevate lihaspingete leevendamiseks. Käepärane treening- ja taastusvahend lihashoolduseks kodustes ning kontori tingimustes. Sobib inimestele, keda vaevavad tööst tulenevad lihaspinged ning kes tegelevad nii tervise- kui ka harrastusspordiga.

VAATA TOOTEID

Massaaživahendite kasutegurid:

- vereringet stimuleeriv massaaži efekt,

- kerelihaste tugevdamine,

- lihastoonuse tõstmine,

- lihaspingete vähendamine,

- lihaste düsbalansi (lihaste nõrkus, lühenemine – tasakaalust väljas) vähenemine,

- liigeseliikuvuse suurendamine,

- närvilihasaparaadi koostöö paranemine,

- ennetab spordivigastusi (profülaktiline eesmärk),

- lihaskoordinatsiooni paranemine,

- sooritusvõime paranemine.

Kuidas FOAM ROLLERIT ehk massaažirulli kasutada:

Esimest korda kasutades soorita eelnevalt väike soojendus, et lihased oleksid rullimiseks valmis. Pea meeles, et rullida tuleb ainult üle pehmete kudede - lihaste, mitte luu ega liigese peal. Alusta rullimist aeglaselt paari sentimeetri kaupa. Valupunktis hoia asendit 20-30 sekundit, kuni valutunne väheneb. Rullimise ajal jätka oma tavapärase hingamissagedusega. Harjutuse sooritamisel pinguta kerelihaseid (tõmba kõht sisse/hoidu lodevast kehahoiust). 

Rullimise näited (trapets, selja lailihas reie nelipealihas):

Trapets lihase rullimise tehnika

 1. selililamang, jalad kõverdatult täistallal maas
 2. aseta rull trapets lihasele (selja ülaosa)
 3. rulli aeglaselt 1-2 minutit

Selja lailihase rullimise tehnika

 1. külililamang, käsi ülal
 2. aseta rull selja lailihasele
 3. rulli aeglaselt 1-2 minutit

Reie nelipealihase rullimise tehnika

 1. küünarvarstoeng-lamang
 2. aseta rull reie nelipealihaste alla
 3. Rulli aeglaselt 1-2 minutit

 

 

2. Võimlemisvahendid

Erinevad võimlemispallid on tõhusad abivahendid suurendamaks igapäevast kehalist aktiivust. Fitpall leevendab ja parandab igapäevaseid kontoritööst või pikaajalisest jalgade peal seismisest tekitatud vaevusi, millest sagedasemad on alljärgnevad:

- alaseljavalud,

- käte/jalgade tuimus,

- lihaspinged,

- peavalud,

- rasvumine.

VAATA TOOTEID

Regulaarsetelt harjutuste sooritamise tulemus:

- tasakaalu parandamine,

- korrektse ja kauni kehahoiu saavutamine,

- arendab ajutegevust (aistingud/meeled),

- keha rasvamassi vähenemine/kaalu langetamine,

- alaseljavalude ennetamine ja lihaspingete vähendamine,

- tugevdab kerelihased,

- stimuleerib vereringet,

- parandab unekvaliteeti.

Kuidas valida omale õige suurusega võimlemispall (fitball)?

<155cm: 55cm võimlemispall

155cm ≥ 165cm 65cm võimlemispall

>165cm:  75cm võimlemispall

 

Soovitus kontoritöötajatele: kasuta palli tooli asemel. Vaheta päeva jooksul aeg-ajalt tool palli vastu. Pallil istumine sunnib Sind hoidma oma keha korrektses asendis. Sellega ennetad alaseljavalusid, vähendad lihaspingeid ning tugevdad oma kerelihaseid.

Harjutusvara võimlemispalliga (1):

 1. Iste pallil + ülakeha sirutus. Istu pallil, jalad koos, siruta käed üles, peopesad vastamisi. Sirutuse ajal hinga sügavalt sisse ja käte langetamisel hinga välja. Tõmba kõht sisse – pinguta kõhulihaseid.
 2. Painutused küljele. Lai harkseis, pall asetseb parema jala kõrval. Siruta vasak käsi üles, aeglane painutus paremale , kuni käsi on paralleelne maapinnaga. Parema käe peopesa/küünarvars (oleneb individuaalsest painduvusastmest) toetub pallile. Jätka tavapärast hingamist ja hoia asendit paar sekundit. Korda sama teisele küljele.
 3. Iste pallil + jalatõsted - istu pallil, jalad koos.  Tõsta sirutatud jalg maaga paralleelselt, samaaegselt siruta käed kõrvale, hoia asendit paar sekundit. Langeta jalg. Korda harjutust.
 4. toenglamang pallil - toenglamangus jalatõsted pallil. Tõsta sirutatud parem jalg üles paralleelselt maapinnaga (või veidi kõrgemale), hoia paar sekundit, langeta jalg. Korda sama harjutust vasaku jalaga.
 5. Selililamang, parem jalg kõverdatud täistallal maas. Vasak jalg sirutatud pallil. Puusatõsted (keha hoitud, tõmba kõht sisse).  Keha moodustab sirgjoone. Hinga sügavalt sisse-välja ja hoia asendit paar sekundit. Korda harjutust ja vaheta jalgu.

Harjutusvara võimlemispalliga (2):

 1. selililamang, jalad täisnurga all kõverdatud pallil. Istessetõusud. Toime: kõhulihased
 2. selililamang, jalakõverdatud pallil. Puusatõsted. Hoia asendit paar sekundit, seejärel langeta puusad. Toime: kerelihased, reie nelipealihas, tuharalihas, puusapainutaja lihas
 3. Kõhu-ja seljalihased + tuharalihased: selililamang, käed all, jalad sirutatult pallil. Hoia puusad üleval (pinguta kõhulihased) – jalatõsted. Toime:
 4. Kerelihased+käelihased: toenglamang jalad pallil.

 

3. Jõu-või venitusharjutuste vahendid

Kõik meie igapäevased liigutusülesanded nõuavad lihasjõudu. Sellest tulenevalt on lihasjõud üks peamine kehaline võime. See loob aluse teistele olulistele kehalistele võimetele (koordinatsioon, kiirus, painduvus). Regulaarne ja õigesti sooritatud jõutreening aitab vähendada mitmeid vaevusi ja haigusi (südame-veresoonkonnahaigused, rasvumine). Jõuvõime hakkab vanuse tõustes kahanema, mistõttu tuleb eriti suurt tähelepanu pöörata keskealiste ja eakate teadlikkuse tõstmisele jõuharjutuste olulisusest. Jõutreeningu tulemusena paraneb nii füüsiline kui ka vaimne tervis, mis loob aluse elukvaliteedi paranemisele.

VAATA TOOTEID

Tooted sobivad erinevate treenitustasemega huvilistele – algtasemest edasijõudnutele - kellele meeldib sooritada jõuharjutusi oma keharaskusega või kasutada selleks erinevaid raskusi. Näiteks: kaasaskantava "jõusaali" (nn TRX) treeningvahendi suurimaks plussiks on mobiilsus – vahendi saab üles seada erinevates treeningkohtades – seal, kus  ise soovid (kodus, kontoris, välitingimustes). Toode on reguleeritava pikkusega – vastavalt kasutaja nõudmistele saab pikkust kohandada. Suure tihedusega valmistatud nailon rihm pikendab toote eluiga. Vastupidavad õmblused (ristpiste). Mugavad elastsed vahtplastist käepidemed tagavad mõnusa treeningelamuse. TRX meetodiga treenides kasutatakse oma keharaskust – seega pole rohkem lisavahendeid vaja.

 

Kasutegurid:

TRX võimaldab väga mitmekesise treeningu sooritamist: jõu-, painduvuse -,koordinatsiooni-, tasakaalu-, kerelihaste- ja vastupidavusharjutusi – võimalus treenida kõiki lihasgruppe. 

Kummilintidega sooritatud harjutuste mõju:

 - jõutreening – jõuvõime arendamine,

- keha vormiv/skeletilihastoonus kasv,

- efektiivne taastusravi vahend,

- vereringe stimuleerimine, 

- kehahoiu paranemine,

- kogu keha treening: tuhar/kõht/selg/jalad,

- regulaarne kasutamine: ainevahetuse intensiivistumine, keha rasvamassi vähenemine,

- lihtne kaasas kanda (KERGE): kasuta kontoris, kodus, välitingimustes.

 

 

4. Tasakaaluvahendid

Pidev stabiilse asendi otsimine aktiveerib kehatüve lihased. Regulaarse treeningu tulemusena paraneb tasakaalutunnetus ja tugevnevad kerelihased, mis kombineeritult tagavad ilusa rühi. Tasakaalupadi on soovitatav ka istuva töökohaga inimestele. Padi asetatakse tooli peale, mis aitab hoida kontrolli oma kehahoiu üle. Tasakaalu padi leevendab alaseljavalusid ning tugevdab kehatüve lihaseid.

VAATA TOOTEID

Tasakaaluvahendid on igapäevaseks kontoris või koduseks kasutamiseks igas vanuses inimesele. Tasakaalupadja kasutamine kontoritooli peal tugevdab keretüve lihaseid, mis aitab parandada kehahoidu istumise ajal. Päeva jooksul tuleks patja kasutada seanssidena, et tagada maksimaalne efekt ja kontroll oma rühi üle.

Ühtlasi saab aktiivse pausi ajal kontoris padja peal sooritada tasakaalu harjutusi, mis parandavad närvi-lihasaparaadi koordinatsiooni ning pakuvad vaheldust istvale tööle. Mitmekesine tervisevahend ühildab tööülesannete täitmise ning oma keha eest hoolitsemise.

Näite: graatsiaketta eripära/kasutegur: reljeefne jalgealune – punktmassaaži efekt, tugevdab kerelihased – kena talje loomine, treeningtoime avaldub ka puusavööle ja reitele, lihtne hoiustada nii kontoris kui ka kodus.

 

 

Tagasiside

Kui Sina soovid oma ettevõtte tööötajate keskkonda muuta, arendada või parandada ning tundsid, et ülalolevast artiklist jäi Sulle silma kasulikke märksõnu, siis võta ühendust Budopunkti meeskonnaga, kes aitavad jagada lisainfot ja soovitusi toodete kohta.

Kirjuta meile info@budopunkt.ee või helista kauplusesse 6543 029